Place a message

If you are able to provide any additional information about anyone listed here, please click on the envelope icon beside their name and complete the online form.

Title First Name Middle Name Surname Former Name Subject Year Action
Professor Richard Edwards Science (Engineering) 1995
Miss Louise Harrison Combined Honours 1995
Dr Michael Anthony Thomas Cook Medicine 1995
Dr Lisa Jane Beddoes Medicine 1995
Dr Katherine Claire Grimwade Medicine 1995
Mr Andrew John Steed International & European Law 1995
Dr Anita Samuels 1995
Mr Nicholas John Moss Moss Latin American Studies 1995
Mr Neill John Copp Mathematics 1995
Ms Sharon Lesley Hulin Psychology 1995
Mr Olanrewaju Adedeji Chemistry with Pharmacology 1995
Dr Mark Duncan Turner Physiology 1995
Mrs Katherine Moira Lewis Brew Occupational Therapy 1995
Miss Julie Blackledge Occupational Therapy 1995
Miss Rachel Emma Bye Occupational Therapy 1995
Miss Hilary Joy Elliott Occupational Therapy 1995
Ms Soheila Emdadi Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Mr John Michael White Race/Community Relations 1995
Mr James Christian Oswald Race/Community Relations 1995
Mr Steven Nijs Civil Engineering 1995
Miss Sandra Elizabeth Barclay Diploma in Higher Education 1995
Miss Maria Russell Diploma in Higher Education 1995
Miss Janet Ann Stockley Combined Honours 1995
Mr Kevin Anthony Sean Thompson Combined Honours 1995
Mr Renaud Axel Burosse English & French 1995
Mrs Shelia Mary Dalby Gallagher Diploma in Higher Education 1995
Mrs Teresa Christine King Magee Diploma in Higher Education 1995
Mr Andre Gerd Ponitz Science General Student 1995
Mr Matthias Maul Science General Student 1995
Mr Joerg Suess Science General Student 1995
Mr Uwe Raabe Science General Student 1995
Mr Axel Renner Science General Student 1995
Mr Anthony Lu Science General Student 1995
Mrs Katherine Lucy Hughes Dobson Certificate 1995
Mr Romeo Gopinathan Advanced Scientific Computation 1995
Mr Stuart David Wilkes Advanced Scientific Computation 1995
Mr Marcas Buenaventura Sullivan Advanced Scientific Computation 1995
Mr Stuart Fisher Advanced Scientific Computation 1995
Mr Paul Duree Advanced Scientific Computation 1995
Miss Sarah Mouaffaq Radif Architecture 1995
Mr Taher Zanati Bughben Tropical Paediatrics 1995
Mr Suheil Fuad Musallam Tropical Medicine & Hygiene 1995
Mr Ibrahim Shaheem Community Health 1995
Miss Janice Ruth Hargreaves Archive Administration 1995
Miss Rachel Jane Huskinson Archive Administration 1995
Miss Kate Louisa Manners Archive Administration 1995
Miss Clare Mary McGread Archive Administration 1995
Mr William Gordon Meredith Archive Administration 1995
Miss Pamela Jane Milligan Archive Administration 1995
Miss Catherine Richards Archive Administration 1995
Miss Sarah Elise Smith Archive Administration 1995
Mr Gary Edward McGuinness Music 1995
Mr Abdelaziz Alaoui Abdellaoui Certificate 1995
Mr John Anthony McKeown Certificate 1995
Mr Alan O'Callaghan Certificate 1995
Mrs Helene Kathleen Webb Dimeck Certificate 1995
Mr Samuel Stock Certificate 1995
Miss Anne Marie Stanley Certificate 1995
Mr Gareth Vincent Webber Certificate 1995
Miss Jo Anne Cutler Certificate 1995
Miss Justine Alexandra Young Certificate 1995
Dr Sharon Lesley Smith Withers Philosophy 1995
Miss Christelle Bedouet Certificate 1995
Mr Mark Roger Thomas Secondary Certificate In Education 1995
Dr Graham Howard Stringer Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Janet Marion Bradley Saxby Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Wendy Patricia Garner Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Kay Price George Duncanson Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Caroline Mary Johnstone Heath Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mr Geoffrey David MacKenzie Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss June Hetherington Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Ann Morris Parmenter Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Ann Patricia McCabe Waterhosue Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Susan Mary Lewis Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Vanessa Mary Parkinson Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Jacqueline Broadhead Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mr Richard John MacRae Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mr Mark Philip Squires Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Tracey Anne Byrd Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Marureen Winifred Bates Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Sally Elizabeth Edwards Brunsden Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Alison Margaret Jones Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Nicola Katharyn Kirkman Thompson Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Beverley Louise Allan Fry Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Betsy Jane Procter Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mr Sean Arthur O'Hare Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mrs Yvonne Susan Luce Tebbett Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Mr Farid Adjeriou Secondary Certificate In Education 1995
Ms Diane Sara Easby Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Kathleen Helen Dalton Birley Secondary Certificate In Education 1995
Mr Keith Andrew Briggs Secondary Certificate In Education 1995
Ms Jane Therese Brandon Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Michaela Jane Booth Howard Secondary Certificate In Education 1995
Miss Catherine Esther Bagley Secondary Certificate In Education 1995
Miss Sarah Emily Atkin Secondary Certificate In Education 1995
Mr Curtis Lee Anstey Secondary Certificate In Education 1995
Miss Nicoletta Paula Andrews Secondary Certificate In Education 1995
Dr Natasha Clare Curran Anatomy & Human Biology 1995
Miss Rosalind Zoe Hinchliffe Hinchcliffe Secondary Certificate In Education 1995
Miss Louise Henderson Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Louise Christine Headon Jeffreies Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Gillian Ann Hart Maddocks Secondary Certificate In Education 1995
Miss Helen Samantha Murray Secondary Certificate In Education 1995
Miss Clare Joanne Morris Morris Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Hamida Melaine Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Jane Elizabeth Sansbury Mathieson Secondary Certificate In Education 1995
Ms Gillian Mandel Secondary Certificate In Education 1995
Mr Ruairidh MacRae Secondary Certificate In Education 1995
Ms Clare Kearney Secondary Certificate In Education 1995
Miss Amanda Jane Smith Secondary Certificate In Education 1995
Miss Caroline Semourson Secondary Certificate In Education 1995
Dr Janet Anne Rennison Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Helen Lesley Paver Wilson Primary Certificate In Education 1995
Miss Victoria Jane Simpkin Primary Certificate In Education 1995
Miss Megan Louise Rodgers Primary Certificate In Education 1995
Mrs Patricia Roberts Duda Primary Certificate In Education 1995
Miss Laura Janine Rankin Primary Certificate In Education 1995
Miss Caroline Elizabeth Murkett Primary Certificate In Education 1995
Mr Tom Guy Moore Primary Certificate In Education 1995
Miss Cheryl Joy Kidd Primary Certificate In Education 1995
Mrs Carole Elizabeth Kenny Taylor Primary Certificate In Education 1995
Mrs Margaret Mary Jones Lambert Primary Certificate In Education 1995
Miss Rachel Louise Illsley Primary Certificate In Education 1995
Ms Janet Holden Primary Certificate In Education 1995
Miss Joanne Lee Hancock Primary Certificate In Education 1995
Miss Chantal Francoise Davis Primary Certificate In Education 1995
Mr Paul Thomas Cartlidge Primary Certificate In Education 1995
Mrs Lisa Hignett Bush Primary Certificate In Education 1995
Mrs Jennifer Margaret Bibby Primary Certificate In Education 1995
Ms Shelagh Mary Bailey Primary Certificate In Education 1995
Miss April Vickery Secondary Certificate In Education 1995
Miss Alexandra Findla Warder Secondary Certificate In Education 1995
Mr Maurice Spencer Wiggins Secondary Certificate In Education 1995
Mr Philip James Zilke Zike Secondary Certificate In Education 1995
Mr Varyl Robert Thorndycraft Recent Environmental Change 1995
Mr William Henry Blake Geography 1995
Miss Jacqueline Williams Recent Environmental Change 1995
Miss Ursula Dorothea Weber Postgraduate General Student (Science) 1995
Mr Fai Tsang Pharmacology 1995
Mrs Ana Ferreira General Student 1995
Mr Alfredo Matos Postgraduate General Student (Science) 1995
Miss Joanne Webster Certificate 1995
Mr James Stewart Certificate 1995
Mrs Wendy South Willetts Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Ms Lorraine Denise Bradley Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Gillian Margaret Price Larkin Certificate 1995
Miss Malika El Gharbi Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Janette Margaret Gibson Binns Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Linda Jane Cox Secondary Certificate In Education 1995
Miss Fabienne Sophie Coquillat Secondary Certificate In Education 1995
Mr Christopher James Doran Secondary Certificate In Education 1995
Miss Denise Milne Morrison Secondary Certificate In Education 1995
Miss Clare Thornton Secondary Certificate In Education 1995
Mr Rupert Charles Shoebridge Secondary Certificate In Education 1995
Mrs Hazel Ann Adamson Gillon Primary Certificate In Education 1995
