Place a message

If you are able to provide any additional information about anyone listed here, please click on the envelope icon beside their name and complete the online form.

Title First Name Middle Name Surname Former Name Subject Year Action
Dr Alison Jane Adams Medicine 1989
Dr Susan Wendy Hyde Medicine 1989
Dr Anne Laura Appleton McCarthy Medicine 1989
Dr Helen Joan Marsden Medicine 1989
Dr Fiona Elizabeth Ogden Medicine 1989
Dr Peter Exley Medicine 1989
Miss Joanne Michelle Green Mechanical Eng./Management 1989
Mr Ibrahim Ismial Hassan Environmental Biology 1989
Miss Clare Frances Kelly Archaeology 1989
Miss Lai Ping Chung Bachelor of Education 1989
Mr Kevin Neil Parker Combined Studies 1989
Mr John William Brian Allanson Microelectronic Systems & Telecommunications 1989
Miss Mandy Cole Bachelor of Education 1989
Mr Jian Hua James Wu English 1989
Mrs Yvonne Josephine Chapman Cherpeau Nursing 1989
Miss Jacqueline Doris Gray Combined Honours 1989
Miss Kerryan Elizabeth Young History Medieval and Modern 1989
Miss Kerry Ann Darke Political Theory and Institutions 1989
Mr Richard Julian Houghton Bachelor of Arts 1989
Mr Milo Antony Galler Computer Science 1989
Miss Lucy Ann Jones Genetics 1989
Mr Philip Patrick Wright Modern History & Politics 1989
Mr Michael Perry Education 1989
Miss Joanna Elizabeth Roberts Bachelor of Arts 1989
Miss Rosemary Garrett Plant Science 1989
Mr Alexander John Adamson Building Services Engineering 1989
Mr Peter John Colyer Education 1989
Mrs Catherine Kavanagh Sudworth Diploma 1989
Miss Anita Maria Parry Bachelor of Education 1989
Ms Pari Kargar Diploma 1989
Mr Eric Davias Bachelor of Arts 1989
Mr Mark David Chennell Powell Combined Honours 1989
Dr Clifford John Collins Oriental Studies 1989
Dr Kanwalprit Singh Gill Medicine 1989
Miss Jill Caroline Howarth Bachelor of Education 1989
Mr Roger Gwyn Parry Civil Engineering 1989
Mr Keith Lloyd History Medieval and Modern 1989
Miss Melanie Jane Griffiths Combined Honours 1989
Miss Rachelle Ann Roberts Bachelor of Education 1989
Mr Lee Craig Glaser Mathematics 1989
Miss Rebecca Chamberlain Mechanical Eng./Management 1989
Mrs Gloria Uzoamaka Ozumba Okeke Education 1989
Mr Andrew John Park English Language & Literature 1989
Mr Martyn Ian Parry Bachelor of Arts 1989
Mr Richard Sims Music 1989
Mrs Susan Kenny Doran Diploma 1989
Mr Ceri David Chuter Combined Honours 1989
Mr Ranjit Roychoudhuri Accounting 1989
Miss Julia Helen Carter Bachelor of Arts 1989
Miss Sarah Elizabeth Ann Procter Environmental Biology 1989
Mr Stephen Francis Green Dental Surgery 1989
Miss Janice Margaret Hulton Bachelor of Arts 1989
Miss Jayne Rhodes Electronic Engineering 1989
Miss Melanie Samantha Goodwin Classical Studies 1989
Dr Rhiannon Eluned Wyn Williams Medicine 1989
Ms Sarah Louise Blatchford Political Theory and Institutions 1989
Mr Dennis Frank Reynolds Education 1989
Miss Sharon Ann Hughes Combined Honours 1989
Miss Emma Elizabeth Lavelle English Language & Literature 1989
Miss Sara Elizabeth Maud Sand Parker French & Hispanic Studies 1989
Mr John Noel Cornes Bachelor of Education 1989
Mr Ian Keith McDonald Political Theory and Institutions 1989
Miss Alison Jane Patrick Combined Studies 1989
Ms Annette Kleingeist Diploma 1989
Miss Rebecca Jane Newstead Economics & Economic History 1989
Mrs Julia Catherine Dillon Davorew Nursing 1989
Mrs Vivien Amanda Stevens Hall Nursing 1989
Miss Davina Catherine Ward English Language & Literature 1989
Miss Karen Irene Mercer Psychology (SES) 1989
Mr Adam Morris Gilbey Mechanical Eng./Management 1989
Mr Roy Woolley Pure Mathematics 1989
Miss Veronica Marcella Hume Bachelor of Education 1989
Dr David Alexander Sewell Archaeology 1989
Mrs Ena Evans Walker Women's Studies 1989
Mr David Ricketts Computer Science 1989
Mr Jonathan Robert Arkley Board of College Studies 1989
