Place a message

If you are able to provide any additional information about anyone listed here, please click on the envelope icon beside their name and complete the online form.

Title First Name Middle Name Surname Former Name Subject Year Action
Mrs Rachael Helen Haycock Elsy Dentistry 1993
Mrs Lynnda O'Neil Lomax 1993
Mrs Pauline Francis Ghenghesh Elliott Modular Programme 1993
Dr Danny Penman Environmental Biology 1993
Miss Rachel Stevenson English Language & Literature 1993
Reverend Anthony Edward Hodgetts (X)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Upr) 1993
Dr Debra Roberts Pharmacology 1993
Dr Patricia Anne Sealy Microbiology 1993
Ms Ruth Linda Hoggarth Geography 1993
Dr Arjun Raj Pant Tropical Paediatrics 1993
Mr Andrew David Jones Electrical Engineering & Electronics 1993
Mr Anthony Smith 1993
Dr Mark Thomas Bateson Archive Administration 1993
Miss Karen Ann Garvey Archive Administration 1993
Dr Simon George Edwards Tropical Medicine & Hygiene 1993
Dr Michael Anthony Johnson Medicine 1993
Dr Rhona Jayne Whiston Medicine 1993
Miss Elizabeth Jean Powell Veterinary Science 1993
Dr Sophie Jane Naughton Medicine 1993
Dr Pamela Janet Nelson Medicine 1993
Dr Angus John Thomson Medicine 1993
Dr Tabitha Cook Medicine 1993
Dr John Michael Bottomley Medicine 1993
Dr David Michael Kingsley Medicine 1993
Dr Elizabeth Anne Bragg Medicine 1993
Miss Janice Cathrine Wright Veterinary Science 1993
Dr Kirsty Louise Ashton Medicine 1993
Mr Alan Richard Banks Veterinary Science 1993
Dr Namita Kumar Medicine 1993
Dr Alexandra Sian Bullough Medicine 1993
Dr Shahzad Mohammed Mirza Medicine 1993
Dr Michael Andrew Guildford Medicine 1993
Dr Naomi Michelle Halstead Medicine 1993
Dr Elaine Rae Carter Medicine 1993
Dr Rachel Helyn Theresa Yates Medicine 1993
Mrs Victoria Jane Buckley-Jennings Marshall History, Ancient/Archaeology 1993
Dr Guy Sheldon Brookes Medicine 1993
Dr Jacqueline Naomi Tierney Medicine 1993
Dr Catherine Mary Glennon Medicine 1993
Dr Jeffrey Leslie Lancaster Medicine 1993
Mr Mark Christopher Leddy Veterinary Science 1993
Dr Teresa Jayne Gilpin Medicine 1993
Dr Katherine Jane Bagshaw Medicine 1993
Dr Kian Chee Lim Medicine 1993
Mr Denis Martin Leonard Veterinary Science 1993
Dr Kathryn Anne Gill Medicine 1993
Dr Andre Damian Dissont Medicine 1993
Dr Maric John Langridge Thorpe Medicine 1993
Dr Paul Allan Sedgwick Medicine 1993
Dr Timothy Crawford Scott Gates Medicine 1993
Miss Julie Clair Vickers Veterinary Science 1993
Dr Julie Michelle Sanders Medicine 1993
Dr Judith Clare Weston Medicine 1993
Miss Lucy Rachel Parker Dentistry 1993
Dr Amjid Mohammed Medicine 1993
Mr Christopher David Hayes Physics 1993
Dr Jeremy Richard Haines Medicine 1993
Dr Darren James Newton Molecular Biology 1993
Dr Ranbir Singh Noorpuri Medicine 1993
Dr Razia Palejwala Medicine 1993
Mr Julian David Aldington Veterinary Science 1993
Dr Sean Fenwick Medicine 1993
Dr Kevin Joseph Costigan Medicine 1993
Dr Kathryn Jane Brelsford Medicine 1993
Mr Steven John Le Nepveu Veterinary Science 1993
Dr Jacqueline Boardman Medicine 1993
Dr Darren Wayne Potiphar Medicine 1993
Dr Vanessa Jayne Wilkins Medicine 1993
Dr Mark Ian Stallwood Medicine 1993
Dr Steven David Connolly Medicine 1993
Dr Nicholas Roby Fildes Medicine 1993
Dr Melanie Jane Pack Medicine 1993
Mr Gordon Hugh Charles Wadie Veterinary Science 1993
Dr Alan Lewis Medicine 1993
Miss Jayne Louise Meehan Sociology 1993
Mrs June Kirkwood Ashworth Bachelor of Arts 1993
Dr Rufus Turner Chemistry 1993
Mr Russell Karl Mills Mechanical Engineering 1993
Miss Sarah Louise Andrews (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr Paul Craig Irwin Electronic & Communication Engineering 1993
Mrs Marion Bryden Bryan Gibson Combined Honours 1993
Mr Keith Andrew Brown Electronic Engineering 1993
Miss Yolanda Kate Williams Chemistry 1993
Mr James Albert McLellan Physiology 1993
Mr Andrew Gregory Miller Zoology 1993
Mr Craig Tony Leather (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr Jason Anthony Roberts Combined Honours 1993
Mr Michael Neary Bachelor of Arts 1993
Mr Paul Alexander Heppenstall Zoology 1993
Miss Karina Louise Thompson Economic History 1993
Miss Heather Louise Pringle Brown (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Mr Stuart James Dobbins (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Miss Jane Suzanne Morris English Language & Literature 1993
Miss Dionne Helen Collins (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Miss Karen Gavaghan Geography 1993
Miss Georgina Elizabeth Cooper English Lit./Philosophy 1993
Miss Elizabeth Margaret Kelly 1993
Mr Andrew James Walkington Bachelor of Arts 1993
Miss Lisa Maria Fenlon (HE) Computer Studs.& Geography 1993
Miss Emma Louise Fox Combined Honours 1993
Miss Rachel Bethan Williams Psychology (Science) 1993
Miss Angela Hayes Physical Geology/Geomorphology 1993
Miss Caroline Marie Muggivan Biochemistry 1993
Mr Keith Andrew Sykes Geography 1993
Miss Emma Elizabeth Mills (HE)BAComb./English & Environ.Studs. 1993
Miss Sarah Louise Wildsmith Pure Mathematics(SES) 1993
Mrs Rosemarie Loughran (HE)Art & Design 1993
Mr Matthew Butler History 1993
Mr Nicholas Alexander Ring English Language & Literature 1993
Miss Tara Jane Stafford Geophysics (Geology) 1993
Mr Paul David Want Computer Science 1993
Mr William David Harrison Science 1993
Miss Jessica Caroline Davies Music 1993
Mr Neil Anthony Jack Accounting 1993
Mr Matthew Peter Murray Microbiology 1993
Mr Huw Tudor Morgan Building Management And Technology 1993
Mr Melvin Balogun Chalobah Building Management And Technology 1993
Mr Christopher Paul Smith Mechanical Engineering 1993
Mr Peter Andrew Campbell 1993
Mr Andrew Kenneth Baillie (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Charlotte Ann Lewis Social Science/Social History 1993
Miss Emily Victoria Jacques Law 1993
Miss Stella Maria Miller Physiology 1993
Mr Michael James Thorp Zoology 1993
Miss Lisa Susanne Rigley Bachelor of Arts 1993
Miss Denise Hillary Deasy Social Science/Social History 1993
Mr Oliver Kristan Dreghorn Bachelor of Arts 1993
Miss Pau Ying Low Accounting 1993
Mr Timothy Mark Williams Science 1993
Miss Esther Jane Roberts Combined Honours 1993
Mr Graham John Ivory Bachelor of Arts 1993
Mr Craig Michael Stimson Sociology 1993
Mr Martin John Armstrong Bachelor of Arts 1993
Miss Susan Ann Bostock Bachelor of Arts 1993
Miss Diane Elizabeth Edwards (HE)BAComb./Geography & Music 1993
Mr Kevin George MacLeod Building Services Engineering 1993
Mr John Davin Medical Cell Biology 1993
Miss Sian Louise Colley Microbiology 1993
Miss Linda Eileen Gough (HE)BAComb./Computer Studs./French 1993
Miss Nicola Jean Fluck Materials Science 1993
Mr Robert Brian Kelly Psychology (Science) 1993
Miss Rebecca Louise Putt Bachelor of Arts 1993
Mr Simon Ernest Hollingshead Mechanical Eng./Management 1993
Mr Mark Robert Pogson Geography 1993
Mr Mohammad Babak Modares-Naraghi Molecular Biology 1993
Mr Patrick Gerard Niland (X) Computer Studs.& Psychology 1993
Mr Ian Jason Mitchell Physics 1993
Miss Vanessa Ann Robinson Law 1993
Miss Stella Louise McGaugh Modern History & Politics 1993
Miss Lisa Marie Mather 1993
Mr Geoffrey Joseph Flood Physiology 1993
Miss Alice Joan Marshall Sociology 1993
Miss Joanne Saint Combined Honours 1993
Mr Edward Randall Osborn 1993
Miss Charlotte Mary Wylde Carrington 1993
Miss Samantha Middlemas Sociology 1993
Ms Charlotte Kate Spencer Philosophy 1993
Mr Navtej Paul Madhok Economics & Mathematics 1993
Mr Stephen Joseph Kelly Sociology 1993
Dr Max Henry Fane de Salis Building Services Engineering 1993
Miss Marie Davis Child Health 1993
Dr Roderick Chalk Tropical Medicine Entomology 1993
Mr Neil Scott Ferguson Earth Sciences 1993
Dr Zuraidah Mohd Zain Industrial Studies 1993
Miss Paula Cunningham Radio Diagnosis 1993
Mrs Susan Ann Grice Scott Radio Diagnosis 1993
Miss Mary Janet Szalk Radio Diagnosis 1993
Mr Stephen Bruce Kaye Geriatric Medicine 1993
Dr Chi Chiou Mechanical Engineering 1993
Mrs Shirley Frances Jones Modular Programme 1993
Mr Kevin Francis O'Shea Maritime Civil Engineering 1993
Dr Rachel Catherine Hunter Chemistry 1993
Dr Keith Govind Joshi Applied Mathematics 1993
Mr John James Moruzzi Stat.and Comp.Maths 1993
Dr Adam Britt Zoology 1993
Dr Christopher Ford Applied Mathematics 1993
Dr Shuhrat Shah Stat.and Comp.Maths 1993
Dr Stephen Lawrence Atkin Medicine 1993
Miss Caroline T Davy Clinical Psychology 1993
Mr John David Burrow Architecture 1993
Mr David Lindsay Coggins Architecture 1993
Miss Victoria Jane Butters Civic Design 1993
Mr Jonathan Charles Sandford Civic Design 1993
Mrs Lisa Joanne Sutcliffe Tudor Civic Design 1993
Ms Caroline Marsh Sociology 1993
Ms Paula May Asgill Women's Studies 1993
Mr Shaun Gerard Deckon Sociology 1993
Mr Uka Ugwuocha Uka Sociology 1993
Mr Michael John Cawley Practical French Language 1993
Mrs Samantha Louise Dawson Hollinshead French Autobiography 1993
Mrs Danielle Colette White Molloy French Autobiography 1993
Dr Mohamad Chaaban Electrical Engineering & Electronics 1993
Dr Monica Zaugg Latin American Studies 1993
Mr Stephen Gerard Bilsborrow Dentistry 1993
Dr Sheila Shokuhi Medicine 1993
Mr Steven Damian John Hadley Philosophy 1993
Miss Ingjerd Leirstein Bokenes Veterinary Science 1993
Mr Stuart Anthony Goodier Veterinary Science 1993
Dr Kathryn Elizabeth Leather Medicine 1993
Dr Andrena Claire Heath Medicine 1993