Ms Dianne Sarah Metcalfe Primary Certificate In Education 1995
Ms Angela Uzo Amaka Okoli Applied Parasitology & Medical Entomology 1995
Miss Louise Anna Gabriella Lindergard Applied Parasitology & Medical Entomology 1995
Mr John Gerson Davies Applied Parasitology & Medical Entomology 1995
Dr Hamisi Ali Msangeni Tropical Medicine 1995
Mr Philip Joseph Clayton Science (Engineering) 1995
Mr Darren Nathan William Currie Science (Engineering) 1995
Miss Gail Elizabeth Jenkins Science (Engineering) 1995
Mr Wai Man Yeung Energy Utilities & The Environment 1995
Dr David Solomon Almond Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Mahwish Jabeen Amir Tropical Medicine & Hygiene 1995
Mrs Irene Maria K. Andersch-Borchert Andersch Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Marco Baldari Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr William Bliss Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Charles Alan Bond Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Shirley Joyce Burns Swithenbank Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Umesh Chauhan Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Kathleen Cuming Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Ann Elizabeth Duggan Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Geoffrey Earnshaw Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Thomas Jethro Ellman Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Elizabeth Clare Heron Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Victoria Mary Hoptroff Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Marcus Wyndham Hughes Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Catherine Anne Margaret Lesiter Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Annemiek Anne Marie Hortense Josephine L'Ortye Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Roddy MacDonald Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Mairi MacKenzie MacKinnon Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Ljiljana Maslesa Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Sayed Mazari Nasiri Mazari Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Clair Frances Mills Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Mohammed Musa Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Karlfried Neudeck Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Ghulam Rabbani Wardak Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Susanna Marie-Therese Riches Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Angela Frances Rickards Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Mahil Joshua Samuel Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Marie Theresa Skinnider Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Trevor Andrew Smith Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Godelieve Maria Johanna Verstraete Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Michael Watson Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Toshiaki Yasuda Uasuda Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Mohamed Bashir Ali Ben-Rashed Tropical Child Health 1995
Dr Osman Gamal Osman Tropical Child Health 1995
Dr Sawsan Mohammed Saeed Tropical Child Health 1995
Miss Sarah Elizabeth Davidson Poplation Studies 1995
Miss Susan Clare Elliot Poplation Studies 1995
Mrs Debra Riding Hart Forensic Behavioural Science 1995
Mr David Timmons Forensic Behavioural Science 1995
Mr Naveed Ahmed Public Health 1995
Dr Leroy Linden Benons Public Health 1995
Dr Judith Strobl Public Health 1995
Mrs Margaret Kalal Gearhart Ethics of Health Care 1995
Mr Rocco Coronato General Student 1995
Miss Helen Louise Brookes Town & Regional Planning 1995
Miss Frances Rosemary Vernon Town & Regional Planning 1995
Miss Jane Clare Anderson Town & Regional Planning 1995
Miss Janice Elaine Cooper Civic Design 1995
Mr Stephen John Alexander Civic Design 1995
Mr Anthony John Clements Civic Design 1995
Miss Joanne Felicia Farrar Civic Design 1995
Miss Andrea Michelle Voyce Civic Design 1995
Mr Enrique Sandoval-Parra Science (Engineering) 1995
Mrs Teresa De Jesus De Oliveira Pereira Postgraduate General Student (Science) 1995
Mrs Rebecca Mary Davies Shepherd Certificate in Advanaced Study in Education 1995
Miss Delphine Daret General Student 1995
Mr Manuel Isidro Toledo-Ortega Gu Medicine & Venereology 1995
Mr Simon Godfrey Banks Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Mr Sidney Andrew Edwards Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Mr Hendy McNellie Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Mr Nasrullah Khan Moghal Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Mrs Ravinder Pannu Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Mrs Sabiha Shahzad Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Ms Fiona Joyce Taylor Clarke Certificate in Race/Comminity Relations 1995
Ms Silvia Hochstrasser Community Health in Dev Countries 1995
Miss Wendy Margaret King Community Health in Dev Countries 1995
Dr Jeremy Paul Braybrooke Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Peter Terrence Burke Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Sung Mo Chung Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Nicholas James Cook Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Sally Ann Cubbin Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Huw William Davies Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Anne Elizabeth Dew Tropical Medicine & Hygiene 1995
Ms Wilhelmina Josephine Doedens Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Charles John James Easmon Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Rebecca Louise Farrington Tropical Medicine & Hygiene 1995
Mrs Sonia Erika Frick Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Martin Geesing Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Jonathan Clive Graham Tropical Medicine & Hygiene 1995
Ms Catharina A.M. Haring Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Anthony John Hudson Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Gerard Krause Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Eberechukwu Nkem Okereke Emeruem Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Tuula Inkeri Pelkonen Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr David Anthony Price Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Frederick Andrew Ian Riordan Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Alfred Rombout Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Francis Rushambuza Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Ewald Ernst Schanz Tropical Medicine & Hygiene 1995
Mrs Karin Gerda Schanz Memmert Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Naomi Sherwood Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Daniel Gareth Leslie Showell Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Timothy James Sowton Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Alberto Alejandro Stella Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Hasan Ismail Abbo Sulaivany Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Carmel Jane Tooher Tropical Medicine & Hygiene 1995
Mr Fokko De Vries Tropical Medicine & Hygiene 1995
Dr Susan Veronica White Tropical Medicine & Hygiene 1995
Mr Fabrice Georges Bouhet Postgraduate General Student (Science) 1995
Mr Fabrice Pierre Albert Herbreteau Postgraduate General Student (Science) 1995
Mr Amritlal Karsandas Devani Race/Community Relations 1995
Mr Alessandro Ghersi Postgraduate General Student (Science) 1995
Miss Joanne Vivien Griffiths Primary Certificate In Education 1995
Mrs Katharine Gale Southwell Petch Primary Certificate In Education 1995
Dr Shamimul Haque Anaesthesia 1995
Dr Ming Yao Sie Anaesthesia 1995
Dr Richard James Pearson Anaesthesia 1995
Dr Jillian Margaret Cressey Anaesthesia 1995
Dr Basem Halaseh Anaesthesia 1995
Mrs Siva Komeswari Lumari Manyam Anaesthesia 1995
Dr Harry Allan Robinson Doctor In Philosophy 1995
Dr Claude Antoine Ghaoui Doctor In Philosophy 1995
Dr Evangelia Ronga Doctor In Philosophy 1995
Dr Helen Louise O'Brien Doctor In Philosophy 1995
Dr Anthony Noel Stroker Doctor In Philosophy 1995
Miss Catherine Tudor Veterinary Science 1995
Mrs Kerry Jane Robinson Needham Veterinary Science 1995
Dr Rakesh Kantilal Thaker Medicine 1995
Dr Sarah Brown Medicine 1995
Dr Bethan Lewis Medicine 1995
Dr Andrew Patrick Breen Medicine 1995
Dr Momosir Ali Medicine 1995
Dr Rachel Jane Wood Medicine 1995
Mr Imtiaz Patel Dental Surgery 1995
Dr Stephen John Hayes Medicine 1995
Dr Nigel Kenneth Luty Medicine 1995
Dr Christopher David Hall Medicine 1995
Mr Simon Jason Stuart Hill Dental Surgery 1995
Miss Dianne Rosemary Gill Veterinary Science 1995
Dr Edward Hugh Henry Medicine 1995
Dr Edward Colin Todd Broughton Medicine 1995
Mr John Philip Jones Modular Programme 1995
Mr Eric Jackson Roberts Modular Programme 1995
Dr Hayley Michele Hannah Medicine 1995
Mr Paul Darryl Jarman Veterinary Science 1995
Mr Peter Soin Soin Dental Surgery 1995
Ms Justine Anna Coulson Latin American Studies 1995
Mr Steven Robert Gittins Veterinary Science 1995
Mr Christopher John Butterworth Dental Surgery 1995
Mr Felix John Lankester Veterinary Science 1995
Dr Andrew James Roscoe Medicine 1995
Dr Luan Alison Coar Medicine 1995
Miss Heather Frances Durnford Veterinary Science 1995
Dr Kate Elizabeth Wood Medicine 1995
Mr Mark James Hulme Whalley Dental Surgery 1995
Miss Suzanne Jane Bond French 1995
Dr Alexander Gavin Brennan Medicine 1995
Mr Mark Entwistle Dental Surgery 1995
Dr Ramu Popuri Medicine 1995
Dr Andrew David Baird Medicine 1995