Miss Raffaella Caruso Civic Design 1989
Miss Analeen Lieza Moore Mathematics 1989
Mrs Bernadette Marcelle Denis Scalzo-Lichtfouse Applied Parasitology 1989
Mr David John Pace Physical Geography and Geology 1989
Dr Mark Stuart Green Medicine 1989
Miss Maria Belen Haney Dental Surgery 1989
Mrs Mary Winifred Armstrong McSorley Diploma 1989
Mr David Anthony Seeckts Mechanical Eng./Management 1989
Mr John Gerard Rourke (X)BAComb.H/History & Physical Edcn. 1989
Mr David John Williams Electronic Engineering 1989
Dr Jeffrey William Peacock English 1989
Miss Vivienne Ethel Rodrigues Physics 1989
Mr Roger Andrew Angus Education 1989
Mr John Adam Patterson Bachelor of Education 1989
Mrs Julie Maria Storry Coleman Bachelor of Education 1989
Miss Stephanie Mary Mannering Mathematics 1989
Mr Francisco Arquellada Lopez English Language Course 1989
Miss Nicola Jane Cartwright Bachelor of Arts 1989
Dr Michael William Gregory Medicine 1989
Miss Elizabeth Mary Page Accounting 1989
Mr Michael Peter Heilbron Dental Surgery 1989
Miss Lynne Ashes Diploma 1989
Dr Surinder Singh Yadav Biochemistry 1989
Miss Heather Joy Powner Combined Honours 1989
Miss Helen Katherine Roy Bachelor of Arts 1989
Mrs Lesley Jane Wild Huxley Bachelor of Education 1989
Mr Francis Anthony Stevenson Modern History & Politics 1989
Mr David Earl Diploma & Certificate Courses 1989
Mr Glyn Robert Evans Certificate 1989
Mr Paul Andrew Collins Combined Studies 1989
Mrs Fiona Margaret Highfield Harvey Geography 1989
Miss Devinder Kaur Grewal Law 1989
Miss Penelope Louise Caven Bachelor of Education 1989
Dr Martin James Griffiths Medicine 1989
Mr Steven William Huxley Bachelor of Arts 1989
Mrs Mary Patricia Barlow Bailey Diploma 1989
Mr David Stuart Williams Electronic Engineering 1989
Dr Ayad Mohamed Khalaf Al-Sumidaie Research 1989
Miss Anne Mary Rundle Bachelor of Education 1989
Dr Guy Hamilton Grant Chemistry 1989
Miss Jacqueline Ann Igoe Combined Studies 1989
Mrs Nicki Ann Ward Stewart Music 1989
Ms Helen Rosemary Boothroyd Fitton Thesis 1989
Mrs Gillian Mary Edge Diploma & Certificate Courses 1989
Mr Christopher Paul Perry Bachelor of Education 1989
Mrs Claire Marie Hughes Connolly Bachelor of Education 1989
Miss Kira Juliet Ingleby Geography 1989
Mr Andrew Michael Davies Bachelor of Education 1989
Miss Jane Elizabeth Mary Higgins Law 1989
Mr Robert Richard Chaffe Combined Honours 1989
Dr Nabil Ibrahim Abou-Haidar Mechanical Engineering 1989
Mr Matthew Stephen Lane Mathematics 1989
Dr Geraint Wyn Griffiths Medicine 1989
Mr Harold Lifty Josephat Honde Architecture 1989
Sister Margaret Constance Baxter Diploma 1989
Miss Lynda Jane Kimber History Medieval and Modern 1989
Mr Richard Andrew Russell Bachelor of Arts 1989
Dr Colin James Grant Earth Sciences 1989
Mr Minh Banh Electronic Engineering 1989
Mr Giles Timothy Wood Bachelor of Science 1989
Mrs Maria Claire Ineson Combined Studies 1989
Mrs Ella Ferguson Brook - Nee lynn History Medieval and Modern 1989
Miss Deborah Elizabeth Pollard History Medieval and Modern 1989
Miss Siu Ying Fung Bachelor of Arts 1989
Miss Isabel Del Carmen Toledo Vera Latin American Studies 1989
Mrs Helen Margaret Kirman Nursing 1989
Dr Judith Elizabeth Hall Faulkner Medicine 1989
Mrs Susan Ann Billington Oakes Diploma 1989
Mrs Cynthia Jones Biron Archaeology 1989
Mr Michael Gerard Smith Education 1989
Miss Helen Louise Sanderson Bachelor of Education 1989
Dr Clemente Graziano Marine Biology 1989
Mr Yau Bun Lam Mechanical Engineering 1989
Mr Stephen Philip Irvine Bachelor of Education 1989
Mr James Alan Stewart Gill Bachelor of Education 1989
Dr Michael Jonathan Rowse Earth Sciences 1989
Mrs Elaine Clarke Moors Psychiatry 1989
Miss Rachel Eileen Cox Bachelor of Education 1989
Mr Laurence Moreton Moses Economics & Economic History 1989
Mr Iftikar Din Bachelor of Education 1989
Mr Steven Roy Smith Microbiology 1989