Mr Charles Andrew Lambert Veterinary Science 1993
Mr Sukhjit Singh Bhavra Dentistry 1993
Dr Nicholas Michael Charles Medicine 1993
Dr Andrew Whyman Haddock Medicine 1993
Dr William Alan Jones Medicine 1993
Dr Jillian Mary Leddy Medicine 1993
Dr Richard Alexander Stuart Medicine 1993
Mr Michael Dermot Crowley Accounting 1993
Mr Vibhakar Ladva Dentistry 1993
Miss Dinea Evadne Smith Latin American Studies 1993
Dr Karim John Stavron Medicine 1993
Mr Noel Colm McPolin Veterinary Science 1993
Dr Abd Halim Mohamed Medicine 1993
Mr Anthony Dennis Bluck Civil Engineering 1993
Miss Clare Elizabeth Mitchell Latin American Studies 1993
Dr Jamie Dominic Butler Medicine 1993
Miss Linda Iniekio Sociology 1993
Mr Elijah Gopti Jemchi Engineering Science and Industrial Management 1993
Mrs Deborah Jane Davies Beetham Social Studies (p/t) 1993
Mrs Marilyn Conway Ashcroft Social Studies (p/t) 1993
Mrs Sylvia Anne Smith Forshaw Social Studies (p/t) 1993
Mrs Anita Hewson Davies Social Studies (p/t) 1993
Mr Allan Pilson Social Studies (p/t) 1993
Mr David Cowan Social Studies (p/t) 1993
Miss Mary Gerrard O'Neill Social Studies (p/t) 1993
Miss Paula Williams Veterinary Science 1993
Dr Angela Galloway Kennedy Medical Microbiology 1993
Mr Nigel Gwyn Clifford Hood Geriatric Medicine 1993
Dr Martin Grossmann Architecture 1993
Dr Timothy Stuart Whitaker Mechanical Engineering 1993
Dr Ahmed Dawod Rajab Mechanical Engineering 1993
Dr Linda Catherine Herbert Zoology 1993
Mr Paul Wright Modular Programme 1993
Dr Margaret Mary Hobson Williams Modular Programme 1993
Mr John Paul Loughnane Veterinary Pathology 1993
Dr Susan Mary Farrington Genetics 1993
Dr William Dougall Hiorns Microbiology 1993
Dr Joanne McAndrew Biochemistry 1993
Dr Andrew Angus McCulloch Earth Sciences 1993
Dr Philippa Jane Dowswell Biochemistry 1993
Dr Christopher Jeremy Gittings Computer Science 1993
Dr Haijuan Chen Biochemistry 1993
Mrs Pamela Ann Hulbert Physical Habilitation 1993
Dr Maria Lucia Campos Earth Sciences 1993
Dr Bruce Jonathan McGregor Marine Biology 1993
Dr Haibo Zhao Surface Science 1993
Dr Paul David Maley Physics 1993
Dr Suzanne Joy Edwards Genetics & Microbiology 1993
Dr Bernt Fredrik Schedin Surface Science 1993
Mr Ian Rodgers Civil & Environmental Engineering 1993
Ms Fiona Margaret Gordon Hispanic Studies 1993
Miss Janet Kelly French & Hispanic Studies 1993
Mr Simon Gregory Morris Economics 1993
Mr Amarjit Singh Jagdev Dentistry 1993
Mr Derek James William Smith Genetics 1993
Mr Shehzad Hameed Dentistry 1993
Mr David George Lloyd Jenkins 1993
Miss Andrea Del Campo Hispanic Studies 1993
Miss Preetinder Kaur Sandhu Dentistry 1993
Miss Marianne Stoneman Latin American Studies 1993
Mr Alan Vaughan Lewis Law 1993
Miss Katherine Anne Louise Church (HE)BAComb./English & French 1993
Mr Jonathan Richard Leary Economics 1993
Miss Elizabeth Clare Parry French & Hispanic Studies 1993
Mr Ian David Hudspith Mathematics 1993
Miss Pauline Elizabeth Mills Hispanic Studies 1993
Mr Sean Martin Ryan Economic History 1993
Dr Keri Alexandria Aitchison Pharmacology 1993
Mr Nicholas John Steer Mechanical Eng./Management 1993
Mr Stuart Mark Williams Building Management And Technology 1993
Mr Matthew Beck Whittingham Building Management And Technology 1993
Mr Dominic Brenden O'Hooley Dentistry 1993
Miss Amber Williams Hispanic Studies 1993
Mr Tze Bill Ip Dentistry 1993
Mr David Christopher Chappel Computer Electronics & Robotics 1993
Mr Julian David Bennett Economics 1993
Mr Sumandeep Singh Mann Microbiology 1993
Mr Christopher John Head Engineering 1993
Mr Neil Whitehead Building Services Engineering 1993
Ms Helen Alexandra Spratt Dentistry 1993
Mr Nicholas George Deanes Building Services & Environmental Engineering 1993
Miss Louise Trevelyan (HE)BAComb./English & French 1993
Miss Sally Judith Hazell Mathematical Physics 1993
Mr Mohit Mediratta Dentistry 1993
Miss Julie Ann Howard Mechanical Eng./Management 1993
Miss Joanne Mary Whitworth French 1993
Miss Lina Helen Vila Hispanic Studies 1993
Mrs Jillian Atkinson Uprichard Nursing 1993
Miss Katy Maria Harris (HE)BAComb./English & French 1993
Miss Susan Jane Poulsom Dentistry 1993
Mr Justin Michael Swift Materials Science (4 yrs) 1993
Miss Samsiah Haji mohd Said Dentistry 1993
Mr Michael Peter Williams Physics 1993
Mr Muhammad Sufri Haji abdul Hamid Civil Engineering 1993
Mr Justin Sean Peer Geology 1993
Mrs Annie Christine Pike French 1993
Mr Karl Andrew Mulligan Biochemistry 1993
Mr Matthew Harvey Whiddett Hispanic Studies 1993
Miss Tracie Elizabeth Owens Classical Studies 1993
Mr James Alan Crocker Nursing 1993
Mr Ian Jasper Sherlock Law Latin American Studies 1993
Mr Daniel Stefan Gandolfo Physics for New Technology 1993
Mr Stephen Carter Combined Honours 1993
Mr Christopher Carl Hart Mathematics 1993
Miss Elaine Mary Greig Mathematics 1993
Ms Christine Elaine Christian Electronic Engineering 1993
Mr Swaminathan Jayaraman Building Services Engineering 1993
Mr Samer Hussein Ibrahim Electronic Engineering 1993
Dr Sarah Louise Stowell Genetics 1993
Miss Nicole Maria Hyett Law 1993
Miss Anita Patricia Higgins Music 1993
Miss Gillian Bradley Political Theory and Institutions 1993
Miss Helen Joy Eteen Chandler Bachelor of Arts 1993
Miss Rebecca Elizabeth Cooper Science 1993
Miss Sarah Louise Hobson Mathematics 1993
Mr David John Shaw (HE)BAComb./Art & Sociology 1993
Mr Jonathan Craig Wilson Archaeology 1993
Mr Andrew John Sowden Chemical Physics 1993
Miss Jeanette Michelle Lask (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Michael Robert Gunn Geography 1993
Mrs Melissa Claire Laing Locke Building Management And Technology 1993
Mr Neil Francis McCabe Political Theory and Institutions 1993
Miss Paula Jane Martyn Political Theory and Institutions 1993
Miss Alison Mary Farwell Bachelor of Arts 1993
Dr Ernest Jonathan Murray Chemistry 1993
Miss Gillian Mary Hoey (HE)BAComb./Sociology & Relig.Studs. 1993
Ms Pollyanna Elizabeth Ruiz English Language & Literature 1993
Miss Patricia Philomena O'Brien (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Claire Lois Hall (HE)BAComb./English & History 1993
Miss Sacha Annabel Townley (X)BAComb.H/English Lit.& Psychology 1993
Miss Lucy Madeleine Atkinson Geography 1993
Miss Joanne Louise Smart Geography 1993
Mr Timothy Julien Curtis Architecture 1993
Mr Matthew James Pennington Law 1993
Dr Christopher Mark Williams English Language & Literature 1993
Ms Joanne Bertie Law 1993
Miss Victoria Anne Jeffrey Philosophy 1993
Mr Neil Robert Chapman Civil Engineering 1993
Miss Deirdre Philomena O'Hara Engineering 1993
Mr Peter Miles Robins Architecture 1993
Mr Liam John Tobin (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Miss Lynne Whiteley Biochemistry 1993
Miss Emma Nicole Buosi History, Ancient/Archaeology 1993
Mr Mark Roger Brennan Modern History & Politics 1993
Mr Simon Cupit 1993
Miss Alison Margaret Towers Archaeology 1993
Miss Emma Louise Ward Psychology (Science) 1993
Mr Patrick Gerard Simmons History 1993
Miss Kirstin Ann Shepherd Geography/Prehist.Archaeology 1993
Mr Ian Wingfield Business Economics 1993
Miss Cheryl Talbot 1993
Dr Nicholas Peter Cross Physiology 1993
Miss Kerry Elisabeth Davies Modern History & Politics 1993
Miss Sarah James English Language & Literature 1993
Mr Darren Stead Geography 1993
Miss Amanda Jane Noble Science 1993
Mr Jonathan Charles Rowsell Environmental Biology 1993
Ms Victoria Louise Thorpe Law 1993
Miss Sarah Louise Brooks Combined Honours 1993
Mr Matthew Richard Wright Geography 1993
Mr Daniel Paul Sheath Geography 1993
Miss Lisa Emily Hayward Bachelor of Arts 1993
Mr David Anthony Edwards Zoology 1993
Miss Rebecca Harris Biochemistry 1993
Mr Andrew Kevin O'Connor (X)BAComb.H/History & Relig.Studs. 1993
Ms Andrea Lawton Lawton (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr Antony Lee Ellithorn Geology 1993
Miss Kathryn Jane Dennison Bachelor of Arts 1993
Miss Melanie Jane Collins (X)BAComb.H/Biology & History 1993
Miss Karen Louise Senior Science 1993
Miss Samantha Jane Maguire (HE)BAComb./American Studs./Drama 1993
Mr Jeremy David Mann Combined Honours 1993
Mr Robert Christopher Hunt Computing/Economics 1993
Mr Simon Thomas Bernard Gibbs Law 1993
Miss Pooja Bajaj (X)BAComb.H/English Lit.& Psychology 1993
Mr Arron McCourt History, Ancient/Archaeology 1993
Miss Elizabeth Victoria Gould Mechanical Systems/Design Eng. 1993
Miss Clare Lucy Murray Bachelor of Arts 1993
Mr Christopher Knowles Civil Engineering 1993
Mr Mark Peter Ellis Mathematics 1993
Mr Colin Alastair McKendrick Science 1993
Mr Kieran Anthony Meagher Architecture 1993
Mrs Lu Xia Architecture 1993
Mr Singara Velan Law 1993
Miss Louise Jane Bradley Bachelor of Education 1993
Mr Rizal Abd Malek Electrical Engineering & Electronics 1993
Mr Kam Wing Chiu Mechanical Eng./Management 1993
Mr Sai Cheong Choi Mechanical Engineering 1993
Mr Chun Wing Lau Mechanical Engineering 1993
Miss Lih Luen Chan Law 1993
Miss Ai Peng On Oon Accounting 1993
Miss Norliza Ishak Accounting 1993
Mr Alvin Yumpud Nanggang Alvin Yumpud Electrical Engineering & Electronics 1993
Miss Humairah Ahmad Nasir Electrical Engineering 1993
Mr Kwun Hung Cheung Electronic & Communication Engineering 1993
Mr Mark De Souza Law 1993
Mr Wai Keung Fung Mechanical Engineering 1993
Mr Teck Keing Woon Law 1993
Mr Tony Andrew Lee Building Management And Technology 1993
Mr Mark Kevin Mc Cart Chemistry 1993
Miss Rebecca Jane Franklin Sociology 1993