Dr Janet Susan Slee Medicine 1995
Dr Karen Louise McLaughlin Medicine 1995
Mr Christopher David Hoyle Franklin Veterinary Science 1995
Dr John-Paul Whittaker Medicine 1995
Dr Nihat Zaman Bhuiyan Medicine 1995
Dr Rachel Sarah Dilswa Broome Medicine 1995
Mr Michael Patrick O'Brien Dental Surgery 1995
Dr Sudhir Singh Medicine 1995
Mr Richard Paul Annis Dental Surgery 1995
Mr Ayzaaz Akram Dental Surgery 1995
Dr Marcus Lloyd Andrews Medicine 1995
Dr Sian Wyn Jones Medicine 1995
Dr Indrani Mitra Medicine 1995
Ms Claudia Katharine Creswick Mennecier Stocken Veterinary Science 1995
Ms Louise Jean Metcalf Economic & Social History 1995
Dr Charlotte Louise Handbury Medicine 1995
Dr Lei Mui Neo Ang Medicine 1995
Dr Benjamin Aubrey Medicine 1995
Dr Rosalind Alison Jane Bingle Medicine 1995
Mr Darren Edward King Dental Surgery 1995
Dr Harpreet Kaur Bharti Medicine 1995
Dr Niall James Furlong Medicine 1995
Mr Andrew Liam Carpenter Veterinary Science 1995
Ms Lisa Jean Donnan Mulligan Veterinary Science 1995
Mr Gavin Paul Drinkwater Physics With European Language 1995
Dr Emma Louise Willis Medicine 1995
Dr Michelle Clare Taggart Walton Medicine 1995
Dr Suzanne Berkley Medicine 1995
Miss Elizabeth Bridget Gatehouse Veterinary Science 1995
Dr Susan Joanne Pierce Medicine 1995
Dr Baljinder Singh Noorpuri Medicine 1995
Dr Claire Lazenby Medicine 1995
Mr Jagtar Singh Deu Dental Surgery 1995
Mr Christian John Fair Dental Surgery 1995
Dr Benjamin Miles Clark Medicine 1995
Mr Stephen James Ellis Dental Surgery 1995
Miss Tracy Ann Shepherd Nursing 1995
Mr Martin Jon Kelly Dental Surgery 1995
Dr Susanna Moira Lucy Spicer Medicine 1995
Dr Helen Jane Humphreys Medicine 1995
Dr Jonathan Cooper Medicine 1995
Mr Richard Doubble Morris Veterinary Science 1995
Mr Russell John McGinn Architecture 1995
Dr Deborah Marie Wardle Medicine 1995
Dr Helen Margaret Crossland Medicine 1995
Mr Jason Anthony Dempsey Cell Biology 1995
Miss Fozia Khanam Hanif Dental Surgery 1995
Dr Manpreet Saroya Medicine 1995
Miss Helen Sharp Dental Surgery 1995
Dr Shehzada Assad Nazir Medicine 1995
Mrs Nicola Davinia Rose Barton Dental Surgery 1995
Mrs Christine Delia Sharma Allison Dental Surgery 1995
Dr Jonathan David Beynon Medicine 1995
Mr Conleth John Kelly Nursing 1995
Dr Gregory Marcus Daniel Rose Medicine 1995
Dr Rakhee Hindocha Medicine 1995
Dr Rosemary Elizabeth Sorley Medicine 1995
Dr Nhuan Chan Ton Medicine 1995
Ms Ruth Christine Garnett Dental Surgery 1995
Dr Khalid Mahmood Memmued Medicine 1995
Mr John George Packer Veterinary Science 1995
Miss Claudia Kirsten Rios Hispanic Studies 1995
Miss Anjum Siddique Dental Surgery 1995
Dr Rebecca Rose McNulty Medicine 1995
Mr Knut Egil Bakke Veterinary Science 1995
Dr Gerard Francis Lambe Medicine 1995
Mr James Symington Wilson Mechanical Engineering 1995
Mr Ravinder Kumar Dental Surgery 1995
Mr Darren Michael Simpson Mechanical Engineering 1995
Dr Kathryn Lucy Davina Wictome Medicine 1995
Mr Marius McGovern Dental Surgery 1995
Mr Shaun Allan Edwards Dental Surgery 1995
Dr David Nicholas Sutton Medicine 1995
Dr Kathleen Ellis Medicine 1995
Mr Saqib Jawed Siddiqui Dental Surgery 1995
Mr Ian Anthony Self Veterinary Science 1995
Dr Richard Kemp Veterinary Science 1995
Dr Christian Frank Ogden Medicine 1995
Mr John Glen Haworth Dental Surgery 1995
Ms Catherine Mary Caffarella Veterinary Science 1995
Mr Donald Edward Sheahan Veterinary Science 1995
Mr Brendon Boss Building Management And Technology 1995
Ms Jennifer Daley Social Studies (p/t) 1995
Dr Omnia Marzouk Doctor of Medicine 1995
Dr Hitendra Gandabhai Patel Doctor In Philosophy 1995
Mr Dennis Peter Young-Cannon Cannon Integrated Graduate Development Scheme 1995
Dr Eamonn George Quirk Doctor In Philosophy 1995
Dr Khalil Hassan Abdul Aziz Doctor In Philosophy 1995
Dr Muhammad Yaqoob Doctor of Medicine 1995
Mr Peter Edward Clarke Science (Engineering) 1995
Dr Rachel Jane Bryon Bagshaw Doctor In Philosophy 1995
Dr Mark Harland Doctor In Philosophy 1995
Dr Andrew James Mason Chemistry 1995
Dr Ian Lindsay McDowall Doctor In Philosophy 1995
Dr Anne-Marie Harbin Doctor In Philosophy 1995
Dr Derek Bruce Hendrie Doctor In Philosophy 1995
Dr Stephen David Johnson Doctor In Philosophy 1995
Dr Mark Rayner Doctor In Philosophy 1995
Dr Gregg McIntosh Doctor In Philosophy 1995
Miss Angela Theresa Casey Biochemistry 1995
Dr Dong Hyo Kang Chemistry 1995
Dr Lynn Hancock Doctor In Philosophy 1995
Dr Andy Pike Doctor In Philosophy 1995
Mrs Sylvia Evans Jones Modular Programme 1995
Dr Barbara Lucy Kelly Doctor In Philosophy 1995
Dr Richard Smith Doctor In Philosophy 1995
Dr Sarah Victoria Proud Doctor In Philosophy 1995
Dr Guy Russell Thompson Physics 1995
Dr Shu-Ming Zhang Genetics & Microbiology 1995
Mr Matthew Richard Cowley Combined Honours 1995
Miss Paula Margaret-Anne Gower Nursing 1995
Miss Elizabeth Susan Tremlett Latin American Studies 1995
Miss Emma Grace Rowley Latin American Studies 1995
Miss Myriam Jane Cotterell French 1995
Mr Sean Anthony Collins Civil & Environmental Engineering 1995
Miss Harriet Mary Amos French And Hispanic Studies 1995
Ms Clare Catherine Owens Latin American Studies 1995
Mr Robert Matthew Williams Hispanic Studies 1995
Mr Karl William Royce Latin American Studies 1995
Miss Ann Bramham French & German 1995
Mr Geoffrey David Ellis Law 1995
Miss Julie Ann Baggott English & German 1995
Miss Carolien Jacoba Geertruida Helena De Visser French & German 1995
Miss Helen Louise Thornhill French & German 1995
Miss Pamela Alice Holland Combined Honours 1995
Mr Leo Vincent Lucas French 1995
Miss Helen Jane Wedley German 1995
Mr Peter John Rawes Combined Honours 1995
Miss Julia Claire Grimshaw Chemistry with a European Language 1995
Mr Peter Nicholas David Medawar Combined Honours 1995
Mr Jack Wesley Lucking Building Management And Technology 1995
Mr Matthew Roger Kalupka Building Management And Technology 1995
Miss Mareike Anneliese Marianne Tischkowitz Law and German 1995
Mr Lee Martin Warren Mathematics with Management 1995
Miss Irena Rachel Sawko Psychology (Science) 1995
Miss Ruth Elizabeth Lockett History 1995
Mr David Roy Kirman Geography 1995
Miss Sophie Jane Candy Combined Honours 1995
Mr Kristian Boyle Biochemistry 1995
Miss Claire Marie Evans Combined Honours 1995
Mr Paul Marriott French 1995
Mr Timothy John Gupwell English & French 1995
Miss Sarah Lesley Betts Physics With European Language 1995
Mr Keith Charles Beattie Law and German 1995
Miss Amanda Elizabeth Whitter Nursing 1995
Miss Victoria Emily Bunyard Electronic & Communication Engineering 1995
Miss Jennifer Louise Navin French & German 1995
Miss Lynn Joanne Whittall French & German 1995
Miss Lisa Claire Smith French 1995
Miss Melanie Christine Watkins Law and German 1995
Mr Alan Richard Brookes Combined Honours 1995
Mr Jon David Clarke Chemistry with Industrial Chemistry 1995
Miss Helen Mary Dobson Nursing 1995
Mr Paul James Owens French And Hispanic Studies 1995
Mr Edward McIver Chemistry with Industrial Chemistry 1995
Miss Clare Victoria Hammacott German 1995
Miss Katharine Emma Skilling Nursing 1995
Miss Esther Werson Nursing 1995
Miss Tracy Jane Parker Nursing 1995
Miss Sarah Jennifer Newton French & German 1995
Mr David Charles Gwilliam French & German 1995
Mr Keir Del Maher Geography 1995
Mr Andrew John Ireland Ancient History & Archaeology 1995
Mr Paul Leslie Philip Stannard Building Services & Environmental Engineering 1995
Mr James McCrossan Geography 1995
Miss Anna Elizabeth Richardson Applied Biology 1995
Miss Suzanne O'Brien French & German 1995
Mr Mark David Randle Chemistry 1995
Mr Adrian Lee Adams Law 1995
Miss Emma Faye Armstrong Hispanic Studies 1995
Mr Carrick John Cameron French And Hispanic Studies 1995
Mr Shon Aled Roberts Latin American Studies 1995
Mr Benjamin Rhys Dineen Latin American Studies 1995
Miss Sarah Lindsay Watkins French 1995
Miss Jane Anne Edwards Mathematical Sci. With European Language 1995
Miss Sharon Elizabeth Morrison Nursing 1995
Miss Michelle Hunt French And Hispanic Studies 1995
Mr David Russell Bough German with Dutch 1995
Mr Chad Pillinger Applied Biology 1995
Miss Gillian Elizabeth Cawley Pharmacology 1995
Mr Nicholas James Mason Economics 1995
Ms Natalie Anna Constance White Latin American Studies 1995
Miss Charlotte Lisa Howse Latin American Studies 1995
Miss Lynda Bingham French 1995
Miss Wendy Higgins Higgins Building Services & Environmental Engineering 1995
Mr Timothy Donald Antrobus Nursing 1995
Ms Sarah Jane Walker Law and German 1995
Mr Philip James Dawson Dawson Anatomy & Human Biology 1995
Mr Marc John Meredith Economics 1995
Mrs Kathleen Joan Flaherty Durkin Zoology 1995
Miss Louise Thorneycroft Combined Honours 1995
Miss Sarah Anne Thomson Mathematical Sci. With European Language 1995
Mr Marcus Paul Robson Mathematics with Management 1995
Mr Dominic James Palframan Mechanical Engineering 1995
Miss Juliette Elizabeth Sullivan Ansell Nursing 1995
Miss Elaine Smith French 1995
Miss Catherine Jane Ward French And Hispanic Studies 1995
Miss Amanda Dawn Walsh Mechanical Engineering with Management 1995
Mr James Edward Michael Plewman Mech Systems And Design Eng 1995
Dr Ken Hung Chan Electrical & Electronic Engineering 1995
Mrs Helen Pickering Treagus French 1995
Mrs Emma Louise Mooney Hoy Nursing 1995
Mr Lee Antony Harrison Harrison Building Services & Environmental Engineering 1995
Mr Philip James Hues Building Services & Environmental Engineering 1995
Miss Janice Anderson French 1995
Miss Katie Robinson Mech Systems And Design Eng 1995