Miss Jacqueline Margaret Jones Law 1989
Miss Katherine Helen Chew Bachelor of Education 1989
Dr Khaled Ali Hamed Altalhi Abu-Alwah 1989
Mr Falah Noure Amin Research 1989
Dr Christina Jane Hynes Hall Medicine 1989
Miss Judith Eleanor Goddard Metallurgy and Materials Science 1989
Mrs Carole Elaine Tomlinson Sargeant Bachelor of Arts 1989
Mrs Christine Margaret Greatbatch Finding Bachelor of Science 1989
Miss Joanne Teresa Jagiellowicz Combined Studies 1989
Dr Dornford Anthony Rugg Environmental Biology 1989
Mr Riad Faraj Adam Orthopaedics 1989
Dr Jonathan Richard Barton Latin American Studies 1989
Ms Marion Susan Mallon Bachelor of Education 1989
Miss Denise Eileen Coyne Combined Studies 1989
Miss Rowena Baker Geology 1989
Mr Stephen Richard Ellerington Building Management And Technology 1989
Mr Stuart William Potter Bachelor of Education 1989
Mr Philip Ying Sang Choi Bachelor of Education 1989
Miss Lucie Melanie Dingwall Archaeology 1989
Dr Natalie Jane Hall Medicine 1989
Mr Mark Colin Stone Building Management And Technology 1989
Mrs Brenda Pauline Broad Stroud Diploma 1989
Mr David Gordon Williams Civil Engineering 1989
Dr Fraser Hewitt Mullins Pharmacology 1989
Mr Simon John McLoughlin English Language & Literature 1989
Miss Carol Morris Geography 1989
Brother John Fisher Southworth Education 1989
Mr David Martin Scott Bachelor of Arts 1989
Miss Susan Norma Blackler Pure Mathematics 1989
Miss Angela Catherine Jones Combined Honours 1989
Mrs Helen Mary Tabern Pilkington English Language & Literature 1989
Dr Stephen Douglas Griffiths Haematology 1989
Miss Catherine Power Bachelor of Education 1989
Miss Hilary Suzanne West Civic Design 1989
Miss Alison Mary Crewe Combined Studies 1989
Miss Alison Ruth Howson Geography 1989
Mr Shaun Andrew Hovers Physics with Computer Science 1989
Miss Joanne Joyce Law 1989
Mr Michael Firth Accounting 1989
Mrs Patricia Ann Marie Brown Diploma 1989
Miss Maria Kapnisis Mathematics/Comp.Maths. 1989
Mrs Valerie Stoddart Cross McHugh Education 1989
Mr Michael Charles Sealy Bachelor of Arts 1989
Mr David Frost Electronic Engineering 1989
Miss Anita Michelle Jones Bachelor of Education 1989
Mrs Gaynor Rebecca Bruce Jagger English Language & Literature 1989
Miss Catherine Helen Robinson Combined Honours 1989
Dr David Edward Salt Genetics 1989
Dr Michael John Wood Electrical Engineering 1989
Miss Vanessa Mary Pryce (HE)BAComb./English & History 1989
Miss Jennifer McAvoy Psychology (SES) 1989
Miss Christine Helen Julien Law 1989
Miss Pamela Barrett Economic History 1989
Dr Gregory Smith Physics 1989
Mr Adam Michael West English Language & Literature 1989
Mrs Jacqueline Margaret Hewns Bachelor of Education 1989
Mr Timothy Munro Holden Pharmacology 1989
Miss Roisin McGrady History Medieval and Modern 1989
Dr Benjamin David Harris Medicine 1989
Mr Alan Michael Sullivan Education 1989
Mr Robert Henry Searle Bachelor of Arts 1989
Mr Jason William Dearden Hall Physics 1989
Mr Stephen Alan Bye Mechanical Engineering 1989
Mr William Anthony Clark Software Engineering 1989
Mrs Lesley Margaret Clayton Philosophy 1989
Miss Oi Kam Ha Bachelor of Education 1989
Mr Michael George Seymour Geology 1989
Mr Martin Allan Pugh Combined Studies 1989
Mr Dwagi Wilber Ngobi Public Administration 1989
Miss Jacqueline Mary Barton Certificate 1989
Mr Voon Yau Lai Materials Science & Engineering 1989
Mr Naveen A Takiar Accounting 1989
Mrs Elizabeth Ann Butler Diploma 1989
Mr Warren Frederick Allfrey Veterinary Science 1989
Mrs Cynthia Mary Hughes Diploma 1989
Mrs Samantha Estelle McCann Clayton Bachelor of Education 1989
Miss Hai Ya Pang Sociology 1989
Miss Abigail Ruth L Jones Combined Honours 1989
Miss Karen Ann Riddick Conroy 1989
Mr Sohail Zahur Khan Biochemistry 1989
Mr Jeremy Paul Mutter Business Studies 1989
Mr Gavin Bromley Philosophy 1989