Ms Patricia Williams Delea Social Studies (p/t) 1993
Mr Magnus Langton Combined Honours 1993
Mrs Clare Marie Downton Moore Mathematics 1993
Miss Clare White Psychology (Science) 1993
Miss Nicola Joanne Sharrock Combined Honours 1993
Miss Sarah Rebecca Limbert Combined Honours 1993
Miss Alison Brennan Social Work 1993
Mrs Anastasia Cunningham Beattie Social Work 1993
Miss Laura Duffy Social Work 1993
Mrs Janet Page Social Work 1993
Mrs Dianne Nicholson-Jones Nicholson Social Work 1993
Ms Catherine Lee Social Work 1993
Mr Leon Lewis Social Work 1993
Ms Amna Mekki Social Work 1993
Mr Anthony Moscrop Social Work 1993
Miss Linda Ann Muldoon Social Work 1993
Ms Kate O'Hanlon Social Work 1993
Mr Christopher Reynolds Social Work 1993
Ms Sandra Smeda Social Work 1993
Ms Vivienne Janet Taylor Social Work 1993
Ms Diane Thorpe Social Work 1993
Ms Hawa Yaro Bamba Social Work 1993
Miss Rachel Catherine Priddis Pure Mathematics(SES) 1993
Mrs Margaret Leonora Rogers Davies Combined Honours 1993
Mr Peter Matthew Sheen Pure Mathematics(SES) 1993
Dr Cibele Maria Dourado Tropical Medicine 1993
Dr Karina Lambrenos Clinical Psychology 1993
Dr Xiao Zhou Materials Science 1993
Dr Gary Jamieson Electrical Engineering & Electronics 1993
Dr Gary Paul Kennedy Electrical Engineering & Electronics 1993
Dr Robin Stephen Mann Industrial Studies 1993
Mr John Higgins Mechanical Engineering 1993
Mr Paul Thomas Arnold Maritime Civil Engineering 1993
Dr Ronald David Moy Music 1993
Dr Suzanne Linda Trill English 1993
Dr Antonio Nascimento Sociology 1993
Dr Neil James Brodie Philosophy 1993
Dr Julian Michael Best Dentistry 1993
Miss Annabel Victoria De Aragues Latin American Studies 1993
Dr Helena Rachel Ragg-Kirkby German 1993
Miss Katherine Anne Wass German with Dutch 1993
Mr Ioannis Kantas Mechanical Eng./Management (4 yrs) 1993
Miss Katrina Mary Hayes-Sinclair Dentistry 1993
Mr William Tobias Marsh Latin American Studies 1993
Miss Rachel Carim Combined Honours 1993
Mr Richard Paul Jakob German with Dutch 1993
Miss Rebecca Jane Grime Dentistry 1993
Miss Bethan Joy Cater French & German 1993
Mr Jawad Ibrahim Ali Law 1993
Mrs Amanda Jane Coady Pimlott (HE)BAComb./English & French 1993
Miss Roisin Margaret Elisabeth Hurst (HE)BAComb./English & French 1993
Miss Aileen Rosemary Irwin French & German 1993
Miss Joanne Elizabeth Prosser Electrical Engineering & Electronics 1993
Mr Siu Kei Chan Civil Engineering 1993
Miss Joanna Louise Johnston French & Hispanic Studies 1993
Mr Huw Berwyn Jones Dentistry 1993
Miss Clare Margaret Hughes Hispanic Studies 1993
Mr Justin Lloyd Ronald Bunting Dentistry 1993
Mr Andrew James Bealing Geography 1993
Miss Rachel Elizabeth O'Brien French 1993
Miss Sara Louise Barrett Nursing 1993
Miss Deborah Charlotte Batterham Environmental Biology 1993
Miss Amanda Louise Sayle French & German 1993
Mrs Louise Hudson Roberts Engineering Science and Industrial Management 1993
Mr Nicholas Charles Levett French 1993
Dr Ruwani Surangika Gunaratne Biochemistry 1993
Mr Jason Morley Richards Building Services Engineering 1993
Miss Hilary Louise Baillie Dentistry 1993
Miss Sarah Jane Alderton Nursing 1993
Mr David Walter Hipkiss Electronic Engineering 1993
Miss Kari Joanne Simpson Architecture 1993
Miss Laura Keith Building Services Engineering 1993
Miss Sharon Marie Howard Latin American Studies 1993
Mrs Nicola Jayne Allison Phillips Nursing 1993
Mr Martin David Harwar Geography 1993
Mr Amin Aminian Dentistry 1993
Miss Victoria Leigh Taylor Nursing 1993
Mr Stephen James Porter Dentistry 1993
Miss Beverley Anne Gleave Hispanic Studies 1993
Mr Simon Mark Cartlidge Architecture 1993
Mr Andrew James Guy 1993
Mrs Tamsin Elisabeth Brown Jenkins Archaeology 1993
Mr Thomas Standring French & German 1993
Mr Adam James Harley Robertson Mathematics/Statistics 1993
Miss Rebecca Lynn Robinson Combined Honours 1993
Miss Nicola Rosin Cowley Dentistry 1993
Miss Philippa Margaret Rashleigh McGuigan Latin American Studies 1993
Miss Sarah Louise Marks Latin American Studies 1993
Mr Ian Thomas Cairns Chemistry 1993
Mr Richard John Gregson Geology 1993
Miss Nicola Louise Dacey French 1993
Miss Michelle Nora Mitchell Accounting 1993
Mr Alistair Philip Hugh Fox Building Management And Technology 1993
Mr Martin Huiskens History 1993
Dr Neil Quentin Smith Earth Sciences 1993
Dr Emric Davies Civil Engineering 1993
Dr Ji Wu Electrical Engineering & Electronics 1993
Dr Robert John Bunyan Electrical Engineering & Electronics 1993
Dr Robert Gerard Morrison Philosophy 1993
Dr Sang Yong Park Economics 1993
Dr Huaiyu Zhu Stat.and Comp.Maths 1993
Dr Fareed Fathallah Hanna Physics 1993
Dr Ian Michael Lowens Clinical Psychology 1993
Dr Ann Catherine Pursey Nursing 1993
Dr Katy Joanne Lee Earth Sciences 1993
Dr Diane Lowcock Microbiology 1993
Dr Nita Pillai Microbiology 1993
Dr Susan Briony Richardson Biochemistry 1993
Dr Kay Helen Yeoman Microbiology 1993
Dr John James Robinson Biochemistry 1993
Dr Calum John Nobles Marine Biology 1993
Dr Kenneth Baxter Earth Sciences 1993
Dr Robert Lindsay Chemistry 1993
Dr Ruth Davis Surface Science 1993
Dr Rahman Sultan Al-Ankari Veterinary Pathology 1993
Dr Neil Smyth Veterinary Clinical Science 1993
Mr John James Maddox Irish Studies 1993
Dr Sung Bong Kim Mechanical Engineering 1993
Miss Alison Erica Bain Physical Educ./Movement Science 1993
Miss Rachel Louise Donnelly (HE)BAComb./American Studs./History 1993
Mr Anthony James Reardon Biochemistry 1993
Mr David George Parkinson Science 1993
Miss Sarah Jane McKinlay (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Colette McDermott (HE)BAComb./English & Geography 1993
Mr Matthew James Windsor Geology 1993
Miss Clare Haynes Bachelor of Arts 1993
Miss Samantha Joy Caslin Bachelor of Arts 1993
Miss Teresa Ann Pegues 1993
Mr Michael Sheridan Greenwood Economics 1993
Mr Richard James O'Hanlon Chemistry 1993
Miss Annette Jessop Bachelor of Arts 1993
Mr Ian David Ball Bachelor of Arts 1993
Mr Antony Shaun Bainbridge (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mrs Maureen Elizabeth Smith McNulty Combined Honours 1993
Mr Michael Edward John Valentine (HE)BAComb./American Studs./History 1993
Mr Martyn Reah Geography 1993
Miss Vanessa Winrow (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Miss Rachel Louise Millican Law 1993
Dr Jared Lyndon Cartwright Biochemistry 1993
Mr Paul John Boden Combined Subjects 1993
Mr Adrian Dunstan Clarke Science 1993
Mr Ryan Herman Modern History & Politics 1993
Miss Katherine Weiner Oceanography with Chemistry 1993
Mr Andrew Ronald Testa Genetics 1993
Dr Carl Andrew Gerrard Electronic Engineering 1993
Miss Sarah Kate Sumpter (HE)BAComb./Geography & Phys.Edcn. 1993
Mr Andrew Christopher Hammett History 1993
Miss Sheryl Louise Campbell Law 1993
Miss Janine Gale McGuire Chemistry 1993
Mr Michael James Cripps Mechanical Systems/Design Eng. 1993
Miss Teresa Mary Giles Geography 1993
Mr Marc Tristan Eva Combined Honours 1993
Mr Simon Mark Bancroft Law 1993
Miss Mary Jane Jenner Geography & Biology 1993
Miss Joanne Claire Sewell Bachelor of Arts 1993
Miss Lara Boyce Business Economics 1993
Miss Kate Louise Powell (HE)BAComb./Geography & Sociology 1993
Mr Peter James Hill Combined Honours 1993
Mr Andrew Michael Page (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Tracey Anne Ross (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Mr Mark John Prust (HE)BAComb./Geography & Phys.Edcn. 1993
Miss Orlagh Jane Hand 1993
Miss Caroline Mary Woollatt Environmental Biology 1993
Miss Jayne Snocken Snocken (HE)BAComb./American Studs./Sociology 1993
Mr Jonathan Paul Hughes (HE)BAComb./French & Mathematics 1993
Miss Louise Elizabeth Harbron 1993
Mr Andrew James Britton Economic History 1993
Mr Philip Hoare Chemistry 1993
Mr Paul Rennison Economic History 1993
Mr Nigel Colin Everest 1993
Miss Tracy Alexandra Warnock (X) Computer Studs.& Psychology 1993
Miss Amanda Elizabeth Jocelyn Waring English Lit./Philosophy 1993
Mrs Lara Bolen Rayner Science 1993
Mr Arun Kumar Sharma Economics 1993
Mr Neil Howard Crossley (HE)BAComb./English & History 1993
Miss Sarah Mary Hodgson (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Nicholas Andrew Wood Civil Engineering 1993
Mr Martyn Ruck Geophysics (Geology) 1993
Miss Fiona Claire Hunter Combined Honours 1993
Miss Samantha Tanya Smith Psychology (Science) 1993
Mr Mark James O'Callaghan History 1993
Mr Robert Edward Elliott Computer Science 1993
Mr Paul Davis Mechanical Engineering 1993
Miss Sarah Elaine Lewis Mathematics 1993
Mr Simon James Wilcox Accounting 1993
Miss Elizabeth Louise Towey Combined Honours 1993
Mr Michael Anthony Turner Sociology 1993
Miss Fiona Jane Pertwee Architecture 1993
Mr Paul Andrew Mathie Sociology 1993
Mrs Gaynor Sinclair 1993
Mr Michael Anthony Giblin Architecture 1993
Ms Arlene Teresa Slevin Sociology 1993
Ms Julia Catharine Gibbs Geography 1993
Miss Polly Alexandra Hunt Geography 1993
Mr Stephen Francis Kerrigan Philosophy 1993
Mr Michael McDaid History, Ancient/Archaeology 1993
Mr Gareth Charles Makin Microbiology 1993
Miss Jillian Abigail Cosgrove Pharmacology 1993
Miss Susan Ann Moore English Language & Literature 1993
Ms Elaine Margaret Dwyer Modular Programme 1993
Mrs Jillian Mary Kirk Pearson Master of Dental Science 1993
Mrs Carole Ann Mullins Pearson Education 1993
Dr David John Pritchard Computer Science 1993
Dr Stuart Lionel Johns Industrial Studies 1993
Dr Hai Ian Chen Biochemistry 1993