Miss Theresa Mary Hetherington Hispanic Studies 1995
Miss Kathryn Ruth Scott Nursing 1995
Mr David Michael O'Neill Microbiology 1995
Miss Sarah Bolanle Jadesimi French & German 1995
Miss Joanna Victoria Pentecost Nursing 1995
Ms Shelbey Anne Whitehouse German 1995
Miss Ruth Taylor French And Hispanic Studies 1995
Mr James Allen Metallurgy and Materials Science 1995
Ms Sara Jane Puttick Combined Honours 1995
Mr Duncan Richard Slim Civil Engineering 1995
Mr Andrew James Hunter English Language & Literature 1995
Miss Anne Marie Kelly English & French 1995
Miss Irene Valencia Hispanic Studies 1995
Miss Helen Claire Wilson German 1995
Mr Murray Glen Oliver Electrical & Electronic Engineering 1995
Miss Alice Courtney Beer Latin American Studies 1995
Mr Alexander Pearse Wheatley Latin American Studies 1995
Miss Natasha Jane McKiernan Hispanic Studies 1995
Mr David William Rea English & French 1995
Mr Andrew John MacKey Civil & Environmental Engineering 1995
Miss Carole Louise Staley Mathematical Sci. With European Language 1995
Ms Helen Louise Pearce Nursing 1995
Mr Jonathan Anthony Collins Pharmacology (Combined) 1995
Mr Van Cuong Nong Electrical & Electronic Engineering 1995
Mr Timothy Mark Fry Building Services & Environmental Engineering 1995
Mr Matthew David Beynon Int Eng/Man 4 1995
Mr Daniel Glyn Hibbert Mechanical Engineering 1995
Miss Jacqueline Victoria King French 1995
Mr John Miles Blundell Philosophy 1995
Miss Lisa Jane Kennedy French 1995
Mr Simon John Travers-Spencer German 1995
Mr Daniel Joseph Knight Latin American Studies 1995
Mr Benjamin Gelblum Combined Honours 1995
Mr Robert William Eagleton Electrical & Electronic Engineering 1995
Miss Melanie Rachael Ellis Chemistry with a European Language 1995
Miss Marion Lyons Mathematical Sci. With European Language 1995
Miss Catherine Exton Latin American Studies 1995
Mr Matthew Clarke Jackson German 1995
Mr Paul John Norris Civil Engineering 1995
Mr Michael John Massey Geography 1995
Mr Peter Aukland Integrated Eng With Indust Management 1995
Miss Gillian Denise Bonnett Combined Honours 1995
Miss Emma Joy Hawkins Psychology (SES) 1995
Mr Andrew Clay Mechanical Engineering 1995
Miss Lesley Anne Hoolachan Hispanic Studies 1995
Mr Matthew Guy Pontin Building Services & Environmental Engineering 1995
Mr Nicholas Philip Chapman Mechanical Engineering 1995
Mrs Tracy Anne Pellow Brock Civil Engineering 1995
Mr David Martin Taylor Mechanical Engineering 1995
Miss Sharon McDermott Egyptology 1995
Mr Martin James Trice Electrical & Electronic Engineering 1995
Miss Carol Ann Martin Civil & Environmental Engineering 1995
Miss Eirlys Sian Davies Nursing 1995
Mr Richard Anthony Lado Hispanic Studies 1995
Miss Helen Nicole Baxter French 1995
Mr Neil Vincent Reeder Civil & Environmental Engineering 1995
Miss Fiona Victoria Craig Hispanic Studies 1995
Mr Martin Beck Economics & Economic History 1995
Miss Victoria Jayne Moule Hispanic Studies 1995
Mr Gareth James Hughes Mechanical Engineering 1995
Mr Peter Graham Burrell Geology Combined Studies 1995
Miss Nicole Kate Potter Combined Honours 1995
Mr Simon Richard Kemp French 1995
Mr Ian Wyn Jones Combined Honours 1995
Miss Jennifer Ann Marsden Ancient History & Archaeology 1995
Mr James Richard Wiltshire Integrated Engineering 1995
Mr Nicholas Anthony Devonald White Building Management And Technology 1995
Mr Russell Lloyd Huxter Civil Engineering 1995
Miss Tamzin Jane Caffrey French 1995
Ms Kathleen Highton Combined Honours 1995
Mr Wilson Lee Electrical & Electronic Engineering 1995
Miss Brishtee Fatema Jabbar Economics 1995
Miss Samantha Jill Greenwood Int Eng/Man 4 1995
Miss Caroline Ann Finch French And Hispanic Studies 1995
Ms Rachel Clare Fallowfield Nursing 1995
Miss Susan Jane Walsh German 1995
Mr Edmond Miles Gaynor Computer Information Systems 1995
Mr Paul Stephens Civil Engineering 1995
Mr Paul Geoffrey Firth Chemistry 1995
Miss Diane Rickaby German 1995
Miss Alison Janet Williams Civil Engineering 1995
Mrs Alison Lynn Eden Nursing 1995
Miss Lisa Maimie Gerrard Hispanic Studies 1995
Mr Chung Sang Steven Yong Electronic & Communication Engineering 1995
Mr Simon Andrew Hill Civil Engineering 1995
Mr Paul George Richman Latin American Studies 1995
Mrs Paula Mary Hill French 1995
Miss Elaine Maria Ford Pharmacology 1995
Miss Lucy Elizabeth Hampson Hill Nursing 1995
Ms Felicity Margaret Byrne Latin American Studies 1995
Miss Lisa Anne Stafford French 1995
Miss Drusilla Clarke Law 1995
Miss Julie Louise Reid Hispanic Studies 1995
Mr Thomas Howard-Carbery Mech Systems And Design Eng 1995
Miss Rhyan Christine Lewis Economics 1995
Mr Deian Jones Materials Science 1995
Miss Carey Louise Price Nursing 1995
Miss Catherine Marie Devaney Building Services & Environmental Engineering 1995
Miss Naomi Janetta Allsopp Music 1995
Mr Christopher Ming Ko Bessell Philosophy and Politics 1995
Mr Nick Chen Kid Khian Chen Electrical & Electronic Engineering 1995
Mr Adam Nicholas Davey Mathematics And Computer Science 1995
Ms Janet Dawn Smith Combined Honours 1995
Miss Penelope Jane Oxtoby Law 1995
Mr Neil Robert Farmer Civil Engineering 1995
Mrs Penny Gail Bailey Wilson Nursing 1995
Miss Charlotte Emily Samuels French 1995
Ms Jane Marie Collins Latin American Studies 1995
Mr Rory Benedict Maher Hispanic Studies 1995
Mrs Jean Fox Newall Hispanic Studies 1995
Mr Andrew David Masson Integrated Engineering 1995
Mr Ian Stewart Baxter Architecture 1995
Miss Jenny Louise Davies Combined Honours 1995
Mr Daniel Lee Tilsley Economics 1995
Mrs Claire Marie Rose Lee Sociology 1995
Mr Ian Robert Douglas Philosophy 1995
Mr Paul Andrew Aston Electrical & Electronic Engineering 1995
Mr Carlos Adrian Gonzalez Lee Electrical & Electronic Engineering 1995
Miss Jenny Margaret Tombs Nursing 1995
Miss Collette F Simms Economic & Social History 1995
Mrs Deborah Anne Johnson Price Certificate 1995
Dr Birkinesh Ameneshewa Tropical Medicine 1995
Dr Cheryl Wright Tropical Medicine 1995
Dr Linda Anne Shaw Doctor In Philosophy 1995
Dr Ruth Dorcas Warren Doctor In Philosophy 1995
Miss Victoria Jane Moscrip Davies Human Movement Science 1995
Dr Iain George Masters Doctor In Philosophy 1995
Dr Rui Carlos Faria Gameiro Da Costa Doctor In Philosophy 1995
Mr Charles Mawuli Gbadago Mechanical Engineering 1995
Dr Candida Mary Bevan Lean Archaeology 1995
Dr Gareth Ronald Richards Doctor In Philosophy 1995
Dr Mark Rankin Irvine Doctor In Philosophy 1995
Dr Stuart Hamilton Taylor Chemistry 1995
Dr Thomas Bartinney Tregenza Doctor In Philosophy 1995
Dr Peter John Osborne Doctor In Philosophy 1995
Dr Iain Richard Spears Doctor In Philosophy 1995
Mr Richard Colin Whitehead Clinical Psychology 1995
Mr Richard James Benson Forensic Behavioural Science 1995
Mr Geoffrey Francis Churchman Forensic Behavioural Science 1995
Mr John Paul Cordall Forensic Behavioural Science 1995
Miss Elaine Christine Eymond Forensic Behavioural Science 1995
Mr Thomas Joseph Maxwell Forensic Behavioural Science 1995
Miss Victoria Jane Eastlake Psychology 1995
Mr Philip Brian Deeley Civic Design 1995
Dr Jeremy Holland Doctor In Philosophy 1995
Mr John Robert Burns Civic Design 1995
Dr Paula Schofield Chemistry 1995
Dr Jonathan Nicholas Wilson Doctor In Philosophy 1995
Dr Xiao- Jie Yuan Doctor In Philosophy 1995
Dr Cornelius Leo Sexton Doctor In Philosophy 1995
Dr Hoang Vu Doctor In Philosophy 1995
Ms Julia Margaret Denise Owens Occupational Therapy 1995
Miss Katharine Sophie Koukourakis Zoology 1995
Miss Annabel Sarah Field Archaeology 1995
Mr Michael Richard Garvey Music 1995
Mr Michael John Moore Bachelor of Science 1995
Miss Claire Elizabeth Harrington Economic & Social History 1995
Miss Clare Louise Tooth Occupational Therapy 1995
Mr Richard David Temple Modern History & Politics 1995
Miss Mary Jean Hadley Geography 1995
Mr Alexander Paul Larsen Combined Honours 1995
Miss Ruth Ann Hering Marine Biology 1995
Mr Alexander Ian Barnes Law 1995
Miss Donna Michelle Titley Ancient History & Archaeology 1995
Miss Julie Emma Mary Cummings Anatomy 1995
Mr Martin James Reed English Language & Literature 1995
Miss Charlotte Louise Gwilliam English Language & Literature 1995
Miss Joanne Marie Curry Occupational Therapy 1995
Mr Nicholas Charles Addy Business Economics 1995
Miss Fiona Caroline Baruah Law 1995
Miss Lorraine Dawn Blower Pharmacology 1995
Miss Jane Stothert Economic & Social History 1995
Miss Katherine Louise Dye Psychology (Science) 1995
Miss Diane Jones Occupational Therapy 1995
Dr Mark Alexander Edward Beaumont Computer Science 1995
Miss Katherine Anne Helps Geophysics (Geology) 1995
Miss Soma Barua History 1995
Mr Mark James Anstey Architecture 1995
Miss Kim Gutherless Law 1995
Mr Richard John Watts Accounting 1995
Mr Alan Kenneth John Ashcroft Orthoptics 1995
Miss Karen Gillard Geography 1995
Mr Mark James Davis Politics 1995
Mr James Scott Fraser-Orr Chemistry & Pharmacology 1995
Miss Lynda Caroline Conroy Law 1995
Miss Rebecca Price Geology & Physical Geography 1995
Miss Harriet Conniff Geography 1995
Miss Sally Hayley Whittle Geography 1995
Mr Michael Richard Harvey Law 1995
Mrs Karen Anne Fyles Flett Orthoptics 1995
Miss Corrin Simpson History 1995
Miss Susan Amanda Thomas Sociology 1995
Miss Joanne Morgan Biochemistry 1995
Mr Andrew Christopher Gilbert History 1995
Dr Katy Jane Parry Politics And Communication Studies 1995
Mr Jonathan Alexander Douglas English Language & Literature 1995
Miss Angela Thorpe Pharmacology 1995
Mr Jonathan Robert Crawshaw Geology 1995
Mr Paul Andrew Swift History 1995