Dr Russell Gary English Mechanical Engineering 1989
Mr John Hugh Jones Combined Studies 1989
Dr Peter Howard Phillips Politics 1989
Miss Jane Lesley Rawden Bachelor of Education 1989
Mr Simon Paul Risdon Combined Honours 1989
Mr Antony Saccomani Business Studies & Computing 1989
Miss Michele Lau Law 1989
Miss Mary Elizabeth Clayton Bachelor of Arts 1989
Mr Carl Anthony Bailey Electrical Engineering & Electronics 1989
Mr David Hampton McDonough Dental Surgery 1989
Miss Donna Jones Bachelor of Arts 1989
Miss Elizabeth Mary Edwards Diploma 1989
Miss Anna Victoria Jane Dyson Mathematics/Statistics 1989
Mr Julian Lawrence Brooks Modern History & Politics 1989
Mrs Janet Adsett Shakeshaft Bachelor of Education 1989
Dr Raymond David Harris Genetics 1989
Mr Matthew Smeeth Mechanical Engineering 1989
Mr Michael Alan Jones Combined Studies 1989
Miss Catherine Louise Isaacs History Medieval and Modern 1989
Mrs Margaret Emma Smith Brown Bachelor of Education 1989
Miss Dawn Patricia Regan Economics 1989
Miss Joanne Sarah Redfern Combined Studies 1989
Dr Jonathan Daniel Goldberg Microbial Biotechnology 1989
Miss Diane Elliot Certificate 1989
Mr Ernest Frederick Armstrong Veterinary Science 1989
Mr Andrew Dominic Johnson Microbiology 1989
Miss Jane Louise Windle Philosophy/Politics 1989
Mr Martin Philip Jones Bachelor of Arts 1989
Mr David Ian Cumming Civil Engineering 1989
Mr Daniel Alexander Savage Environmental Biology 1989
Miss Amanda Jayne Smith Combined Honours 1989
Mr Roy George Elroy Josephs Sociology 1989
Mrs Margot Olga Horsley Brookes French & German 1989
Mr Stephen Love Mechanical Engineering 1989
Miss Marie Margaret Crook History, Ancient/Archaeology 1989
Dr John Henry Parr Medicine 1989
Mr Charles William Kay Bachelor of Education 1989
Miss Fiona Elizabeth Reid Bachelor of Education 1989
Miss Joanne Bowden Certificate 1989
Miss Julie Dale Combined Studies 1989
Dr Darren Frank Lee Chemistry 1989
Mr Andrew James Lenny Law 1989
Miss Natalie Ann Clifton Bachelor of Arts 1989
Miss Suzanne Julianne Thomas Music 1989
Mrs Paula Jayne Beesley Jones Bachelor of Arts 1989
Miss Rachael Kate Henderson History, Modern/English Lit. 1989
Dr Paul Martin Haigh Medicine 1989
Mr Thomas Edwin Christipher Webb 1989
Miss Joanne Shiel Bachelor of Arts 1989
Miss Rosalind Jane Keir Combined Studies 1989
Dr Susan Joy Sherrell Applied Mathematics 1989
Mr John Dennis Foster Bachelor of Education 1989
Mrs Heather Ruth Hayes Davies Economics 1989
Miss Jennifer Lock Law 1989
Miss Fiona Michelle Cockcroft Bachelor of Arts 1989
Dr Rhiannon Jane Smith Chemistry 1989
Miss Anna Christina S. Juhl Bachelor of Arts 1989
Mr David Moss Pharmacology 1989
Mr Mark Wilson Modern History & Politics 1989
Dr Richard James Self Medicine 1989
Mrs Sandra Denise Webster Education 1989
Miss Alison Louise Harvey 1989
Mr William Poon Electronic Engineering 1989
Mrs Elaine Amy Magee Kelleher Bachelor of Education 1989
Mr Gurvinder Paul Singh Virdee Bachelor of Education 1989
Mr Brian P H Richardson Combined Studies 1989
Mr Abdul Shahid Electrical Engineering 1989
Mrs Lyn Kathleen Goodwin Duke Sociology 1989
Mr David Keith MacLeod Law 1989
Dr Jeanette Erica Rycroft Pure Mathematics 1989
Miss Helen Mary Connor Bachelor of Education 1989
Miss Karen Davina Caygill Philosophy 1989
Dr Nicola Jane Flanagan Hersee Medicine 1989
Mr Paul David O'Hare Dental Surgery 1989
Mrs Joan Jones Diploma 1989
Miss Charlotte Sarah Moseley Holden Biochemistry 1989
Ms Foun Tang Modern History & Politics 1989
Dr David Stuart McMaster Medicine 1989
Miss Elizabeth Rachel Siddle Bachelor of Arts 1989
Dr Penelope Anne Haughan Barton Biochemistry 1989
Mr Ebot Enaw Electrical Engineering 1989
Mr Mark Harrison Geography 1989
Mr Paul Richard Key Bachelor of Education 1989
Miss Susan Deborah Hay Medical Cell Biology 1989
Miss Helen Jane Smith Genetics 1989