Dr Bryn Malcolm Parry Environmental & Evolutionary Biology 1993
Ms Karen Heather Willson Environmental & Evolutionary Biology 1993
Miss Alane Claire Liggett Environmental & Evolutionary Biology 1993
Mr Stephen Arthur Hogarth Environmental & Evolutionary Biology 1993
Mr Nicholas Andrew Fisher History of Science & Technology 1993
Mr John Williams Brenkley 1993
Miss Jean Anne Falconer Environmental Assessment 1993
Mr David John Phythian Environmental Assessment 1993
Miss Nathalie I.J. Journeau Education 1993
Mrs Pauline Alexander Nursing 1993
Mrs Claire Elizabeth Rickwood Campbell Nursing 1993
Mr Christopher Paul Skelly Nursing 1993
Mrs Jane Marie Thompson Parker Public Health 1993
Ms Al Ping Zhou Public Health 1993
Mr Hou Jang Lee Advanced Engineering Materials 1993
Mr Kevin Neil Riddell Advanced Engineering Materials 1993
Mr Nashim Imam Industrial Materials Engineering 1993
Mr Lee Mark Mills Industrial Materials Engineering 1993
Mr Peter Joseph Unsworth Industrial Materials Engineering 1993
Mr David Carter Advanced Manufacturing Systems & Technology 1993
Mr Fayyaz Mohammed Khan Civil Engineering 1993
Mr Rui Jorge Periera Capitao Maritime Civil Engineering 1993
Mr Orestis Mesohoritis Maritime Civil Engineering 1993
Miss Grammatiki Dikbassani Maritime Civil Engineering 1993
Miss Clare Thomas Marine Biology 1993
Dr Ewa Agboke Nursing 1993
Mrs Tina Mallen Lonsdale French & Hispanic Studies 1993
Mr Paul Edward Cassidy Electronic Engineering 1993
Miss Trudi Rachel Jones Mathematics 1993
Miss Wendy Anne Steel Engineering Science and Industrial Management 1993
Miss Jennifer Ann Johnston French 1993
Miss Katherine Elizabeth Swainson Combined Honours 1993
Ms Madeleine Murray French 1993
Mr Paul Quentin Sharp Physics 1993
Mr John Patrick Ryan Geography 1993
Mr Karl Andreas Held German 1993
Ms Stephanie Anne Lewis German with Dutch 1993
Mr Christopher Robert Smith Civil Engineering 1993
Mrs Rachel Hedley Savin French & Hispanic Studies 1993
Mr Julian Mark Jackson Building Services Engineering 1993
Miss Rosalind Sylvia Unwin 1993
Miss Joanne Elizabeth Hodson Law 1993
Miss Emma Jane Smith Nursing 1993
Miss Sara Jane Cottrell (HE)BAComb./English & French 1993
Miss Helen Elizabeth Rankin French 1993
Mr John Christian O'Donnell Engineering Science and Industrial Management 1993
Mr Stephen Bernard Hennessy Dentistry 1993
Miss Deborah Suzanne Geens French & Hispanic Studies 1993
Mr Phillip Matthew Byrne Anatomy & Human Biology 1993
Mr John William Edward Lonsdale Engineering Science and Industrial Management 1993
Mr John James Woods Chemistry with Pharmacology 1993
Miss Lisa Mary Marks French 1993
Miss Kathryn Jane Normington Nursing 1993
Mr Nicholas Charles William Liston Engineering Science 1993
Miss Claire Marie Prior French 1993
Miss Katharine Jane Palmer History, Ancient/Archaeology 1993
Ms Sasha France Trevelyan Latin American Studies 1993
Mr Benjamin Richard Harper Wood Building Management And Technology 1993
Dr Vanessa Louise Heywood French 1993
Miss Fiona Mackenzie Caton Engineering Science and Industrial Management 1993
Mr Alistair Head Electrical & Electronic Eng.(4 yrs) 1993
Miss Dianna Neal Geography 1993
Miss Victoria Jane Marsh Economic History 1993
Mr Richard John Hemsley Taylor French 1993
Mr Adrian Lee Wood Mathematics 1993
Mr Fergal John McDonnell Architecture 1993
Miss Michelle Jane Tuplin Latin American Studies 1993
Mr Darren Anthony Varley 1993
Mr Philip Timothy Donovan Electronic Engineering 1993
Mrs Katherine Louise Fulker Cottington French & German 1993
Miss Maria Margaret Connolly Nursing 1993
Mr Nicholas John McConnell Dentistry 1993
Mr Stuart John Jones 1993
Mr Marek Antoni Zaborniak Accounting 1993
Miss Melanie Dawn Cogan (HE)BAComb./English & French 1993
Miss Gabrielle Wood (HE)BAComb./English & French 1993
Dr Michael Louis Ginger Biochemistry 1993
Miss Nicola Gerardine Coyle Hispanic Studies 1993
Mr John Michael Comber 1993
Mr John Dempsey 1993
Mr Theodor John Theodorou Accounting 1993
Mr Paul Michael Bennett Civil Engineering 1993
Mr Howard John MacKereth Geology (Combined) 1993
Mr Phillip Marcos Pope Building Management And Technology 1993
Dr Kyong Yop Park Electrical Engineering & Electronics 1993
Dr John Christopher Walker Electrical Engineering & Electronics 1993
Ms Elaine Therese McGunigall Education 1993
Mr David Henry Edwards Modular Programme 1993
Dr Louise Catherine Horne Clinical Psychology 1993
Dr Amanda Jane Roy Anaesthesia 1993
Dr Tanyimboh Tiku Tanyienow Civil Engineering 1993
Dr Wei Dungbing Wei Electrical Engineering & Electronics 1993
Dr Darren Smart Veterinary Clinical Science 1993
Dr Jayakauri Ratnam Chemistry 1993
Dr Michael Robert Boots Zoology 1993
Dr Jenet Anne Rennison Zoology 1993
Dr Iain Laurence Comley Tropical Medicine Entomology 1993
Dr William Eric Hounslow Computer Science 1993
Dr Ronan Charles Augustine McNulty Physics 1993
Mr Michael James Callaghan Movement Science 1993
Dr Violetta Hionidou Geography 1993
Dr Fiona Ellen Gibbs Biochemistry 1993
Miss Nicola Janet Hull Combined Honours 1993
Mrs Mary Teresa Stitson Lovatt History 1993
Miss Linda Marie Woodley Combined Honours 1993
Mr Lee Darrell Edwards Law 1993
Mr Charles Andrew White Environmental Biology 1993
Miss Victoria Jane Brown Law 1993
Miss Merryl Lisa Walker Chemistry 1993
Miss Emma Pugh Geography 1993
Miss Sarah Hindmarch Psychology (Science) 1993
Mr Rupert Anthony Craven Architecture 1993
Miss Lorna Anne McVicars History 1993
Mrs Siobhan Alexandra Ruffell Seaman English Language & Literature 1993
Miss Genevieve Kate Temple Marine Biology 1993
Mr Christopher James Addy Environmental Biology 1993
Mr John Michael Taylor (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Miss Melissa Jane Dexter History 1993
Mr Peter Andrew White Engineering Science and Industrial Management 1993
Mr John Andrew Nunn Architecture 1993
Mr David Edward Sharp Geography 1993
Miss Rachel Kay Nicholson History 1993
Mr Bruce Embley Law 1993
Miss Susan Jennifer Johnson Combined Honours 1993
Mr Andrew Justin Rivett-Carnac Law 1993
Miss Susan Mary Burton Marine Biology 1993
Mr Andrew Craig Walker Mechanical Eng./Management 1993
Miss Elizabeth Joanna Waterman Combined Honours 1993
Miss Hayley Angela Gregan Law 1993
Miss Susan Gibbs Archaeology 1993
Miss Kelly Louise Willoughby Geography 1993
Miss Lucy Anne McEwan Sociology 1993
Mr Owen Donald Wintersgill Geography 1993
Miss Francesca Faith Herman Combined Honours 1993
Miss Victoria Louise Forrest Law 1993
Miss Catherine Louise Messenger Early Hominid Studies 1993
Mr David Byron Johnson Philosophy 1993
Mr Warren Horridge Law 1993
Mr Simon John Ashworth Law 1993
Mr James Andrew Galilee History 1993
Mrs Christine Lowe Askew 1993
Miss Christine Kershaw Psychology 1993
Mr Matthew Peter Chilcott (HE)BAComb./Geography & Sociology 1993
Mr Simon Conway Dawson (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Miss Rachel Jane Clarke Environmental Biology 1993
Miss Kate MacIntyre Modern History & Politics 1993
Mr Michael James Ridd Pharmacology 1993
Mrs Lorraine Brown Fryer-Kelsey (HE)BAComb./American Studs./Phys.Edcn. 1993
Mr Paul Robert Horsley Mechanical Engineering 1993
Mr Robert James Wilson Mechanical Eng./Management 1993
Miss Samantha Eloise Gutteridge (X)BAComb.H/Drama & Psychology 1993
Mr Graham Kenneth Jones Biochemistry 1993
Miss Frances Mary Adcock (X)BAComb.H/Biology & English Lit. 1993
Miss Stephanie Mary Wainwright Mathematics/Education(SES) 1993
Miss Susan Elizabeth Reid (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr Graham Knight Political Theory and Institutions 1993
Miss Julianne Kyra Walshe Walshe Classical Studies 1993
Miss Carolyn Ann Horgan Combined Honours 1993
Mr John Damion Higgins History 1993
Miss Gina Estelle Hamshere (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Theodora Vanessa Parava (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mrs Lynn Patricia Hesford Economic History 1993
Miss Julie Ann May Science 1993
Mr Jonathan Clive Stokes Zoology 1993
Miss Joanne Victoria Abbey Geography 1993
Ms Alison Jane Bailiss Combined Honours 1993
Mr Brian John Murphy Physics 1993
Miss Emma Victoria Yates Combined Honours 1993
Mr Richard Alan Senior Geography 1993
Ms Janet Margaret Copeman Combined Honours 1993
Mr Clive Richard Nolan (HE)BAComb./English & History 1993
Miss Suzana Khan (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Mr Fraser John Chadburn Geography/Computer Science 1993
Mr Stephen James Gilbert (X)BAComb.H/Phys.Ed.& Psychology 1993
Mr Matthew Alan Smart (X)BAComb.H/Art & Drama/Theatre Studs. 1993
Mrs Michelle Joy Jones Lyell Social Science/Social History 1993
Mr Carwyn Haydn Jones Chemistry 1993
Mr Neil James Lawton (HE)BAComb./History & Sociology 1993
Miss Kerry Emma Burnham Pure Mathematics(SES) 1993
Mr Michael Bond Classical Studies 1993
Miss Catherine Naomi Roper History 1993
Miss Rachel Barden History 1993
Miss Caroline Jane Green Science 1993
Mr Darren Paul Kelly Civil Engineering 1993
Mrs Heather Christine Turner Science 1993
Miss Julie Louise Crisell (HE)BAComb./English & History 1993
Ms Jacqueline Babette Bell Evans Plant Science 1993
Miss Stephanie Jane Craddick Bachelor of Arts 1993
Miss Rebecca Jane Clements (HE)BAComb./Environ.Studs.& History 1993
Mr Gareth John Warren Pharmacology 1993
Mr Peter James Webb (X)BAComb.H/English Lit.& Psychology 1993
Miss Amanda Claire Geary Political Theory and Institutions 1993