Mr Richard David Jones Pharmacology 1995
Mr Matthew David Hugh Robinson Building Management And Technology 1995
Mr Michael David White Sociology 1995
Mr Guy Broster Cockburn Materials Science 1995
Miss Rachel Ann Owen Occupational Therapy 1995
Miss Jennifer Helen Grundy English And Philosophy 1995
Miss Amy Danielle Townend Ancient History & Archaeology 1995
Mr Ian Clive Moore Law 1995
Mr Andrew Joseph Wildblood Geography 1995
Miss Alison Juliet Haan Zoology 1995
Miss Victoria Kate Hide Music 1995
Miss Harriet Ann Tolputt Combined Honours 1995
Miss Gael Hinnighan Sociology 1995
Miss Shirelle Dene Morris Anatomy & Human Biology 1995
Miss Jennie Emma Ling Sociology 1995
Mr Christopher James Allen Politics 1995
Mr Mark Andrew Attwood Geography 1995
Miss Lucy Anne Deakin Archaeology 1995
Mr Gareth James Riley Physiology 1995
Miss Kathryn Frances Seaborn Cell Biology 1995
Miss Nicola Jane Alcorn Geography 1995
Miss Amy Louise Clark Microbiology 1995
Mr Daniel Howarth Politics 1995
Miss Sharon Twigg Psychology (SES) 1995
Mrs Joanne Elizabeth Coombe Brownley Orthoptics 1995
Mrs Sarita Lavinia Gough Vikram Biochemistry 1995
Mr Martin Derek Edward Bayntun Economics 1995
Miss Nerys Ann Parry Mathematics 1995
Miss Nicola Cavanagh Ancient History & Archaeology 1995
Miss Sarah Louise Mitchell Archaeology 1995
Miss Kristine Birchall Human Evolution 1995
Miss Deborah Louise Myers Law 1995
Mr Mark Alexander Bradshaw Accounting 1995
Mr Alexander James Workman History 1995
Miss Samantha Marie Share Geophysics (Physics) 1995
Miss Gaynor Theresa Lloyd Occupational Therapy 1995
Miss Rachael Diane Aaron Law 1995
Mr Andrew Charles Major Zoology 1995
Mr William Jonathan Wood Mathematics with Management 1995
Miss Sian Frances Morgan Law 1995
Mrs Nicola Joanne Burbidge Bowyer Cell Biology & Biochemistry 1995
Mr Brychan Neil Todd Politics 1995
Mr George Kwok Tung Wong Architecture 1995
Miss Julia Ann Howard Geography 1995
Mr Richard John Cartwright Geography 1995
Mr Thomas Edward Noble Archaeology 1995
Mr Paul Ronald Croston Computer Science 1995
Mr Rueben David Wells Mathematics 1995
Miss Samantha Jo Hall Law 1995
Mr Mark Andrew Porter Freshwater Biology 1995
Miss Judith Jones Anatomy & Human Biology 1995
Mr Jeremy Francis Colvin English Language & Literature 1995
Mr Lee Peleteiro History 1995
Miss Victoria Lucia Tomas English Language & Literature 1995
Mr Ian Benjamin Hamer Integrated Engineering 1995
Mr Noel Robert Fitzsimmons Law 1995
Ms Clare Marie Thomas History 1995
Miss Rachel Mary Brown Sociology 1995
Miss Michelle Amanda Jones Grayson Movement Science & Physical Education 1995
Miss Helen Lucy Townrow Orthoptics 1995
Miss Rachel Ann Louise Gregson Geology 1995
Mr Eoin Brian Hempsall Classical Studies 1995
Miss Tonia Michelle Logue Economics 1995
Mr Ben Preece Philosophy 1995
Miss Rachel Elizabeth Clifton Combined Honours 1995
Mr Saad Ahmed Computer And Microelectronic Systems 1995
Miss Sarah Jane Hardy Geology & Physical Geography 1995
Mr John Michael Turner Economics 1995
Miss Nanette Louise Bousfield Combined Honours 1995
Miss Elizabeth Clare Cremer English Language & Literature 1995
Mrs Andrina Boyle Combined Honours 1995
Mr Gavin Murphy Mech Systems And Design Eng 1995
Mr James John Sensier Pure Mathematics(SES) 1995
Miss Vanessa Louise Tobias Law 1995
Miss Ruth Veronica Edwards Biochemistry 1995
Mr Steven Eames Physiology 1995
Miss Clare Louise Sorrell Combined Honours 1995
Mr Nikolas Jonathan Reddin Politics 1995
Miss Sara Elizabeth Rayers Microbiology 1995
Miss Shula Jane McLay Geography 1995
Mrs Suzanne Christina Pert Schlaefli Politics And Communication Studies 1995
Miss Helen Anderton Geography 1995
Miss Emma Karen Herrity History 1995
Miss Vicky Jane Bunnage Combined Honours 1995
Mr Nathan Leigh Roberts Marine Biology 1995
Mr Richard Geoffrey Hall Music 1995
Dr Rajesh Rajan Physiology 1995
Miss Nicola Jane Brookfield Geology 1995
Miss Wendy Fay Greenwood Cell Biology 1995
Mr Anthony Mark Kay Chemistry 1995
Miss Claire Louise Tiffany Geography 1995
Miss Emma Jane Louise Granleese English Language & Literature 1995
Miss Lea Seers Anatomy & Human Biology 1995
Miss Julia Ann Taylor History 1995
Mr James Matthew Ashlin Geology Combined Studies 1995
Miss Vanessa Helen Hudson English & Communication Studies 1995
Miss Melanie Highet Duncan Biochemistry 1995
Mr Matthew Thomas Hammel Politics 1995
Miss Alexandra Clare Hickman Law 1995
Miss Karen Elizabeth King Economics 1995
Miss Claire Sealey English & Modern History 1995
Mr Richard Haydn Taylor Building Services & Environmental Engineering 1995
Mr Darren Paul Malone Law 1995
Mr William Hadfield Simm Law 1995
Mr Nicholas O'Sullivan Law 1995
Mr Duncan John Andrew Milliken Mathematics and Philosophy 1995
Miss Elspeth Jane Macalister Shaw Geography 1995
Miss Cathryn Marie Hill Biochemistry 1995
Miss Kirsty Anna Lynch History 1995
Mr Paul Neil Rout Archaeology 1995
Miss Joanne Shaw Physiology 1995
Miss Alison Jane Cumming Geography 1995
Mr Edward John Lee Cell Biology 1995
Mr Jonathan David King Civil Engineering 1995
Miss Samantha Jayne Willan Ancient History & Archaeology 1995
Mr Daniel Edward Todd Microbiology 1995
Mr Anthony John Rourke Mathematics 1995
Miss Sarah Elizabeth Harland Sociology 1995
Mrs Hilary Elizabeth Betts Taylor Economics 1995
Miss Jennifer Louise Hall Law 1995
Mr Philip Michael Morgan Combined Honours 1995
Miss Nicola Jane Waterston Classical Studies 1995
Miss Rosie Caroline Woodward Combined Honours 1995
Mr William George Carey Marine Biology 1995
Mrs Julie Ann Trimble Clarke Econometrics & Mathematical Economics 1995
Miss Amanda Clare Harper Combined Honours 1995
Mr David John Suggett Marine Biology 1995
Mr Jeremy Edward Tutt Pure Mathematics(SES) 1995
Mr Mark Robert Hopkins Physics 1995
Mr Dominic Jason White Law 1995
Mr Clive Steven Barker Microbiology 1995
Miss Siobhan Quinn Sociology 1995
Miss Joanne Veronica Morgan Mathematics 1995
Mr Ian James Cook Modern History & Politics 1995
Miss Rachel Clair Swann Law 1995
Miss Gemma Judith Bentley History 1995
Mrs Cheryl Frances Brassey Edwards Computer Science 1995
Mr Samuel Vincent Hawes Geography 1995
Mr Michael Flavell Marine Biology 1995
Mr Jonathan Paul Jacobs Business Economics 1995
Miss Jane Shifra Classical Studies 1995
Mr Mark Anthony Thompson Economic & Social History 1995
Mr Duncan John Collyer Movement Science & Physical Education 1995
Miss Clare Smith Civil Engineering 1995
Miss Rachel Sarah Firth Architecture 1995
Mr Spencer Robert Wharton English & Modern History 1995
Mr David Andrew Naughton History 1995
Miss Clare Elizabeth Wilde Combined Honours 1995
Miss Pauline Linda Tyrell Psychology (SES) 1995
Miss Faith Sophie Elliman Geography 1995
Miss Angela Kainth Law 1995
Miss Joanne Elisabeth Belle Davies Marine Biology 1995
Mr Anthony James John Dunne Biochemistry 1995
Mr Andrew Stephen Glenton Architecture 1995
Miss Victoria Louise Wilson Cardy Orthoptics 1995
Miss Rebecca Evans English And Philosophy 1995
Mr Christopher John Law Zoology 1995
Miss Nikola Burdon Ancient History & Archaeology 1995
Miss Catherine Jane Forsythe Law 1995
Miss Emma Louise Wollaston Environmental Biology 1995
Miss Lucy Avril Wainwright English Language & Literature 1995
Mrs Julie Cullen Felton Chemistry & Pharmacology 1995
Mr Gerald Jay Ashley Sociology 1995
Mr Jeffrey Greenfield Mathematics with Management 1995
Miss Helen Elizabeth Corless Combined Honours 1995
Miss Alison Claire Harding Law 1995
Mr Colin Freeman Law 1995
Miss Tracey Taylor Geography 1995
Mr Simon James Parsons Civil Engineering 1995
Mrs Sarah Louise Storey Economics 1995
Mr William James Cookson Sociology 1995
Mr Stephen David O'Shea Computer Science 1995
Mr Adam Bruce Reid Zoology 1995
Miss Helen Oxborough Geography 1995
Mr John Gerard Merry Law 1995
Miss Nazneen Choudhry Psychology (SES) 1995
Dr Gemma Louise Aylward Anatomy & Human Biology 1995
Miss Stephanie Coulthard Law 1995
Miss Karen Abigail Maier Geography 1995
Miss Sarah Lucy Adams History 1995
Mr John James McCaffery Law 1995
Miss Nicola Rachel Walshe Sociology 1995
Mr Noel Anthony Cunnane Law 1995
Mr Matthew Hillman Geography & Biology 1995
Mr Mark William Donaghy Politics And Communication Studies 1995
Miss Emma Jane Stephens Geography 1995
Mr Peter Richard Evans Geography 1995
Mr Alastair Charles Robinson Geology 1995
Mr Martin Philip Jones History 1995
Miss Emma Louise Johnson Law 1995
Mr Mohammed Azeem Ali Law 1995
Mr Denis John Lambe History 1995
Mr Philip Paul Gill Chemistry 1995
Mr Dominic Patrick O'Connell Physics 1995
Miss Angela McElhinney Ancient History & Archaeology 1995
Miss Caroline Mary Walsh Modern History & Politics 1995
Miss Siobhan Helen Garbutt Orthoptics 1995
Dr Hoda Morris Physiology 1995
Miss Philippa Ruth Drury English & Modern History 1995
Miss Karen Elizabeth Pursey Geography 1995
Miss Rachel Helen Bishop Combined Honours 1995
Dr Andrew Mark Goodfellow Mechanical Engineering 1995
Miss Alison Louise Cashin Modern History & Politics 1995
Mr Neil Spann Mathematics 1995
Mr Jason Tyrone Turkington History 1995
Mr Neil Barnham Civil Engineering 1995
Mr Dominic Adrian Barry Clater Civil Engineering 1995
Miss Katy Anne Furniss Economic & Social History 1995
Mr Richard Thomas William Howarth Architecture 1995
Mr Christopher Alan Jackson Movement Science & Physical Education 1995
Miss Adele Brooks Ancient History & Archaeology 1995
Mrs Amanda Leola Hannah MacGregor Wilson Law 1995
Mr Samuel Dylan Bradbrook Microbiology 1995
Mr Aliakber Amiruddin Chakera Integrated Eng With Indust Management 1995