Miss Catherine Louise Harris Zoology 1989
Miss Janet Catriona Smith Sociology 1989
Mrs Moira Joan Flannery Board of College Studies 1989
Mr Julian Richard Pollard Biochemistry 1989
Mr Paul Francesco Martini Law 1989
Mrs Krystalo Lowry Savvides Combined Honours 1989
Dr Andrew George Higgs Medicine 1989
Miss Frances Laura Owen Dental Surgery 1989
Miss Diane Kenehan Bachelor of Education 1989
Mr William Frederick Bayliss Architecture 1989
Mr Michael David Lund Pure Mathematics 1989
Mrs Lesley Patricia Johnson Killoran Combined Studies 1989
Mr Zebaldt Uazenga Political Theory and Institutions 1989
Miss Marie Ann Rigby Combined Studies 1989
Mrs Karen Joan Hare Davies Bachelor of Education 1989
Mr Gary Steven Tew Materials Science 1989
Miss Lesley Anne May Law 1989
Miss Gail Rogers 1989
Mr Peter Francis Courtney Bachelor of Education 1989
Mr Jonathan David Wilson Biology 1989
Miss Elizabeth Jean Jones Classical Studies 1989
Miss Michelle Male Architecture 1989
Mr David Alun King Bachelor of Education 1989
Miss Caroline Mary Batter Mallett Metallurgy and Materials Science 1989
Miss Ann Elizabeth Carney Philosophy 1989
Mr Matthew David Simmons Bachelor of Arts 1989
Mr Victor Keng Yuen Low Mechanical Engineering 1989
Miss Amanda Jane Wilson Microbiology 1989
Miss Catherine Meharry Kirk Combined Studies 1989
Dr Shyamala Ariyaratnam Conjoint Dipl.(MRCS,LRCP)(MD) 1989
Miss Jo Robbins Combined Studies 1989
Mrs Fiona Kay Brooks Hocking Diploma 1989
Mr Stephen Mark Davies Combined Studies 1989
Mr Iain Garri Harmer Biochemistry 1989
Miss Tracy Jane Rowland Psychology (SES) 1989
Mr Andrew David Cowley Veterinary Science 1989
Miss Anne Mary McArthur Law 1989
Mr Patrick Joseph Rooney Bachelor of Education 1989
Mr Mark David Jesson Biochemistry 1989
Miss Kerry Louise Wood Combined Honours 1989
Dr Mark Eldon Roberts Medicine 1989
Mrs Kathleen Woodfine Bevon Education 1989
Mr Fru Derick Electrical Engineering 1989
Miss Rehana Fazal Combined Honours 1989
Mrs Claire Parker Roberts Combined Studies 1989
Mr Raphael Hill Diploma 1989
Mr Peter John Philip Dawson Combined Studies 1989
Miss Jacqueline Anne Gittens Bachelor of Education 1989
Mrs Gillian Bellwood Crossley Veterinary Science 1989
Mr Donal Francis McConnell Law 1989
Mr Neil Michael Ivor Crosier Bachelor of Arts 1989
Mr Luke Rohan Alexander Phillips Parasitology 1989
Miss Sharon Lesley Anne Holmes Mathematics/Comp.Maths. 1989
Dr Andrew Nicholas Ives Medicine 1989
Mrs Maria Potts Nicholson 1989
Mr Paul Robert Hargreaves Environmental Biology 1989
Mr David Catterick English Lit./German 1989
Dr Susannah Margaret Hill Genetics 1989
Mr Yuk Wa Mak Bachelor of Education 1989
Miss Lesley Wilson Psychology (SES) 1989
Mrs Blodwen Jones Diploma 1989
Mrs Marie Taft Tiernan 1989
Miss Francesca Marie Dixon Bachelor of Education 1989
Miss Susan Elizabeth Housby Chemistry 1989
Mrs Ann Jeanette Wardell Dempsey Nursing 1989
Mr Christopher Alan Mark Dawson Veterinary Science 1989
Mrs Samantha Jayne Green McGarry Law 1989
Miss Wendy Karen Scothern Bachelor of Education 1989
Miss Judith Helen Peplow Environmental Biology 1989
Mr David Ian Stacey Economics 1989
Miss Amanda Lavin Bachelor of Arts 1989
Mr Gerald Oliver English Language & Literature 1989
Mrs Wendy Joanne Chapman Slack Bachelor of Education 1989
Mr Christopher John Emery Mechanical Engineering 1989
Mr Eamonn Gerard Flood Biology 1989
Mr Augustus Antindi Thesis 1989
Mr Christopher Summers Ordinary Degree 1989
Mr Dominic Francis St John Winship Combined Honours 1989
Miss Sandra Roddan Bachelor of Education 1989
Mr Daniel John Capie Marine Biology 1989
Mr Mohammad Hussain Nouri-Khajavi Mechanical Engineering 1989
Mr Barrie Hudson Political Theory and Institutions 1989
Dr Catherine Lever Chemistry 1989
Miss Anita Noce Law 1989
Miss Marna Jean Cumbley Bachelor of Arts 1989
Dr Catherine Ann Johnson Medicine 1989