Mr Daniel Michael Jones Bachelor of Arts 1993
Miss Ruth Frances Collinson Combined Honours 1993
Mr Anthony Neil King Molecular Biology 1993
Dr Simon Jeremy Perritt Perritt Physiology 1993
Mr Steven Michael Allan Physics with Computer Science 1993
Mr Jonathan Karl Rumley (HE)BAComb./American Studs./History 1993
Mr James Guy Andrew Swann Economics 1993
Mrs Brenda Riozzi Sociology 1993
Mrs Josephine Cutler Scanlon Sociology 1993
Miss Joanne Elizabeth Rose Geography 1993
Miss Lucy Anne Cross (X)BAComb.H/English Lit.& Psychology 1993
Miss Justine Theresa Dinnage Anatomy & Human Biology 1993
Miss Ilona Rachelle Clarke Management Economics and Accounting 1993
Mr Nicholas Paul Osborne (HE) Environ.Studs & Geography 1993
Miss Ellouise Mary Hanmore (X) Biology & Psychology 1993
Mr Chung-Wah Lam Structural Engineering 1993
Miss Susan Johal Public Administration 1993
Ms Susanne Birgitta Fenner Psychology 1993
Mr Andrew John Summers Psychology with Industrial Studies 1993
Miss Hazel M Tink Psychology 1993
Miss B K Josan Psychology 1993
Mr Alistair Benham James Psychology 1993
Mr Philip Farley Latin American Studies 1993
Miss Linden Elspeth Adams English Renaissance & Literature 1993
Mr Nigel Rupert Grove English Renaissance & Literature 1993
Mr Richard James Cotterill Local History 1993
Mr Robert Bryn Thomas Local History 1993
Mr Mark Joseph Doran Music 1993
Mr Paul Hansen Popular Music 1993
Mr Brendan Michael O'Sullivan Popular Music 1993
Miss Coleen Marie Bradley Irish Studies 1993
Mr Byung Keum Kim Modular Programme 1993
Mr Michael James Eric Brady Environmental Biology 1993
Mr Baber Hussein Information Systems 1993
Mrs Kathryn Elizabeth Porter Johnstone Environmental Assessment 1993
Dr Thanos Mitrelias Advanced Engineering Materials 1993
Mr Christopher Adeshinaoro Oluwatoyin Shokoya-Eleshin Environmental Civil Engineering 1993
Dr Janet Leyland Fairclough Irish Studies 1993
Mr Michael Cheburet Arap Yegon Public Administration 1993
Mr Denis James Ashe Combined Honours 1993
Miss Mary Louise Whiteside 1993
Miss Claire Louise Brocklebank 1993
Miss Sara Louise Campion Physiotherapy 1993
Miss Kathryn Alexandra Hodkinson Bachelor of Science 1993
Miss Alison Jayne Hough 1993
Miss mary Mary Northfield 1993
Miss Julie Anne Peacock 1993
Mrs Anne Lesley Shepherd MacKinnon Physiotherapy 1993
Miss Carol Ann Smith 1993
Miss Cheryl Louise Williams 1993
Ms Gwenda Ann Clark 1993
Mrs Jennifer Brown Yates 1993
Mrs Reena Margaret Cartmell Dacre 1993
Mrs Marie Teresa Evans 1993
Ms Theresa Grogan 1993
Mrs Philippa Ann Laird Rose 1993
Mr James Brendan O'Brien 1993
Mr Robert Francis Oldfield Professional Health Studies 1993
Miss Kate Chapman Combined Honours 1993
Mr Luke Alexander Smith Business Economics 1993
Mr Jason Dominic Bletcher Geophysics (Geology) 1993
Miss Isobel Claire Kirkus Combined Honours 1993
Miss Catherine Louise Hamilton Mechanical Engineering 1993
Mr Michael Gregory Thomas Physics 1993
Mr David Wilks Physical Educ./Movement Science 1993
Mr Bryan Matthews Economics 1993
Mr David Michael Wallace Modern History & Politics 1993
Mr Roger James Hargrave Business Economics 1993
Miss Susan Aydon English Language & Literature 1993
Mr Adam Jack Cooper Marsh History 1993
Mr Julian Alexandor Green Combined Honours 1993
Mr Gary Peter Dutton Genetics 1993
Mr Charles Peyala Sakanya Mechanical Eng./Management 1993
Miss Kate Webster Building Management And Technology 1993
Miss Julia Gaynor Exley Marine Biology 1993
Mr David Shorten Environmental Biology 1993
Miss Anna Catherine Brazier (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Ms Caroline Margaret Malone (X)BAComb.H/History & Mathematics 1993
Miss Geraldine Theresa Beirne English Language & Literature 1993
Mr Benjamin Eric Ratcliffe Physics 1993
Miss Suzanne Jane Cooper (X)BAComb.H/English Lit.& Relig.Studs. 1993
Miss Emma Louise Irvine Bachelor of Arts 1993
Mr Jonathan Lawford Gower Archaeology 1993
Miss Emma Jane Kennelly Economics 1993
Mr Marcus David Ward Economics 1993
Miss Sarah Ann Vilamba Hall Geography 1993
Miss Helen Marie Fulker Psychology (Science) 1993
Mr Mark Francis Burns Economics 1993
Mr Philip Conley Geography 1993
Mr Michael Sean Cassidy Mathematical Sci./Management 1993
Miss Sarah Anne Mitchell Architecture 1993
Miss Amanda Elizabeth Tither (HE)BAComb./History & Sociology 1993
Mr Benjamin Cameron Savage Physical Geology/Geomorphology 1993
Miss Sharon Maguire Genetics 1993
Mr Robin Philip Muldrew Political Theory and Institutions 1993
Miss Sarah Frances Wilkens Geography 1993
Miss Juliet Clare Davies Archaeology 1993
Mrs Karen Mary George Sutton History 1993
Miss Sara Kay Architecture 1993
Mrs Kate Louise Jackson Smith Education Studies 1993
Mr Neil Woodcock Electronic & Communication Engineering 1993
Mr John McNicholas Architecture 1993
Miss Andrea Claire Lowe Mathematics 1993
Mrs Julie Patricia Wardle Callaghan 1993
Miss Dina Joanna Kyriacou Genetics 1993
Miss Caroline Jane Cliffe Bachelor of Arts 1993
Miss Carol Ann Arnold (HE)BAComb./Geography & Psychology 1993
Mr Philip William Sinnett Architecture 1993
Dr Thomas Martin Parker Chemistry 1993
Flt Lt Christopher Gareth Jones Brown Environmental Biology 1993
Mr Stuart Hayden Taylor History 1993
Mr John Paul Duffy Civil Engineering 1993
Mr Robert John Oultram Science 1993
Mr Benjamin Alexander Kelly Mechanical Eng./Management 1993
Mr Paul Jonathan Emerson Geology 1993
Mr Lee Stephen Mason (HE)BAComb./Phys.Ed.& Sociology 1993
Mr Paul Dean Collins Oceanography with Chemistry 1993
Mr Stuart Ross Pendell Economics 1993
Miss Lisa Marie Millett (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Anthony James Hall Molecular Biology 1993
Mr Philip Andrew Keogan Philosophy 1993
Mr Christopher Stevens 1993
Miss Eustacia Stella Ann Briggs Sociology 1993
Miss Clare Montini Mary Leahy Classical Studies 1993
Miss Sing Sing Wong (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Sara Victoria Davies English Language & Literature 1993
Miss Catherine Elizabeth Hughes (HE)BAComb./American Studs./Drama 1993
Mr Mark Richard Bromiley (HE)BAComb./American Studs./History 1993
Mr Steven Cottage (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Edward Peter Schofield (X)BAComb.H/English Lit.& Psychology 1993
Miss Carys Lynne Rees Bachelor of Arts 1993
Miss Paula Janet Spearman Science 1993
Ms Debbie Jayne Corcoran English Lit./Philosophy 1993
Miss Helen Elizabeth Quinn (HE)BAComb./Computer Studs./Sociology 1993
Mr Timothy Williams Physics 1993
Mr Michael Lee Jenkins Rigby Electrical Engineering & Electronics 1993
Miss Jacqueline Mudd Bachelor of Arts 1993
Miss Ingrid Jan McKeon Science 1993
Ms Ruth Estelle Thomason Combined Honours 1993
Miss Joanna Nicola Dinnage History 1993
Mr Robin Hervey Smith Environmental Biology 1993
Mrs Caroline Ruth Gionis Bettison History 1993
Dr Roger Ernest Fessey Chemistry 1993
Miss Angela Dawn Smith Science 1993
Mrs Stephenie Lloyd-Green Green (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Mr Richard Frederick George Heard Combined Honours 1993
Mrs Rita Mary Williams (X)BAComb.H/English Lit.& Relig.Studs. 1993
Miss Solveig Ruth Johansen Zoology 1993
Mr Kevin Roger Brown Bachelor of Science 1993
Miss Victoria Grace King (HE)BAComb./Phys.Ed.& Sociology 1993
Miss Alison Jane Hodgkinson Bachelor of Arts 1993
Mr Elsdon Mark Watson Law 1993
Miss Geraldine Mary Kent (X)BAComb.H/English Lit.& Psychology 1993
Miss Julie Ann Smith Combined Honours 1993
Miss Karen Roberts (HE) Environ.Studs.& Physical Edcn. 1993
Mr Ian David Fox Bachelor of Arts 1993
Miss Lorraine Ann Jones Bachelor of Arts 1993
Miss Elizabeth Audrey Slee Biochemistry 1993
Dr Keith Andrew Newton Graham Chemistry 1993
Mr Michael Wheldon Graham (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Andrew James McBain Microbiology 1993
Mrs Gillian Ann Heard Combined Honours 1993
Mr Stuart Errington Purvis Geography 1993
Miss Patricia Jane Pennington Bachelor of Arts 1993
Miss Deborah Need (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Claire Meakin Mathematical Sci./Management 1993
Miss Julie Margaret Medley Bachelor of Arts 1993
Mr Douglas Ross Morton Science 1993
Miss Kathryn Louise Cullinan (HE)BAComb./Art & Geography 1993
Mr Ian Armstrong Economics 1993
Mr Richard Charles M Harrison Combined Honours 1993
Miss Julia Caroline Ives (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Miss Nicola Jane Stone (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr William Sean McKenzie English Literature and Communication Studies 1993
Mr Jason Paul Marsh (X)BAComb.H/Computer Studs.& History 1993
Mr Richard Brown Computer Science 1993
Miss Polly Francis MacKay Classical Studies 1993
Mr Michael Robert Cherry Economics & Mathematics 1993
Mr Phillip O'Brien (X)BAComb.H/English Lit.& Phys.Edcn. 1993
Mr Richard Arthur Parkin 1993
Miss Emma Jane Connell (X)BAComb.H/English Lit.& Psychology 1993
Miss Mary Sheridan (HE)BA/Theol.& Religious Studs. (3 yrs) 1993
Mr Stuart Alexander Douglas (HE)Art & Design 1993
Miss Lisa Janis McCallum (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Mrs Paula Jane Vorr Budden Modern History & Politics 1993
Mrs Pauline May McSorley Bachelor of Arts 1993
Miss Hannah Lawson Zoology 1993
Mr Andrew John Abbass Genetics 1993
Mr Jonathan Peter Cooke Geology 1993
Mr Andrew Scott Hogan Philosophy 1993
Miss Susan Ann Robinson 1993
Mr Nicholas Francis Roe 1993
Ms Clare Marie Vile Gagen 1993
Mrs Marie Wallace Blinkhorn 1993