Miss Rachel Lucy Elsom Zoology 1995
Mr James Robert MacDonald Anatomy & Human Biology 1995
Miss Nicola Clare Lynam Anatomy & Human Biology 1995
Miss Sara Gibson Politics 1995
Mr Rory Miles Brotheridge Zoology 1995
Miss Claire Anderson Catlin Psychology 1995
Mr Kevin Peter Booth Genetics 1995
Miss Sasha Louise Cope Sociology 1995
Mr James Alexander Christian Davies Business Economics 1995
Mr Frank Dominic Ginger Economic & Social History 1995
Mr Philip Edward Waddington Music 1995
Miss Jessica Mary Parnell Geography 1995
Miss Maureen Finegan Economic & Social History 1995
Mr Jonathan Margolan Movement Science & Physical Education 1995
Mr Bruce Michael Fletcher Politics And Communication Studies 1995
Miss Emily Sian Davies Combined Honours 1995
Miss Sally Anne Woolhouse Combined Honours 1995
Mrs Irene Knowles Thomas Occupational Therapy 1995
Mr Ashvin Kantilal Parmar Anatomy & Human Biology 1995
Mr Marc Christopher Nolan Combined Honours 1995
Mr Yuri Rohan Prasad Combined Honours 1995
Miss Caroline Eve Sallis Archaeology 1995
Miss Karen Ann Gillespie Law 1995
Miss Jacqueline Marion Herbert Computer Information Systems 1995
Miss Karen Ann McHugh Business Economics 1995
Mr John Harry Ditchfield Philosophy and Politics 1995
Miss Nicola Claire Sutton Movement Science & Physical Education 1995
Miss Louise Bernadette Glancy Law 1995
Miss Michelle Joanne Crompton Chemistry 1995
Miss Rebecca Suzanne Waters Biochemistry 1995
Mr John David East Economics 1995
Miss Caroline Julia Deane History 1995
Miss Emma Kate Best Music 1995
Mr Alan Dereck Hogan Physics 1995
Mr Andrew Mark Taylor Electronics 1995
Mr Rupert Pearson Marine Biology 1995
Miss Lindsay Jane Gilbert History 1995
Mr David Ottewell Freshwater Biology 1995
Mr Nigel Clifford Morewood Geology 1995
Miss Margaret Cowden Politics 1995
Mr Timothy John Dainty Combined Honours 1995
Mr Barry Michael Rice Pharmacology 1995
Miss Nicola Palmer English Language & Literature 1995
Miss Alexis Ann Szygowski English & Modern History 1995
Mr Matthew Robert Jones Law 1995
Mr James Richard Glover Geography 1995
Miss Helen Moore Plant Science 1995
Mr Ian Mathew John Ramsden Mathematics with Management 1995
Dr Judith Annand Chemistry 1995
Miss Sara Jane Cox Psychology (SES) 1995
Mr Andrew Thomas Wagstaff Mathematics 1995
Mr Nicholas Stephen Lofthouse Computer Science 1995
Miss Kumari Helena Burman English Language & Literature 1995
Miss Kathryn Louise Halifax Pharmacology 1995
Mr Dean Robert John Pennington Mechanical Engineering with Management 1995
Dr Christopher Dipo Falokun Biochemistry 1995
Mr Darren John Aspinall Architecture 1995
Mr Adam Andrew Beaumont Human Evolution 1995
Mr Joseph John Hopkinson Economic & Social History 1995
Miss Lisa Maria Winter Classical Studies 1995
Miss Sarah Olivia Pallas Music 1995
Miss Sophie Helen Thomas Philosophy and Politics 1995
Mr Michael Clifford Bullivant Mathematics 1995
Miss Sally Georgina Gwinnell Politics 1995
Miss Sarah Robinson Modern History & Politics 1995
Mr Benjamin Kwai Mathematics And Computer Science 1995
Mr Paul Steven Fletcher Law 1995
Miss Sarah Jayne Bennett Zoology 1995
Mr Bleddyn Robert Evans Geography 1995
Mr Christopher John Marks Environmental Physical Science 1995
Miss Katherine Laura Mustoe Environmental Biology 1995
Miss Fiona Jane Bickley Geography 1995
Miss Marie Suzanne Madeley Modern History & Politics 1995
Miss Karen Maria White Ancient History & Archaeology 1995
Miss Sonia Jane Richards Occupational Therapy 1995
Mr David John Allen Combined Honours 1995
Mr Jeremy Michael Aveyard Computer Science 1995
Mr Alistair James Stuart Constable Physics With Materials Science 1995
Miss Catherine Elizabeth Gibson Marine Biology 1995
Mr Brett Husbands Economics 1995
Mr Gareth Jonathan Hugh Martin Geography & Archaeology 1995
Mr Mark Damian Butler English Language & Literature 1995
Mr Michael Riley Hempenstall Computer Science 1995
Miss Petra Frances Mann Politics And Communication Studies 1995
Miss Helen Margaret Watts Law 1995
Mr Jarrod Inott Marine Biology 1995
Miss Rachel Alison Gailey Modern History & Politics 1995
Miss Collette Mary Connor Chemistry 1995
Miss Lorraine Clare Perry Perry Plant Science 1995
Miss Susanna Clare Greenwood Sociology 1995
Miss Lindsey Anne Riley History 1995
Miss Miriam Ruth Gold Modern History & Politics 1995
Miss Kate Margaret Susan Price Architecture 1995
Miss Ruth Elizabeth Baker History 1995
Mr Philip John Mather Mathematics 1995
Miss Sarah Ho Computer Information Systems 1995
Miss Helen Sarah Hardy Marine Biology 1995
Mr Colin John Catherall Orthoptics 1995
Mr James Hodgson Sociology 1995
Miss Rosanne Schofield Combined Honours 1995
Miss Diane Clare Williams Combined Honours 1995
Miss Tara Louise Stewart Architecture 1995
Miss Elizabeth Lyn Scott Physiology 1995
Miss Gillian Ann Turner Geology & Physical Geography 1995
Mr Kevin Barry Stanley O'Connell Plant Science 1995
Miss Susan Victoria Groves Ancient History & Archaeology 1995
Miss Polly Goulding Stephenson English & Modern History 1995
Miss Angela Spark Psychology (SES) 1995
Mrs Sarah Louise Watkins Reynolds History 1995
Mr David John Thorbinson Biochemistry 1995
Miss Trudi Helen Sale Economics 1995
Miss Julia Gomersall Freshwater Biology 1995
Miss Lisa Michelle Hill Physiology 1995
Dr Richard Stuart Balmer Electronic & Integrated Circuit Eng 1995
Mr Marc Noonan Gellately Marine Biology 1995
Miss Victoria Lorraine Owen Politics 1995
Mr Mark Robert Braithwaite Ancient History & Archaeology 1995
Mr Stephen John Ketteley Philosophy and Politics 1995
Miss Clare Louise MacKie Combined Honours 1995
Mrs Sarah Carolyn Swan Rowlands Law 1995
Miss Marie Claire Picking Microbiology 1995
Mr Adrian Thomas Rowley English Language & Literature 1995
Miss Barbara Christine Jayne Cranston Geography 1995
Miss Claire Elizabeth Fletcher Genetics 1995
Mrs Catherine Rebecca Gibson Leach Geography 1995
Mr Karl Frederick Evans English Language & Literature 1995
Miss Hawa Abdul-Sydique Computer Science 1995
Miss Archna Dawar Law 1995
Mrs Jayne Hughes Godfrey Law 1995
Miss Elspeth Jane Fraser Zoology 1995
Mrs Jennifer Denise Boyd Caddick English Language & Literature 1995
Miss Rebecca Jane Lomas Geography 1995
Mr Marc Stephen Pittman Microbiology 1995
Miss Jignasa Vinodrai Mehta Orthoptics 1995
Miss Monica Jane Arandhara Anatomy & Human Biology 1995
Miss Ruth Joanne Neill Psychology (Science) 1995
Mr Simon Thomas Fearon Economic & Social History 1995
Mr Philip Henry Clark English And Philosophy 1995
Miss Merilyn Louise Murphy Aerospace Engineering 1995
Mr Paul Benjamin Salter Mechanical Engineering with Management 1995
Miss Caroline Mary Birch Human Evolution 1995
Mr Benjamin Alexander Knowles Mathematical Sci With Physics 1995
Mrs Iona Oughton Calardine Occupational Therapy 1995
Mr Timothy John Woodland Electronic & Communication Engineering 1995
Miss Claire Louise Lambert Electronic & Communication Engineering 1995
Mr Alistair James Savin Stewart Archaeology 1995
Miss Catherine Maria Pickles Financial Economics 1995
Miss Elaine Murphy History 1995
Mr Edward Lucas De Los Rios Economic & Social History 1995
Mr Michael Christopher Jones Microbiology 1995
Miss Julie Thompson Chemistry 1995
Mr Simon Robin Barker Marine Biology 1995
Miss Julie Carolyn Mosley Classical Studies 1995
Miss Bronwen Anne Jenkins History 1995
Mr David Anthony Bingham Architecture 1995
Dr Mark Brady Biochemistry 1995
Mr Christopher Mark Jackson Civil Engineering 1995
Mr Adam John Hampshire Mechanical Engineering 1995
Miss Louise Mary McParland Integrated Eng With Indust Management 1995
Miss Naheed Afzal Pharmacology 1995
Mr Gareth Wolferstan Corbett Zoology 1995
Miss Cathy Walters Geophysics (Physics) 1995
Miss Nicola Frances McDonagh Music 1995
Mr Andrew Paul Smith Sociology 1995
Miss Ann Marie Sjursen Anatomy & Human Biology 1995
Miss Elizabeth Sarah Mountney Pharmacology 1995
Mr Corin Jake Martin Sociology 1995
Mr Christopher James Leonard Walker Civil Engineering 1995
Miss Kavita Punater Computer Science 1995
Mr Ian Hare Computer Information Systems 1995
Dr Deirdre Anne Lane Psychology (Science) 1995
Miss Natasha Clare Gunney Law 1995
Mr Richard Anthony McGee Aerospace Engineering 1995
Mr Ian Malcolm Riley Computer Information Systems 1995
Mr Michael John Bowden Geology & Physical Geography 1995
Miss Beth Melinda Wheeler Combined Honours 1995
Mr Richard William Eason English Language & Literature 1995
Miss Sheel Patel Ancient History & Archaeology 1995
Mrs Sarah Holland Holmes Geography 1995
Mr Neil Bohannon Economics 1995
Mr Benjamin Russell Dickins Politics 1995
Mr Sean Malcolm Pollock Movement Science & Physical Education 1995
Miss Carolyn Amy Hindmarsh Combined Honours 1995
Mr Paul Matthew Wells Geography 1995
Miss Claudine Fiona Hamblet Egyptology 1995
Miss Helen Preston English Language & Literature 1995
Miss Sarah Jane McKinlay Bosley Geography 1995
Miss Helen Louise Tilburn Geography 1995
Mr Brian Devitt Combined Honours 1995
Mr Richard Anthony Fawcett Mathematics And Statistics 1995
Mr Andrew Gerard Sutcliffe Mathematics 1995
Mr Keith Gary Hughes Sociology 1995
Miss Kathryn Amanda Lewis Anatomy & Human Biology 1995
Miss Joanne Louise Sugden Integrated Eng With Indust Management 1995
Dr Paul Thomas Greenlees Physics 1995
Miss Beverley Anne Lewis Anatomy & Human Biology 1995
Dr Tracey Elizabeth Duncombe Microbial Biotechnology 1995
Miss Amelia Helen Giles Politics 1995
Mr Karl Daniel Gray Anatomy & Human Biology 1995