Miss Julia Marie Price Economic History 1989
Miss Alison Ruth Layley Bachelor of Arts 1989
Mrs Sharon Anne Sharp Rowan 1989
Mr Michael John Gregory Civil Engineering 1989
Mr Steven Raymond Bailey Electrical Engineering 1989
Mr Richard Anthony Hawkes Microbial Biotechnology 1989
Mr Edward Anthony Devlin Veterinary Science 1989
Miss Marina Noce Law 1989
Miss Rowena Jane Brown Psychology (SES) 1989
Mr Timothy Shanker Bachelor of Education 1989
Miss Maria Daly Bachelor of Education 1989
Ms Margaret Irene Urban Applied Parasitology 1989
Miss Catherine Plumb English Language & Literature 1989
Miss Ritsa Sotiria Jane Fotinatos Combined Honours 1989
Mrs Sharon Sawyers 1989
Mr Mark David Black Physiology 1989
Mr Martin David Edwards English Language & Literature 1989
Dr Simon Edward Ball Pharmacology & Therapeutics 1989
Mr Mike Hare Bachelor of Education 1989
Miss Jacqueline Anne Coombs French & German 1989
Mr Robert Edward John Soulsby Bachelor of Education 1989
Mr Peter David Trawny History, Ancient/Archaeology 1989
Mr Ul-hasan Siddiqui Public Administration 1989
Miss Helen Louise Dooner Combined Studies 1989
Mr Jason Marc Toms Geography 1989
Miss Katrina Louise Thompson Political Theory and Institutions 1989
Miss Sarah June Padmore Law 1989
Ms Deborah Jayne Sherman Bachelor of Education 1989
Miss Bimla Dass Bachelor of Arts 1989
Mr Steven John Bailey Modern History & Politics 1989
Mrs Pauline Veronica Wilcox Banim 1989
Mr Timothy Cheung Yat Hang Metallurgy and Materials Science 1989
Mr Philip John Sowerbutts Bachelor of Education 1989
Miss Denise Wing Man Kee Building Services Engineering 1989
Mr Stephen Christopher Ramshaw Geology 1989
Miss Nicola Ann Hayes Combined Honours 1989
Mr Gareth Wynne Rowlands Combined Studies 1989
Miss Nicola Jane Marchant Latin American Studies 1989
Miss Fiona Dorey-Mccluskey Bachelor of Education 1989
Mr John Paul Woodhouse Politics 1989
Miss Sara Ellen Dicks Veterinary Science 1989
Miss Sau Chun Kan Accounting and Computer Science 1989
Miss Ruth Emily Kirkwood Engineering Science 1989
Mr Minh Van Lam Computer Science 1989
Dr Jeremy David Holding Pharmacology & Therapeutics 1989
Miss Rebecca Jane Staples Bachelor of Arts 1989
Mrs Gillian Bancroft-Kokturk Bancroft Anatomy & Human Biology 1989
Ms Elvira Edith Kirchhoff Psychiatry 1989
Miss Angela Jane Ryan Combined Studies 1989
Miss Nicola Suzanne Honeywell Latin American Studies 1989
Mr Philip Richard Lee Architecture 1989
Miss Joanna Broad Combined Honours 1989
Dr Edwin Escurra-Meneses Veterinary Clinical Science 1989
Mr Anthony Simon Parker Law 1989
Miss Lindsey Claire Ball History, Modern 1989
Mr Paul Ainsworth Combined Honours 1989
Ms Paula Jane Robinson Leftley English & French 1989
Mrs Patricia Ann O'Brien Meers 1989
Miss Annette O'Neill Classical Studies 1989
Dr Craig Lambert Pharmacology & Therapeutics 1989
Miss Julie Marie Beirne Diploma 1989
Mr Andrew Charles Stubbs Bachelor of Education 1989
Miss Sharon Maureen Johnson Botany 1989
Miss Claire Kathleen Latham Combined Studies 1989
Mrs Jane Clare Lamont Becker Clinical Psychology 1989
Dr Olusoji Owolabi Adeyi Medicine 1989
Mrs Judith Lois Staples Sociology 1989
Mr Nigel Andrew Chalk Accounting 1989
Mr Paul Buono Combined Honours 1989
Mrs Anna Maria Blachut Master of Dental Science 1989
Miss Tracy Maria De Souza Bachelor of Arts 1989
Dr Stella Ann Harris Karalius Medicine 1989
Mr John Bernard Abbott Sociology 1989
Mr David John Lillico Bachelor of Arts 1989
Dr Julie Karen Dawson Medicine 1989
Miss Samantha Jane Coppen French 1989
Mr Philip Michael Studd Bachelor of Education 1989
Miss Catherine Sara Adams Combined Honours 1989
Mrs Catherine Mary Davis Taylor Microbiology 1989
Ms Judith Anne Twycross Combined Honours 1989
Ms Jacqueline Angela Claudius McLeod Diploma 1989
Mr Andrew Leslie Dunn Combined Studies 1989
Miss Sarah Jane Cook History 1989