Mr Christopher Matu Wanganga Tropical Medicine 1993
Dr Perur Viswanathan Jayasankar Orthopaedics.MSurg. 1993
Dr Anil Kumar Rai Orthopaedics.MSurg. 1993
Miss Jane Elizabeth Harraghy Modular Programme 1993
Miss Emma Jacquelyn Stacey Education 1993
Miss Yvonne Ah Deborah Turner Education 1993
Miss Angela Ward Education 1993
Mrs Maureen Mitchell Blong Education 1993
Ms Theresa Garretty Education 1993
Ms Michelle Bryant Education 1993
Ms Emma Jacqueline Garland Education 1993
Mrs Erica Thelma Jolly Westell Certificate In Education 1993
Sister Mary Kathleen Quaine Education 1993
Ms Ann Collette Riding Sherry Education 1993
Mr Neil John Moorhouse Education 1993
Dr Anwarul Haque Chowdhury Geriatric Medicine 1993
Mrs Gillian McEvoy Education 1993
Ms Louise Parry Education 1993
Mr Paul Fahidi Education 1993
Ms Anna Kemp Education 1993
Mr De La Vincente Marco Education 1993
Mr John Short Education 1993
Mr Michael Butler Education 1993
Mr Nicholas Phillips Education 1993
Mr Ian Walker Education 1993
Ms Christine Minett Education 1993
Ms Sally Gear Education 1993
Ms Moira Gradwell Education 1993
Ms Cristine Gomis Education 1993
Miss Jill Marriott Education 1993
Mr David Matthew Maple Geliher Education 1993
Miss Sioned Fflua Jones Education 1993
Miss Louise Mary Leahy Education 1993
Mrs Helen Barbara Farhan Leeson Education 1993
Mr Robert Christopher Jenkinson Education 1993
Miss Katherine Ann Johnston Education 1993
Mrs Catalina Ylina Maddocks Education 1993
Miss Catherine Chantal Lucadello Education 1993
Mr Barrie Martin Dodd Education 1993
Mr Ivor Julian De Sousa Education 1993
Miss Geraldine Davies Education 1993
Miss Louise Elizabeth Davies Education 1993
Mrs Grainne Louise Davis Cosgrave Education 1993
Mrs Sharleen Connolly Thorogood Education 1993
Miss Sharon Marie Connolly Education 1993
Mr Nicholas David Anthony Collins Education 1993
Miss Lesley Anne Hamilton Education 1993
Mr Michael Gregory Goldstein Education 1993
Mrs Margaret Kathryn Fleming Burden Education 1993
Mr Gavin Gerard Feeney Education 1993
Dr Neil Fairhurst Education 1993
Mrs Sally Jayne Evans Povey Education 1993
Mrs Alison Jean Elliott Hill Education 1993
Mr James Neil Egan Education 1993
Miss Catherine Mary Easton Education 1993
Miss Pascaline Dury Education 1993
Mr Mark John Doran Education 1993
Miss Fiona Jane White Education 1993
Miss Sheila Brady (X)B.Ed.H/Computer Studies (Upr) 1993
Miss Louise Michele Stedmans Bachelor of Education 1993
Mr James Anthony Yoxall (HE)BAComb./French & Physical Edcn. 1993
Miss Sarah Michelle Brown (HE)B.Ed.H/Art (Lwr) 1993
Mr Mark David Alker (X)B.Ed.H/Computer Studies (Upr) 1993
Miss Nicola Allcock (HE)B.Ed.H/Computer Studies (Lwr) 1993
Miss Philippa Catherine Alman (X)B.Ed.H/History (Upr) 1993
Mrs Anne Barlow Johnson (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Gayle Lesley Barlow (X)B.Ed.H/Biology (Upr) 1993
Miss Kate Anne Katherine Barry (HE)B.Ed.H/Biological Science (Lwr) 1993
Miss Sarah Jane Barton (HE)B.Ed.H/Computer Studies (Lwr) 1993
Ms Denise Helen Bates (HE)BAComb./Computer Studs./Sociology 1993
Mr Edward Beaumont (X)BAComb.H/Phys.Ed.& Psychology 1993
Miss Claire Elizabeth Beevers (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Mr Luke Bergin (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Mrs Janet Helen Bevan (HE)BAComb./American Studs./Sociology 1993
Miss Jane Victoria Blacker (X)B.Ed.H/Physical Education (Upr) 1993
Miss Fiona Jane Bliss (HE)BAComb./French & History 1993
Miss Sarah Louise Booth (HE)B.Ed.H/Geography (Lwr) 1993
Ms Janet Bradley (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Mr Connor Brady (HE)BAComb./French & Geography 1993
Mrs Kathryn Frances Beaven Brown (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Mrs Tracey Jane Hume Bunn (HE)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Lwr) 1993
Miss Caroline Bury (X)B.Ed.H/Mathematics (Upr) 1993
Miss Julia Cameron (HE)B.Ed.H/Geography (Lwr) 1993
Mr Francis Douglas Carlyle (HE)BAComb./English & History 1993
Miss Nicola Suzanne Cato (HE)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Lwr) 1993
Miss Susan Charters (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Miss Karen Cherry (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Miss Katherine Elizabeth Colgan (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Ms Angela Marie Connor (X)B.Ed.H/Art (Upr) 1993
Mrs Kathleen Teresa Connor Lunt (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Miss Jeanette Frances Corcoran Certificate in Advanaced Study in Education 1993
Mrs Teresa Cowpland Dowd (HE)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Lwr) 1993
Mr David Laurence Croker (HE)BA/Theol.& Religious Studs. (3 yrs) 1993
Ms Pamela Cuff Clarke 1993
Miss Lisa Dearn (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Miss Geraldine Anne Deeley (X)B.Ed.H/Geography (Upr) 1993
Miss Helen Julia Dickens Dickens (X)BAComb.H/Phys.Ed.& Psychology 1993
Miss Lisa Dixon (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Ms Elizabeth Ann Dolan (X)BAComb.H/Art & Drama/Theatre Studs. 1993
Miss Sallyann Marie Drakeford (X)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Upr) 1993
Miss Fiona Jane Dyson (X) Computer Studs.& Psychology 1993
Mrs Jacqueline Marie Harrison Eatough (X)B.Ed.H/Computer Studies (Upr) 1993
Miss Kathleen Aileen Eldridge (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Miss Sharon Evans (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Sarah Fackler (HE)BAComb./English & French 1993
Miss Victoria Jane Fay (X)B.Ed.H/English Literature (Upr) 1993
Miss Anne Elizabeth French (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Fiona Jane Galloway (HE)B.Ed.H/Geography (Lwr) 1993
Miss Katharine Louise Garvey (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Sharon Gaughran (X)B.Ed.H/English Literature (Upr) 1993
Miss Elizabeth Jane Gerrard (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Joanne Margaret Gibson (HE)B.Ed.H/Music (Upr) 1993
Miss Victoria Anne Goulden (HE)B.Ed.H/Biological Science (Lwr) 1993
Miss Gina Hamer Hamer (HE) Geography & Mathematics 1993
Mr Christopher Dellar Hand (X)B.Ed.H/Geography (Upr) 1993
Miss Susan Hannon (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Jayne Anne Harris (X)B.Ed.H/Geography (Upr) 1993
Miss Pamela Ruth Hayes (HE)B.Ed.H/Art (Lwr) 1993
Miss Claire Healey Geography 1993
Mrs Christine Henthorne Hickling (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Miss Catherine Emma Hird (X)B.Ed.H/History (Upr) 1993
Mr Saul Hoggarth (HE)BAComb./Geography & History 1993
Miss Nicola Hollins (X)B.Ed.H/English Literature (Upr) 1993
Mr Matthew Hopkins (HE)BAComb./French & Mathematics 1993
Miss Nia Wyn Howel (X)B.Ed.H/Geography (Upr) 1993
Mrs Janette Martindell Humphries (HE)B.Ed.H/Computer Studies (Lwr) 1993
Mr Paul Andrew Turner Bachelor of Arts 1993
Miss Rebecca Hands Engineering Science and Industrial Management 1993
Mr Scott Douglas Oldale Combined Honours 1993
Miss Joanna Bagley Science 1993
Miss Tina Helen Lambert Modern History & Politics 1993
Mr Richard Thomas Jones Physical Geology/Geomorphology 1993
Miss Shirley Anne McShane Science 1993
Miss Sarah Adi Bhathena English Literature and Communication Studies 1993
Mr Matthew Hallam Economics & Mathematics 1993
Miss Melanie Ralphs (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Dr Cheryl Elizabeth Kelly Marine Biology 1993
Miss Mary Powell Modern History & Politics 1993
Miss Helen Lee (HE)BAComb/English & Music 1993
Mr Richard Edward Russell Chemistry 1993
Miss Anna Delyse Robinson History 1993
Miss Sara Jane Kirkby Law 1993
Mr John Stephen Green Science 1993
Miss Pamela Stout Bachelor of Arts 1993
Miss Charlotte Anne Elson Social Science/Social History 1993
Miss Carolyn Lesley White Geography 1993
Miss Katherine Margaret Black Accounting 1993
Miss Maxine Ann Finn Pharmacology 1993
Mr Edward James Burton Architecture 1993
Miss Susan Fleming Bachelor of Arts 1993
Mr Hedley Alan Coppock Physiology 1993
Mr Matthew Paul Kennedy Geography 1993
Miss Catherine Emma Storey (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Jane Caroline Poulton Pharmacology 1993
Mrs Annabel Jones Graham Archaeology 1993
Mr Lars Peter Newell Political Theory and Institutions 1993
Mr Robert Christopher Shield Geography 1993
Mrs Emma Victoria Dodd Hill Classics 1993
Miss Roberta Michele Gordon Political Theory and Institutions 1993
Miss Helen Stephanie Gamson Economics & Economic History 1993
Dr David Owen Jones Biochemistry 1993
Miss Andrea Jane Gaskill Geography 1993
Miss Joanne Elizabeth Cottom (X)BAComb.H/English Lit.& Relig.Studs. 1993
Miss Alison Isobel Murray Bachelor of Arts 1993
Mr Ian Garrett Psychology (Science) 1993
Mr Derren Ince History 1993
Miss Jessica Katherine Wright English Language & Literature 1993
Mr Neil David Petherick Economics 1993
Mr Simon Tippett Economic History 1993
Mr Christopher Dominic Parr Physical Geology/Geomorphology 1993
Mr Gerard John Chauveau Mechanical Engineering 1993
Miss Alisa Jane Brown Modern History & Politics 1993
Mr Richard Lee Evans Physical Geology/Geomorphology 1993
Miss Helen Marie Doyle Sociology 1993
Mr Wayne Richard Bailey Geology 1993
Miss Abigail Sarah Newton Bachelor of Arts 1993
Miss Julie Davin Law 1993
Mr Paul Rathbone Tathbone Mathematical Sciences 1993
Miss Alison Jane Roberts Science 1993
Miss Deirdre Anne Filan English Language & Literature 1993