Miss Charlotte Emma Rees Psychology (Science) 1995
Miss Ruth Kiira Pepper Microbiology 1995
Mr Matthew Robert Ingham Genetics 1995
Miss Kirsty June Watts Law 1995
Mr James Matthew Barham English Language & Literature 1995
Mr Robin Michael Trask Civil Engineering 1995
Miss Susan Margaret Holland Huyton Psychology (Science) 1995
Mr Nicholas Kenneth Bean Civil Engineering 1995
Mr Lee Shakespeare Computer Science 1995
Ms Jeanne Walker Kowe Biochemistry 1995
Mr Nicholas Ian Laughland Cell Biology 1995
Mrs Helen Suzanne Storey Titterington Architecture 1995
Miss Nicola Trainor Combined Honours 1995
Miss Virginia Helen Rawsthorne Orthoptics 1995
Miss Helen Claire Foy Computer Information Systems 1995
Mr John Sutcliffe Physics 1995
Miss Lucie Elaine Taylor Anatomy 1995
Miss Perushka De Zoysa Politics And Communication Studies 1995
Mr Michael Ian Whitten Accounting and Computer Science 1995
Miss Kate Josephine Flavin Mathematics 1995
Mr Mark Andrew Thomas Civil Engineering 1995
Dr Sarah Louise Shepherd Physics 1995
Mr Simon Timothy Murray Mechanical Engineering 1995
Miss Suzanne Claire Dean Physiology 1995
Miss Emma Louise Holmes Music 1995
Mr Robert Siu Shen Sung Anatomy & Human Biology 1995
Mr Philip Coulthurst Law 1995
Miss Lorna Maria Curran Accounting 1995
Mr Alan Mark Edwards Mechanical Engineering 1995
Miss Julie Ann Stinson Genetics 1995
Dr Jason Mark Knowles Geography 1995
Miss Wendy Penelope Marsh Combined Honours 1995
Miss Joanne Susan Hooper English Language & Literature 1995
Mr David John Southword Politics 1995
Mr John Kenneth Mousley Geography 1995
Mr Jonathan William Hart Economics 1995
Miss Emma Louise Tracey Sociology 1995
Miss Kathryn Anne Holmes Politics And Communication Studies 1995
Miss Helen Eyers Psychology (SES) 1995
Miss Henna Shah Sherazi Physics 1995
Miss Louise Claire Hills Marine Biology 1995
Mr Mark Wardingham Architecture 1995
Mr Richard Henry Yorke Geography Combined Studies 1995
Miss Sarah Baker Law 1995
Miss Ruth Elizabeth Howlett Mathematics 1995
Miss Ann Veronica Rowlands Movement Science & Physical Education 1995
Mr Zachary James Hocking Management Economics and Accounting 1995
Miss Georgina Louise Rice Law 1995
Mr Kevin Robson Modern History & Politics 1995
Mr Charles Douglas Knowles Scott Physics 1995
Miss Georgina Black Sociology 1995
Mr Ralph Lewis Ambrose Law 1995
Mrs Julia Ann Davitt Sociology 1995
Miss Deirdre Doherty Sociology 1995
Dr Martin Phillip Devenport Genetics 1995
Mr Lindsay Niall Wilson English And Philosophy 1995
Mr Edward George Craig Accounting 1995
Miss Ruth Jeanette Ellis Archaeology 1995
Miss Catherine Siobhan Whaley Mathematics And Education 1995
Miss Jane Catherine Wolstenholme History 1995
Mr Martin Scott Burrow Civil Engineering 1995
Mr Michael Mooney Movement Science & Physical Education 1995
Miss Natasha Louise Helson Geography 1995
Miss Laura Jane Sladen Sociology 1995
Miss Julie Anne Knapper Law 1995
Miss Yvonne Elizabeth Burke Politics 1995
Miss Tanmeng Lucy Tullis Li Combined Honours 1995
Mr Owen Barden Geography 1995
Mr Arron Richard Wynne Vaughan Mathematics with Management 1995
Miss Jayne Barnes Mathematics And Statistics 1995
Miss Shonagh Louise McLaggan Chemistry 1995
Mr Simon John Lee Geography 1995
Mr Nicholas Thomas Ruane Integrated Engineering 1995
Dr Dung Minh Huynh Physiology 1995
Mr Ian Walley Law 1995
Mr Paul Andrew Veck Marine Biology 1995
Miss Katherine Martin Zoology 1995
Miss Lynn Margaret Earnshaw Chemistry 1995
Miss Jane Isobel Middleton Archaeology 1995
Mr Richard John Maitland Law 1995
Mr Desmond Lawrence Threlfall Archaeology 1995
Miss Vanessa Kate Hopper Plant Science 1995
Mr John Philip Round Geography 1995
Miss Sandra Jane Horncastle Computer Information Systems 1995
Miss Kerry Anne Owen Sociology 1995
Mr Simon Peter Cook Ancient History & Archaeology 1995
Miss Sue Lesley Jensen Combined Honours 1995
Mr Lee Harvey Williams Mathematics with Management 1995
Miss Claudia Elizabeth Calvey Ancient History & Archaeology 1995
Miss Sonia Bate Politics And Communication Studies 1995
Miss Abigail Jane Ribbands Combined Honours 1995
Miss Julia Megan Davies Business Economics 1995
Mr Jasper Henry Ferguson Sharp Computer Science 1995
Mr Mark David Farmer Geography 1995
Mr Jonathan Gordon English Language & Literature 1995
Miss Joan Marinette Smith Combined Honours 1995
Miss Rachel Anne Jolly Politics 1995
Mr John Oswald Bell Pharmacology 1995
Miss Julie Heron Environmental Biology 1995
Mr Gareth Michael Winstanley Civil Engineering 1995
Mr James Harcus Samarasinghe Psychology (Science) 1995
Mr Andrew Bradshaw Mathematics And Statistics 1995
Miss Sara Jane McCarroll Geography & Archaeology 1995
Miss Zoe Spears English Language & Literature 1995
Mr Paul Barry England Genetics 1995
Mr Robert Paul Brierley Geology 1995
Miss Fiona MacKintosh Low Economics 1995
Mr Christopher Luke Humphrey Marine Biology 1995
Miss Emma Louise Pearce Archaeology 1995
Mr Adam Francis Millington Jones Computer Information Systems 1995
Miss Julia Susan Harrison English Language & Literature 1995
Mrs Julia Pritchard Henderson Anatomy 1995
Miss Nicola Jane Dowsing Geography 1995
Mr Zbigniew Roman Wojcieszonek Ancient History & Archaeology 1995
Mr Michael Alan Roberts Civil Engineering 1995
Mr Noel Curtis Genetics 1995
Miss Sally-Anne Barrett Occupational Therapy 1995
Mr Steven Edward Harrison History 1995
Mr Carl Derek Richardson Combined Honours 1995
Mr Stuart Ian MacGregor Geography 1995
Miss Samantha Jean Shield Geography 1995
Miss Keeley Hewitt Sociology 1995
Mr Michael Jackson Microbiology 1995
Mr Christopher John Bridge Biochemistry 1995
Miss Sarah Elizabeth Hampson Physiology 1995
Miss Amanda Louise Price Sociology 1995
Mr Mark Christy Combined Honours 1995
Mr Lee Bochicchio Computer Information Systems 1995
Mr Kevin Patterson English & Modern History 1995
Miss Amanda Clare Baker Classical Studies 1995
Mr Stephen David Cleugh Freshwater Biology 1995
Mr Neil David Stanton Geography 1995
Miss Victoria Balmer Music 1995
Miss Jill Louise Kirk Combined Honours 1995
Miss Rachael Franchesca Mills Zoology 1995
Mr Steven Robert McIntyre Oceanography with Chemistry 1995
Miss Michelle Martina Casey Sociology 1995
Miss Genevieve Clare Hammerton Pharmacology 1995
Mr Paul Robert Warburton Electronic & Integrated Circuit Eng 1995
Mrs Sheila Denson Combined Honours 1995
Dr Georgina Ann Woods Chemistry 1995
Mr Sean Patrick Egan Civil Engineering 1995
Mrs Fiona Jane Marks O'Neill Microbiology 1995
Miss Sarah Elizabeth Knight Combined Honours 1995
Miss Rachael Lyon Mathematics 1995
Miss Helen Elizabeth Bentley Economic & Social History 1995
Mr Andrew James Dillon Modern History & Politics 1995
Mr Philip Goldie Computer Science 1995
Miss Rebecca Jane Bodley History 1995
Mr Karl Stefan Lockett Computer Science 1995
Mr Carl David Bramhall Orthoptics 1995
Mr John Grant English Language & Literature 1995
Miss Sarah Duree English Language & Literature 1995
Mr Stuart Emlyn Globe Mathematical Physics 1995
Mr David Michael Beagan Computer Science 1995
Mr Nicholas Matthew Haines Accounting 1995
Mr Andrew James Edward Hollis Marine Biology 1995
Mr Thomas Brian Stringell Marine Biology 1995
Mr Christopher Vaughan Metallurgy and Materials Science 1995
Mr Ian Jarvis Metallurgy and Materials Science 1995
Mr Daniel Portillo Politics 1995
Mr Adrian Paul Fullerton Computer Science 1995
Miss Julie Diane Penn English Language & Literature 1995
Mr Joel Edward Maybury Geography 1995
Miss Emma Victoria Yorke Combined Honours 1995
Mr Jon Vaughan Psychology (Science) 1995
Mrs Trudi Rosamund Duckworth Cocker Ancient History & Archaeology 1995
Mr Paul Oliver Shakespeare Architecture 1995
Mr Richard James Ventham Molecular Biology 1995
Miss Emma Claire Harland Geography 1995
Miss Alison Margaret Reynolds Geography 1995
Mr Christopher Jones Mech Systems And Design Eng 1995
Mr Robert Leon Kincaid Pure Mathematics(SES) 1995
Mr Jonathan James Alexander Pilch Geography 1995
Miss Amanda Claire Morris Movement Science & Physical Education 1995
Miss Megan Ingles Waugh English Language & Literature 1995
Mr Ryan Lewis Stephenson Law 1995
Miss Elizabeth Alberta Hughes Classical Studies 1995
Mrs Victoria Jane Gaskin Firth Geology & Physical Geography 1995
Mr Daniel Edward James Baggaley Zoology 1995
Mr Mark Hampton Geography 1995
Mr Jeremy Lea White Philosophy and Politics 1995
Mr Daniel Stewart Ray Physics 1995
Miss Melanie Annick Swainston English Language & Literature 1995
Miss Katharine Mary Elliott Psychology (Science) 1995
Miss Katherine Margaret Louisa Sheppard Anatomy & Human Biology 1995
Mr John James Bolton Law 1995
Miss Sophie Helm Combined Honours 1995
Miss Sarah Helen Lambert Geography 1995
Miss Deborah Catherine Booth Zoology 1995
Miss Ruth Wilson Psychology (Science) 1995
Mr Ian Frederick Peter Spriggs English Language & Literature 1995
Mrs Susan Anne Thackray Beesley Occupational Therapy 1995
Miss Lucy Baah-Danso Cell Biology 1995
Miss Sara Louise Lyons Geography 1995
Miss Kate Sophie Hesford Environmental Biology 1995
Mrs Susan Ann Andresen Roberts Archaeology 1995
Mr Sau Ling Pierre Man Mathematics 1995
Miss Catriona Connolly English & Communication Studies 1995
Miss Cara Hutchinson Physiology 1995
Mr Gareth John Kavanagh Microbial Biotechnology 1995
Mr Jonathan Lee Jones Geology & Physical Geography 1995
Mr Jonathan Allan Frank Green Mathematical Sciences 1995
Mr Gregory Derek Johnson Economics 1995
Mr Alan James Whitney Egyptology 1995
Mr Jonathan Stuart Williams History 1995
Mr Richard Andrew Van Gelder Environmental Biology 1995