Mr David Evans Bachelor of Education 1989
Dr Helen Agbor-Egbe Diploma 1989
Dr Talib Zghayer Farge Mechanical Engineering 1989
Mr Russell Harris Mathematics 1989
Mr Robert Edmund Lloyd Combined Honours 1989
Mrs Kathryn Ann Jones Lipscombe Bachelor of Education 1989
Mrs Zoe Jane Cowan Little Schofield Combined Honours 1989
Miss Oonagh Patricia Nugent Clinical Psychology 1989
Miss Sarah Elizabeth Louise Craddock French & German 1989
Mr Andrew Mark Sudworth (X)BAComb.H/Computer Studs.& Relig.Studs 1989
Miss Claire Louise Lockley Combined Studies 1989
Mrs Christine Pickering Sarti Education Studies 1989
Miss Gwyneth Anne Treharne 1989
Miss Elisabeth Clare Herbert Combined Honours 1989
Mr Christopher J Sanderson Diploma 1989
Mr Simon William Dunn Bachelor of Education 1989
Dr Abubaker Mohamed El Gusbi Veterinary Parasitology 1989
Miss Gaynor Lyn Holden Sociology 1989
Mr Barry Anthony Ventre Dental Surgery 1989
Dr Ali Al-Aidaroos Research 1989
Mr John Douglas Patrick O'Brien Mechanical Eng./Management 1989
Mr Simon John Griffiths Geology 1989
Dr Fazal Aleem Medicine 1989
Miss Pamela Joyce Tailby Bachelor of Arts 1989
Dr Helen Elizabeth Wright Philosophy 1989
Mr Paul Evan Reid Diploma 1989
Miss Rachael Louise Fairburn Physical Geography and Geology 1989
Mr Robert Harvey Engineering Science and Industrial Management 1989
Mr Jonathan Mario Dimambro Bachelor of Arts 1989
Miss Susan Irene Elizabeth Brown Biochemistry 1989
Mrs Christine James Tait Bachelor of Arts 1989
Miss Helena Nora Loughlin Bachelor of Education 1989
Mr Adnan Jaman Mohamed Turki Earth Sciences 1989
Miss Angela Patricia Scott Bachelor of Education 1989
Miss Victoria Sorrel Eccleston Biochemistry 1989
Mr Robert Keith Campbell Law 1989
Mr Neil Charles Hurley Business Economics 1989
Miss Lisa Jane Graham Chemistry 1989
Mr Stephen Alastair Harry Dobson Combined Honours 1989
Mr Nicholas Bruce Glen Civil Engineering 1989
Dr Lynda Walker Clarke Biochemistry 1989
Dr Timothy Benedict William Kerruish Medicine 1989
Mr Philip James Rochford Accounting 1989
Miss Shiralee Katherine Longley Bachelor of Arts 1989
Dr Robin William Allen Applied Mathematics 1989
Miss Ruth Ann Barker Zoology 1989
Mr Michael Anthony Holt Education 1989
Mr Simon John Talbot Bachelor of Education 1989
Miss Maria Lowe Combined Studies 1989
Mr Roy Kwok Weng Ng Obstetrics & Gynaecology 1989
Dr Robert James Harold Aitke Turnbull Pure Mathematics 1989
Miss Janine Marie Brandwood Psychology (Science) 1989
Mrs Linda Shackley Halliday Sociology 1989
Dr Nicholas Peter Larbalestier Medicine 1989
Mrs Kathryn Elizabeth McMann Lonsdale Bachelor of Arts 1989
Dr Jane Emma Wood Chemistry 1989
Mr William Graham Nichols History, Modern 1989
Mr Alan Lewis Mechanical Engineering 1989
Mr Richard Lowther Combined Studies 1989
Miss Emma Fiona Joseph Combined Honours 1989
Mrs Hannah Rosemary Hughes Squire 1989
Miss Gabrielle Mary Campbell Diploma 1989
Mr Richard Alastair Hillam Veterinary Science 1989
Ms Andrea Susan Lewis Whitehead Law 1989
Mr Colin Todhunter Sociology 1989
Miss Irene Catherine B. Dunbar Bachelor of Arts 1989
Mr Pradeepkumar Subramaniam Computer Science 1989
Miss Louise Victoria Baker Combined Honours 1989
Mr Michael John Banks Economics & Economic History 1989
Miss Suzanne Elizabeth Looms Bachelor of Education 1989
Miss Vanessa Jane Thompson English Language & Literature 1989
Mr Robert Stanley Pickard Mechanical Engineering 1989
Mrs Dorothy Edith Standley Bennett Bachelor of Education 1989
Miss So Yu Susanna Shek Bachelor of Education 1989
Dr Peter Flemming Ulf-Hansen Environmental Biology 1989
Mr Muhammad Abd-Razak Master of Science 1989
Miss Janet Barbara Sey Bachelor of Education 1989
Miss Alison Heaton Thesis 1989
Mrs Deborah Suzanne Greaves Needham Diploma 1989
Mr Colin Fell Bachelor of Education 1989
Dr Barry Robert Davies Biochemistry 1989