Mr Raymond Francis Nee Physics 1993
Mr Patrick John Wooddisse History 1993
Mr Nicolas James Bagshaw 1993
Miss Joanne Louise Jones Science 1993
Miss Maya Jogesh Karecha Political Theory and Institutions 1993
Miss Pik Wan Lo Chemistry 1993
Miss Rachael Cecilia Lance Stor (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Ian Robert Cummings (X) Computer Studs.& Psychology 1993
Miss Julia Elizabeth Twiggs Psychology/Sociology 1993
Mrs Shirley Hand (HE)BAComb./English & History 1993
Miss Nicola Moore (X)BAComb.H/English Lit.& Relig.Studs. 1993
Miss Diane Carol Leigh (HE) Biol.Studs.& Geography 1993
Miss Marie Louise Parry Bachelor of Arts 1993
Mrs Maria Gamble Sewards 1993
Mr Stuart Brandon Cousens Physics for New Technology 1993
Dr Andrew Lund Chemistry 1993
Mr John Edward Griffiths Marine Biology 1993
Mr Christopher Young History 1993
Mr Matthew Derek Kirk Science 1993
Miss Anne Margaret Hall Sociology 1993
Miss Karen Leila Shannon (X) Computer Studs.& Psychology 1993
Mr Lawrence Edwin Richards Economics 1993
Miss Jane Louise Scott Pharmacology 1993
Ms Paula Maria Currie (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Miss Jane Emily Harrison Mathematical Sciences 1993
Mr Tom Ashley Political Theory and Institutions 1993
Mrs Janice Riley Mathematics/Education 1993
Dr Jeffrey Fishwick Pharmacology 1993
Mr Stuart Cowley 1993
Miss Carys Louise Edwards Zoology 1993
Miss Rachel Anne Stewart Law 1993
Miss Judith Elizabeth Smythe (HE)BAComb./History & Sociology 1993
Mr Tristan James Revell Environmental Biology 1993
Mr Illtud Harri Economics 1993
Miss Deborah Jane Monkcom (X)BAComb.H/History & Physical Edcn. 1993
Ms Anne Susan Parker Meehan 1993
Dr Patrick George Hoggard Pharmacology 1993
Mrs Bernadette McCulloch Kieran Combined Honours 1993
Miss Elizabeth Helen Grubb Law 1993
Mr Jean Christopher Gimblett Physics 1993
Miss Siobhan Kathryn Jones History 1993
Miss Sumita Biswas Biochemistry 1993
Mrs Mary Wade Smith Combined Honours 1993
Miss Clare Geraldine Simpson (HE)BAComb./Art & Sociology 1993
Mr Leonard David Clarke (HE)BAComb./Geography & Phys.Edcn. 1993
Mr Harvey William Lee Staddon Bachelor of Arts 1993
Miss Anneliese Maria Willcox (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr David Gerard Porter (X)BAComb.H/History & Physical Edcn. 1993
Mr Stephen Jonathan Shelley Economics 1993
Mr Mark Francis Casey (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Sarah McCormack Law 1993
Mr Anthony Wade (X)BAComb.H/Computer Studs.& History 1993
Mr Michael Paul Southworth Metallurgy and Materials Science 1993
Miss Catherine Joy Williams Physical Educ./Movement Science 1993
Mr Paul Francis Fitzsimon (HE)BAComb./English & History 1993
Miss Lucy Helen Sheppard Bachelor of Arts 1993
Miss Terry Mary Irvine (HE)BAComb./American Studs./Sociology 1993
Miss Andrea Suzanne Ormerod (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Tonia Karen Sands Bachelor of Science 1993
Miss Sharon Louise Phillipson (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr Edmund Lewis Broadbent Microbial Biotechnology 1993
Mr David James Clarke Physical Geology/Geomorphology 1993
Miss Cara Elizabeth Morgan (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Miss Donna Maria Donnelly (HE)BAComb./Phys.Ed.& Sociology 1993
Mr Simon Andrew Frantz Biochemistry 1993
Mr Derek John Pettet Economics 1993
Mr Denby Wan Fung Liu Computer Science 1993
Miss Danielle Louise Bowe (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Mr Alan William Roberts Economics 1993
Mr Kieran Joseph Campbell Electronic & Communication Engineering 1993
Miss Joanna Walker Education 1993
Mr Richard Stephen Tristram Education 1993
Miss Caroline Michelle Towey Education 1993
Miss Michele Wogan Tennant Education 1993
Mrs Gillian Tebay Bullough Education 1993
Mr Robin Andrew Surtees Education 1993
Mrs Christa Jane Stubbs Daniels Education 1993
Miss Jane Stanley Education 1993
Mrs Elaine Patricia Small Wellings Education 1993
Miss Elaine Miriam Simmons Education 1993
Mr John Stephen Sellars Education 1993
Miss Julie Margaret Richards Education 1993
Mr Peter Rawlinson Education 1993
Miss Susan Porter Education 1993
Dr Kevin Christopher Perry Education 1993
Ms Della Maria Linda Nolan Education 1993
Miss Elizabeth Jane Collier Education 1993
Mr Michael John Church Education 1993
Ms Helen Rachel Carr Education 1993
Miss Theresa Claire Brosnan Education 1993
Mr Jason Bonning Education 1993
Ms Carol Aileen Blundell Education 1993
Miss Archana Navinchandra Bhatia Education 1993
Miss Jane Barker Education 1993
Miss Nawal Al-Rekabi Education 1993
Mr Mark Raymond Holden Education 1993
Mr John Hatton Education 1993
Ms Julie Elizabeth Millican Education 1993
Mrs Shirley Meldrum MacKinnon Education 1993
Mrs Elizabeth Helen Brereton Conn Nursing 1993
Ms Lesley Claire Cooper Griffiths Nursing 1993
Mrs Julie Anne Epstein Hobson Nursing 1993
Mrs Helena Murphy Cornyn Family Planning 1993
Miss Lorna Joanne Morton Family Planning 1993
Mrs Elizabeth Carolyne Mwambingu Family Planning 1993
Mrs Maureen Mary O'Malley-Pollard O'Malley Family Planning 1993
Mrs Sioned Dafis Owens Parry Nursing 1993
Mrs Elizabeth Powell Family Planning 1993
Mrs Susan King Powell Family Planning 1993
Mrs Linda Ann Whittaker Nursing 1993
Miss Heather Auril Nunnen Family Planning 1993
Mrs Jill Cook Family Planning 1993
Mrs Maria Aurora Casqueiro-Barreiro Public Health 1993
Dr Daniel John Seddon Public Health 1993
Dr Bennett Lee Public Health 1993
Mr Mohammed Naamneh Public Health 1993
Miss Judith Claire Fowlis Recent Environmental Change 1993
Dr Zoe Elizabeth Gibbs Recent Environmental Change 1993
Mr Richard Meyrick Meyrick Recent Environmental Change 1993
Miss Clare Louise Hunton (HE)B.Ed.H/Mathematics (Lwr) 1993
Miss Anne Louise Ibison (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Miss Ann Marie Jackson (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Samantha Susan Jones (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Mr Stephen John Jones 1993
Miss Joanne Susan Jowitt (X)B.Ed.H/History (Upr) 1993
Mr Lewis Michael Hendrick Kavanagh (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Mrs Margaret Kearey Kinsella (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Mr Christopher Vaughan Kehoe (HE)BAComb./English & Environ.Studs. 1993
Miss Marie Kelleher (HE)B.Ed.H/Physical Edcn. (Lwr) 1993
Mr Christopher Kelly (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Miss Sarah Kennedy (HE)BAComb./History & Sociology 1993
Mrs Barbara King Duke (X)B.Ed.H/English Literature (Upr) 1993
Miss Georgina Louise Knappe (HE)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Lwr) 1993
Miss Pamela Knight (HE)B.Ed.H/Art (Lwr) 1993
Miss Sally Lawrenson (HE)Art & Design 1993
Miss Vanessa Leadbetter (HE)B.Ed.H/Art (Lwr) 1993
Miss Heather Gwyneth Lyons (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Mrs Jane Patricia Mannix Mannix (HE)B.Ed.H/Computer Studies (Lwr) 1993
Ms Barbara McClemens (HE)B.Ed.H/Physical Edcn. (Lwr) 1993
Miss Lisa McConville (HE)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Lwr) 1993
Miss Elizabeth Bridget McDonagh (X)B.Ed.H/Biology (Upr) 1993
Miss Maureen McDonald McDonald (HE)B.Ed.H/Geography (Lwr) 1993
Mr Anthony Karl McFadden (X) Biology & Psychology 1993
Miss Janet Barbara Cave McGill (X)B.Ed.H/Art (Upr) 1993
Miss Clare Louise Miller (HE)B.Ed.H/Art (Lwr) 1993
Mr Ian Mitchell (X)B.Ed.H/History (Upr) 1993
Mrs Lisa Mary Morgan Cashmore (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Mr Mark Mountcastle (X)B.Ed.H/History (Upr) 1993
Miss Helen Ann Murray (X)B.Ed.H/Biology (Upr) 1993
Mrs Helena Ruth Hill Newton Combined Studies 1993
Miss Juliet Cathryn Pearson (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Miss Emma Clare Powell (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Miss Rebecca Ann Power (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Janet Louise Roberts 1993
Miss Lesley Anne Roberts (X)B.Ed.H/Geography (Upr) 1993
Mrs Christine Rooney Price (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Susan Claire Rowlands (X)B.Ed.H/Biology (Upr) 1993
Miss Alison Marie Rushfirth (X)B.Ed.H/Biology (Upr) 1993
Miss Deborah Sarah Salmon (HE)BAComb./English & History 1993
Mr Anthony Christopher Shaw Combined Honours 1993
Miss Caroline Sarah Shone (HE) Environ.Studs & Geography 1993
Miss Penny Elizabeth Shufflebotham (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Sarah Jane Simpson (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Mrs Helen Sprawson Barker (X)B.Ed.H/Computer Studies (Upr) 1993
Mrs Sharon Steinberg Abisgold (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Miss Lisa Marie Stothers (X)B.Ed.H/Art (Upr) 1993
Miss Kirsty Jayne Tennyson (X)B.Ed.H/Art (Upr) 1993
Miss Judith Cecilia Thomas (X)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Upr) 1993
Mrs Louise Anne Roberts Trickett (HE)B.Ed.H/Art (Lwr) 1993
Miss Martina Mary Turner 1993
Miss Victoria Wain (HE)B.Ed.H/Computer Studies (Lwr) 1993
Mrs Janice Walker (X)B.Ed.H/English Literature (Upr) 1993
Miss Angela Walsh (X)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Upr) 1993
Miss Sarah Catherine Waring (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Angela Jane Wass (X)B.Ed.H/English Literature (Upr) 1993
Mrs Susan Barbara Webb Smith (HE)B.Ed.H/English (Lwr) 1993
Miss Susan Jane Whitehead (HE)BAComb./American Studs./History 1993
Mrs Catherine Wilcock Shaw (HE)B.Ed.H/History (Lwr) 1993