Mr Hugh William Fasken Philosophy 1995
Miss Jane Hilary Burley English Language & Literature 1995
Mr John Welsh Computer Science 1995
Mr Emmet James Hanlon Zoology 1995
Miss Catherine Leach Mathematics 1995
Mr Andrew Dibb Biochemistry 1995
Mr Andrew Carson Maddock Mathematics 1995
Miss Lisa Roberta Jones Occupational Therapy 1995
Mr Saiful Islam Mathematics 1995
Mr Robert Ian Clark Anatomy 1995
Mr Nicholas John Davies Geography 1995
Mr David Andrew Ralph Civil Engineering 1995
Miss Marisa Caroline Hackett Combined Honours 1995
Miss Zoe Claire Mellon Combined Honours 1995
Miss Julie Karen Marshall Geology 1995
Mr Andrew Richard Williams Sociology 1995
Mr Andrew Moss Politics 1995
Miss Clare Louise Whewell Geography 1995
Miss Zoe Gilbert Combined Honours 1995
Mrs Catharine Ann Tyrrell Hansford English Language & Literature 1995
Mr Steven Peter Green History 1995
Miss Angela Michelle Wilson Geology 1995
Mr Matthew William Benson Econometrics & Mathematical Economics 1995
Mr Matthew Robert Iles Geography 1995
Mr Nycolaus Andrew Frazer Bigmore Philosophy 1995
Miss Bernice Carol White Mathematics with Management 1995
Mr Rockette Tony Morton McKnight Philosophy and Politics 1995
Mr Dominic Edwin Patton Psychology (SES) 1995
Miss Sarah Helen Lewis Geography & Biology 1995
Mr Justin Watts Geography 1995
Mrs Vivian Mercer Kelly Occupational Therapy 1995
Mr Ben Hulbert Geography 1995
Miss Julia Louise Whittaker Microbiology 1995
Mr Richard Andrew Craske Politics 1995
Miss Jessica Ruth Bainton Sociology 1995
Miss Ann-Marie McAleer Orthoptics 1995
Mr Paul Christopher Woodley Building Management And Technology 1995
Mr Roger Birkinshaw Computer Information Systems 1995
Miss Caren Louisa Dennis Archaeology 1995
Mr Matthew James Lowe Zoology 1995
Miss Deborah Jean Dickinson Mathematics And Computer Science 1995
Dr Helen Powell Biochemistry 1995
Miss Sarah Elizabeth Jenkins Civil Engineering 1995
Mr Michael Clingan Computer Information Systems 1995
Miss Nicola Jane Timmis Combined Honours 1995
Mr Richard Jonathan Meade Aerospace Engineering 1995
Mr Simon Paul Ormondroyd Politics 1995
Miss Ann Marie Holden Occupational Therapy 1995
Miss Lisa Anne Whittaker Ancient History & Archaeology 1995
Mr Adam David Firth Microbiology 1995
Mr Andrew Peter Burton Freshwater Biology 1995
Mr Stephen Joseph Burrows History 1995
Mrs Victoria Kate Brianna Seymour-Perry Battelley Politics 1995
Mr Arthur Damsell Combined Honours 1995
Miss Eve Patricia McKay English Language & Literature 1995
Mr Julian Hordern Myerscough Marine Biology 1995
Mr Simon John Cross Pharmacology 1995
Mr Eamon Younis Electronic & Communication Engineering 1995
Miss Sharon Davies Mathematics with Management 1995
Mr Michael John Cavanagh Archaeology 1995
Mr Matthew Alexander Crawford Civil Engineering 1995
Mr Thomas Randall Lines English And Philosophy 1995
Mr Gerard Francis Duffy Physics 1995
Miss Marica Ruth Sara Woosey-Griffin Geophysics (Geology) 1995
Miss Anna Katharine Tatton Economic & Social History 1995
Miss Susan Taylor Anatomy & Human Biology 1995
Mr Dominic James Carr Mechanical Engineering 1995
Mr William Charles Bowman Ancient History & Archaeology 1995
Miss Lynn Scarsbrook Scarsbrook Archaeology 1995
Miss Sheree Obonyano Movement Science (Combined) 1995
Mr Vu Tri Nguyen Pham Mathematical Sciences 1995
Miss Clare Frances Coulter Law 1995
Miss Heidi Kelter Politics 1995
Mr Nicholas Matthew Humphries Computer Science 1995
Mr David John Hinds Geology & Physical Geography 1995
Mr Stephen Kenneth Cook Electronic & Communication Engineering 1995
Mr Dominic James O'Shea English Language & Literature 1995
Dr Mark Edward Toal Environmental Biology 1995
Mr Michael Peter Hardesty English & Modern History 1995
Mr Patrick James Hargadon English Language & Literature 1995
Mr Jonathan Huwel Banfield Movement Science & Physical Education 1995
Miss Amanda Sidwell Geography 1995
Mr Dominic Hale Law 1995
Mr David Gregory Cooper Metallurgy and Materials Science 1995
Mr Mark Cannon Economics 1995
Miss Claire MacReady Microbiology 1995
Mr Christopher Robert Potter Movement Science & Physical Education 1995
Mr Paul Foster Electrical Engineering 1995
Mr Andrew John Linley Mechanical Engineering 1995
Mr Luke Antony Brunning Sociology 1995
Mr Peter Mark Jeynes Environmental Biology 1995
Miss Elizabeth Ann Turner Psychology (Science) 1995
Mr Carl O'Keefe Politics 1995
Miss Lisa Wilkinson English Language & Literature 1995
Miss Diane Henderson English & Modern History 1995
Mr Bertrand Stemarthe Movement Science & Physical Education 1995
Mr Michael Paul Spillane Physics And Electronic Engineering 1995
Mr Paul Marcel La Rondie Mathematics And Education 1995
Mr Stephen Joseph Jennings Chemistry 1995
Miss Angela Mirzai History 1995
Miss Katerina Sotiriou Classical Studies 1995
Mr Matthew Peter Wilcock Mathematics And Computer Science 1995
Ms Katherine Ruth Clement Platt Combined Honours 1995
Dr Kevin Richard Caddick English Language & Literature 1995
Miss Susan Mary Templeman Ancient History & Archaeology 1995
Mr George Saul Physics for New Technology 1995
Miss Catherine Zoe Thorpe Physiology 1995
Miss Sharon Melling Accounting 1995
Miss Lisa Anne McCorry Plant Science 1995
Mr Andrew Mark Guild Politics 1995
Mr Jamie Philip Hesketh Architecture 1995
Miss Eleanor Rachel Caddick Geography 1995
Miss Karen Lesley Danby Sociology 1995
Mr Robert Mark Lynas Movement Science & Physical Education 1995
Mr James Mark Brotherton Psychology (Science) 1995
Mrs Mary Agnes Culshaw Computer Information Systems 1995
Mr Richard Justin Nevill Pure Mathematics(SES) 1995
Mr Rupert William James Young Cell Biology 1995
Mrs Julia Caroline Wilson Maitland English And Philosophy 1995
Dr Peter Allan Dixon Plant Science 1995
Mr Alex Distefano Computer Information Systems 1995
Mr Stuart Michael O'Neill Civil Engineering 1995
Miss Maleka Nasreen Hashmi Physiology 1995
Miss Louise Marie Murphy Computer Information Systems 1995
Miss Lorraine Ann Murphy Computer Information Systems 1995
Miss Linda Marie Gibbons Law 1995
Miss Cindy Ann Hadland Occupational Therapy 1995
Mr Duncan James McDermott Electrical Engineering & Electronics 1995
Mr Jason Alfred Owen Civil Engineering 1995
Mr James Patrick Robson Geography 1995
Miss Alexandra Tucker Sociology 1995
Mr Mark Anthony Williams Geology & Physical Geography 1995
Miss Philippa Helen Cowin Occupational Therapy 1995
Mr Steven Christopher Lonergan Computer Information Systems 1995
Mr Gary Robert William Butcher Building Management And Technology 1995
Mr Alan David Jones Combined Honours 1995
Miss Sarah Jane Smith Psychology 1995
Dr Amy Storey Biochemistry 1995
Mrs Margaret Mary Brennand Cripps Occupational Therapy 1995
Mr Joseph Walter Costello Classical Studies 1995
Mr Stephen James Kilburn Chemistry 1995
Mr Marc Thomas Wheatley Pharmacology 1995
Miss Shelley Anne Rowe Archaeology 1995
Miss Madhu Smriti Prasadam English & Modern History 1995
Mr Matthew John Edwards Chemistry 1995
Mr Nigel Laurence David Harkins Archaeology 1995
Mrs Lynne Coulter Iley Anatomy & Human Biology 1995
Mr Kieran Laurence Rea Mechanical Engineering 1995
Miss Nicola Jayne Melia Movement Science & Physical Education 1995
Mr Benn Longshaw Mathematics 1995
Miss Toni Gleave Sociology 1995
Miss Carol Margaret Laidlaw Economic & Social History 1995
Mr John Downing Chemistry 1995
Mr Paul David Rowlands Computer And Microelectronic Systems 1995
Miss Claire Brigid Corr Law 1995
Mr Robert Gerard James Computer Information Systems 1995
Ms Janette Alison Lewney Occupational Therapy 1995
Mr David James Gribbon Modern History & Politics 1995
Miss Grace Eleri Wicks Archaeology 1995
Mr David Neil Liddiard Occupational Therapy 1995
Miss Debra Jayne Hall Law 1995
Ms Charlotte Elizabeth Baines Occupational Therapy 1995
Mrs Barbara Clare McWilliam Jackson Occupational Therapy 1995
Miss Emma Lucy Knapp Environmental Biology 1995
Miss Ruth Marie Catherine O'Hare Music 1995
Mr Philip John Jones Mechanical Engineering with Management 1995
Mr Edward Scotney Robinson Building Management And Technology 1995
Mr Stuart John Gee Building Management And Technology 1995
Mr Yun Kee Lee Mechanical Engineering 1995
Mr Pritesh Chandrakant Dholakia Accounting 1995
Ms Christine May Fleming Combined Honours 1995
Mr Kuldip Singh Madar Medical Electronics/Instrumentation 1995
Mr Richard Philip Culbert Combined Honours 1995
Mr Mark Tyler Econometrics & Mathematical Economics 1995
Mr John Sebuwufu Computer Information Systems 1995
Mr Suhaili Sahari Chemistry with Industrial Chemistry 1995
Miss Sarah Cowie Combined Honours 1995
Mr David Timothy Hardman Building Management And Technology 1995
Mr Alexander Miles Frodsham Law 1995
Miss Kathryn Ann Griffiths Hispanic Studies 1995
Mr Simon Hey Mech Systems And Design Eng 1995
Miss Joanne Michelle Beresford Sociology 1995
Mr Anthony Daly Electrical Engineering & Electronics 1995
Mr Neil Harrison Politics 1995
Miss Stella Pavlina Panaretou Archaeology 1995
Miss Tamsin Joanna Brown Geography 1995
Mr Scott Graham Mycock Zoology 1995
Mr David Otty Combined Honours 1995
Miss Elizabeth Anne Callander Archaeology 1995
Mr Kevin Alan Walker Geology 1995
Mr Andrew Kevin Poole Building Services & Environmental Engineering 1995
Mr Edward Ivor James Hitchings Microbiology 1995
Mr William Wai Teck Yau Electrical Engineering & Electronics 1995
Dr John Leonard Hopkins Mechanical Engineering with Management 1995
Mr Jason Peter Bell Environmental Physical Science 1995
Mr Andrew David Lloyd Computer A