Miss Kim Wiles (HE)B.Ed.H/Theol.& Relig.Studs. (Lwr) 1993
Mr Andrew Lee Woolgar (HE)BA/American Studies (4 yrs) 1993
Miss Angela Maria Wray (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Miss Karen Elizabeth Young (X)B.Ed.H/Biology (Upr) 1993
Miss Victoria Jayne Alker Bachelor of Education 1993
Mrs Lindsey Claire Ashworth Bachelor of Education 1993
Miss Victoria Mary Jane Beach Bachelor of Education 1993
Miss Nichola Jane Beadles Bachelor of Education 1993
Miss Kim Suzanne Bennett Bachelor of Education 1993
Mr Michael Bradford Bachelor of Education 1993
Miss Penny Fiona Butters Bachelor of Education 1993
Miss Deborah Anne Campbell Bachelor of Education 1993
Miss Jacqueline Anne Carter Bachelor of Education 1993
Miss Susan Elizabeth Cheesman Bachelor of Education 1993
Miss Sarah Jane Canning 1993
Miss Jillian Atkin (HE)BAComb./American Studs./Drama 1993
Miss Helen Murray Geography & Biology 1993
Miss Lisa Sloan Dunlop English Language & Literature 1993
Miss Alison Ann Chumbley (X)BAComb.H/Drama & Psychology 1993
Dr Katherine Elizabeth Silva Geophysics (Geology) 1993
Mr Gareth Mark Wilson (HE)BAComb./Phys.Ed.& Sociology 1993
Mr Matthew Dyde Modern History & Politics 1993
Miss Paula Milner Environmental Biology 1993
Miss Susan Harland Microbiology 1993
Miss Victoria Jane Othen Combined Honours 1993
Miss Sharon June Damerall (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Miss Julie Claire Wike Biochemistry 1993
Miss Heidi Marie Littlejohns History 1993
Mr Jegatheesan Aravinthan Physiology 1993
Miss Deborah Ann McArdle Combined Honours 1993
Miss Suzanne Ruth Bronte (HE)BAComb./Geography & Sociology 1993
Mr Aidan Thomas Phipps Combined Honours 1993
Mr Simon Laurence John Rennie Architecture 1993
Miss Helen Louise Barraclough Marine Biology 1993
Mr Christopher Mark Slinn 1993
Mr Kevin Joseph Carrigy Zoology 1993
Miss Helen Isabel Carter Law 1993
Mr Ben Groom Computer Science 1993
Mr Stephen Deryck Wright Economic History 1993
Miss Gillian Melanie Ray Accounting 1993
Miss Miranda Rosemary Johnson Environmental Biology 1993
Dr Emma Suzanne Guns Tomlinson Chemistry with Pharmacology 1993
Miss Rohinder Kalsi Mathematics 1993
Mr Richard Martin Owen Mathematical Sci./Management 1993
Mr Patrick Ian Perry Law 1993
Ms Tara Louise Shelton (X)BAComb.H/Phys.Ed.& Psychology 1993
Miss Sarah Stephanie Abraham Economic History 1993
Mr Michael Andrew Carr Physics 1993
Mr Edward David Robinson Civil Engineering 1993
Miss Lisa Jane MacFarlane (X)BAComb.H/Drama & Psychology 1993
Miss Delia Eccles Oriental Studies/Egyptology 1993
Miss Sandra Murphy English Lit./Philosophy 1993
Mr Richard Brian Cable History, Ancient/Archaeology 1993
Miss Lisa Christine Clarke (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Mr David Geraint Fielder Architecture 1993
Miss Susan Anne Jones Zoology 1993
Mrs Patricia Geraldine Cunningham Caskey English Language & Literature 1993
Mr Michael Alan Gleave Geography 1993
Mr Robert J Penfold Mechanical Eng./Management 1993
Mr Michael Peter Denson Law 1993
Mrs Melanie Clare Millington Skeer Physiology 1993
Ms Mary Drayton Combined Honours 1993
Mr Denis Noel Stephens (X)BAComb.H/Drama & History 1993
Mr Timothy Neil Chamberlain Music 1993
Mr Steven James Cuss Bachelor of Arts 1993
Mr Nicholas Frederick Taylor Bachelor of Arts 1993
Miss Anna Marlowe Johnson (HE)BAComb./English & History 1993
Miss Helena Walters English Literature and Communication Studies 1993
Mr Christopher Peter Mayson History 1993
Miss Louise Harding (HE)BA/Theol.& Religious Studs. (3 yrs) 1993
Mr Robert Malcolm Harris Physics 1993
Mr Nicholas Stuart Harvey Pure Mathematics(SES) 1993
Mr Brett Nicholas Craddock Mechanical Engineering 1993
Mr Justin Osborne Law 1993
Miss Gwyneth Fiona Lloyd (HE)BAComb./Music & Sociology 1993
Mrs Rebecca Louise Gibson Yoell Anatomy & Human Biology 1993
Miss Leila Cox English Literature and Communication Studies 1993
Miss Sharon Marie Standish (HE)BA/Theol.& Religious Studs. (3 yrs) 1993
Mr Richard James Follett Bachelor of Arts 1993
Miss Sarah Mitchinson Chemistry 1993
Miss Louise Mary Vallance Geography 1993
Mr James Richard Taylor Economics 1993
Miss Shazia Choudhry Law 1993
Miss Elizabeth Cook 1993
Miss Christine Lynne Brown Pharmacology 1993
Mr Richard John Hobson English Language & Literature 1993
Mr David Bryan Harrison Physics 1993
Miss Carmel Anne Fitzpatrick (X)BAComb.H/English Lit.& Relig.Studs. 1993
Mr Alexander English Political Theory and Institutions 1993
Mrs Sarah Jane Stokes Milligan Archaeology 1993
Miss Helen Hickey Geography 1993
Miss Karen Jobson (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr Nicholas Edward Jones (HE)BAComb./Geography & Phys.Edcn. 1993
Mr Kwan Kwan Yeung Mathematical Sciences 1993
Mr Greg Willis Physical Educ./Movement Science 1993
Mr Charles Peter Dalton Mechanical Eng./Management 1993
Miss Caroline Zoe Coles (HE)BAComb./Phys.Ed.& Sociology 1993
Mr Matthew Laurence Dicken Marine Biology 1993
Mr Ian Rowland Geography/Computer Science 1993
Mr Michael William Flanagan (HE)BAComb./American Studs./Geography 1993
Miss Amy Louise Siddall Music 1993
Mr Heten Vara Building Services Engineering 1993
Miss Katherine Emma Platt Architecture 1993
Miss Joanna Mary Ward (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Scott McCubbin Political Theory and Institutions 1993
Mr Justin David Parkes Economic History 1993
Mr Tuan Duc Nguyen Biochemistry 1993
Miss Joanne Louise Allen Psychology (Science) 1993
Mr Abdul Akanni (HE) Computer Studs.& Geography 1993
Ms Esther Absalom Combined Honours 1993
Mr John Deaville Microbiology 1993
Miss Sharon Bernadette Cherry (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Miss Emma Tacy Whittaker Geography 1993
Miss Julie Harrower (HE)BAComb./Psychology & Sociology 1993
Mr Inderjit Bains Accounting 1993
Mr Dominic King 1993
Miss Tracy Rebecca Burns (HE)BAComb./American Studs./Drama 1993
Miss Yvonne Michelle Black Anatomy & Human Biology 1993
Miss Claire Rebecca Hubbard Mathematical Sci./Management 1993
Miss Jane Pauline McRobbie Sociology 1993
Miss Kirsty Anne Burnham Mathematical Sciences 1993
Miss Anne Catherine Lawrence Combined Honours 1993
Mr Ralph Adams Biochemistry 1993
Miss Rebecca Mary Taylor 1993
Mr Peter Vance Building Services Engineering 1993
Mrs Maureen Stone Benson (X)BAComb.H/Drama & English Lit. 1993
Mr Gary Simon Treweek (X) Biology & Psychology 1993
Mr Steven Richard Atkins Civil Engineering 1993
Mr Michael Heritage Bruce Environmental Biology 1993
Miss Kelly Hartopp (HE)BAComb./English & History 1993
Mr Paul Elliott Day Economics 1993
Miss Sarah Katherine Spaven Chemistry 1993
Miss Tracy Louise O'Hara (HE)BAComb./Phys.Ed.& Sociology 1993
Miss Janet Suzanne Wilson Anatomy & Human Biology 1993
Miss Samantha Helen Nunn (HE)BAComb./American Studs./Theol./R.S. 1993
Mr Ian David Travis (HE)BA/Theol.& Religious Studs. (3 yrs) 1993
Miss Lyn Corless (X)BAComb.H/Phys.Ed.& Psychology 1993
Miss Michelle Catherine Tumelty Bachelor of Arts 1993
Mr Simon David Yates English Language & Literature 1993
Mrs Mary Josephine Beaumont McCormick 1993
Mrs Adrienne Lockley Hughes 1993
Mr Simon Richard North Combined Honours 1993
Miss Rebecca Wake Geography 1993
Mr John Hesketh (X)BAComb.H/History & Relig.Studs. 1993
Miss Eleanor Sheelagh Scully Law 1993
Mr Peter David Banks Mathematics And Education 1993
Miss Joanne Louise Young (HE)BAComb./Phys.Ed.& Sociology 1993
Mr William Leonard Hughes 1993
Miss Emma Ruth Forrester (X)BAComb.H/Art & English Literature 1993
Miss Rachel Elizabeth Gibson (HE)BAComb./English & Sociology 1993
Mr Simon Dolley Combined Honours 1993
Miss Elizabeth Jayne McCandless (HE)BAComb./American Studs./English 1993
Mr Damien Caleb Austin-Walker Physics 1993
Miss Elizabeth Ann Radcliffe (X)BAComb.H/History & Physical Edcn. 1993
Miss Carolyn Susan Brown (HE)BAComb./English & History 1993
Mr Craig Anthony Wheaton Geography 1993
Mr Clive Ronald Bicknell Surface Science and Catalysis 1993
Mr Matthew Keenan Surface Science and Catalysis 1993
Miss Michelle Katharine Lynch Surface Science and Catalysis 1993
Mr Richard Peter Kerwin Wells Surface Science and Catalysis 1993
Mr Jonathan Peter Newey Surface Science 1993
Mr Ling Lee Information Systems 1993
Ms Tracey June Fitzgerald Software Engineering 1993
Mr Robert Keith Hardwick Information Systems 1993
Mr Stephen Brian Henry Information Systems 1993
Mr Andrew Michael Howard Information Systems 1993
Miss Meena Patel Information Systems 1993
Mr Christopher Jefferson Petch Software Engineering 1993
Mr Mauricio Alejandro Sanchez Information Systems 1993
Mr Gregg Spooner Information Systems 1993
Ms Lisa English Information Systems 1993
Mrs Deborah Keegan Chard Information Systems 1993
Miss Minh Ton 1993
Mr Stephen Michael Driver Surface Science 1993
Mr Adrian Kimberley Software Engineering 1993
Mr Samuel Neto Surface Science and Catalysis 1993
Brother Mikael Pietros Surface Science and Catalysis 1993
Mr Michael David Greaves Surface Science 1993
Mrs Ann Nolla Molloy Education 1993
Mr Timothy James Alderman Education 1993
Dr Zamil Jameel Attar Parasitology 1993
Ms Maria Gerarda Aleida Goris Parasitology 1993
Miss Denise Viviane Barrault Parasitology 1993
Mrs Julie Black Breslin Parasitology 1993
Miss Diana Sylvia Hearn Parasitology 1993
Miss Sharon Remmington Parasitology 1993
Mr John Bernard Silver Parasitology 1993
Mr Iqbal Memon Tropical Medicine 1993
Mr Kyin