Mr Martin Roger Charlwood Economics 1989
Mr Mark Richard Hilton Bachelor of Education 1989
Ms E M Fionnuala Hudson Veterinary Science 1989
Mr Dean Webb Sociology 1989
Miss Samantha Edgar Bachelor of Education 1989
Miss Tracy Anne Money Genetics 1989
Mr Justin Edward Clayton-Jones English Language & Literature 1989
Miss Deborah Jane Lovatt Bachelor of Arts 1989
Mr David John Bartram-Whatley Mechanical Eng./Management 1989
Miss Gurjinder Kaur Rooprai Biochemistry 1989
Miss Barbara Thomas Bachelor of Education 1989
Mr Simon Scott MacDermott Combined Studies 1989
Mrs Anne Hefina Ezard Williams Certificate 1989
Mr Kevin Ritchie Vane Geography 1989
Miss Nicola Ann Shadbolt Bachelor of Education 1989
Ms Carol Anne Beckett Diploma 1989
Mr Paul Richard Stewart Nesbitt Mathematics 1989
Miss Chota Francine Fox Combined Honours 1989
Mr Martyn John Hockin Bachelor of Education 1989
Mr Simon Thomas Kealey Law 1989
Miss Sarah Jane Barrand Combined Honours 1989
Mr Simon Philip Edge Bachelor of Arts 1989
Mr Andrew James Hunwick Engineering Science and Industrial Management 1989
Dr Deirdre Ann Leonard Medicine 1989
Mr Joe Baldwin Political Theory and Institutions 1989
Miss Samantha Jane Lynskey Combined Honours 1989
Mr Duncan Peter Webb Electronic Engineering 1989
Miss Ann Camille Kelly English Language & Literature 1989
Miss Elaine Draper 1989
Mrs Elizabeth Jane McGrath Kluth Psychology (Science) 1989
Mr Stephen Anthony Edward Potter Mechanical Engineering 1989
Mr William Steward Jenkins Music 1989
Mr Steven Charles Archibald Parasitology 1989
Mrs Lee Katrina Stevens Diploma 1989
Miss Lisa Jane Short Combined Studies 1989
Mrs Jonquil Moira Wendy Ballam Harders Diploma 1989
Mr Paul Vincent Christopher King Biology 1989
Mr William Andrew Stewart Reid Law 1989
Miss Mary Louise Moore Law 1989
Mr Anthony John Clayton Combined Honours 1989
Mr George Alexander Charlton Edwards Bachelor of Arts 1989
Dr Cheuk Hung Lee Medicine 1989
Mr Sunil Kumar Nagpal Computer Science 1989
Mr Christopher David Mustoe Engineering Science and Industrial Management 1989
Mr William James Evans Modern History & Politics 1989
Mrs Rebecca Louise Farr Dumville Hispanic Studs./Italian 1989
Miss Jane Alison Thompson Bachelor of Education 1989
Dr Parmjit Kumari Chemistry 1989
Mr Ninesh Adrian Edwards Mechanical Engineering 1989
Mr Hamilton De Gale Social Work 1989
Miss Annette Marie Simpson Bachelor of Education 1989
Ms Linda Anne Sloan Sociology 1989
Miss Christine Fitzgerald Combined Studies 1989
Mr Gareth Williams Marine Biology 1989
Miss Kate Fiona Gough Combined Honours 1989
Mrs Wjshdhan Rai St Cyr Williams Mathematics/Statistics 1989
Mr James Edward Murray Stevens History Medieval and Modern 1989
Mr Roy Odini Akposubi Accounting 1989
Miss Alison Jane Butler Ingham Environmental Biology 1989
Mr Anthony Halliday Philosophy 1989
Miss Michelle Jane Thompson Bachelor of Arts 1989
Mr Alastair James Macpherson Welch Mechanical Eng./Management 1989
Mr Kevin David Malone Computer Science 1989
Miss Frances Teresa Anne Martin Bachelor of Education 1989
Mr Andrew Charles Fox Philosophy/Politics 1989
Dr Robin George Walters Genetics 1989
Miss Kim Vanessa Simpson (HE)BAComb./American Studs./Drama 1989
Miss Jacqueline Ann Stevenson Diploma 1989
Miss Louise Anne Brown Certificate 1989
Mr Anthony Ki Ching Ho Law 1989
Miss Sarah Caroline English Bachelor of Arts 1989
Mrs Stephanie Jane Reed Wood Microbiology 1989
Dr Poh Kee Lim Medicine 1989
Mr Michael Kenneth Ashton Master of Education 1989
Mr Craige Martindale Bachelor of Arts 1989
Dr Catrin Eleanor Barker Bates Pharmacology & Therapeutics 1989
Mr Jonathan Wetherall Mathematics/Computer Science 1989
Mr Ian Joseph Fitzgerald Modern History & Politics 1989
Mrs Hazel May Swash Clotworthy Certificate in Care of Elderley People 1989
Miss Selina Jane Dyke French 1989
Miss Sarah Catherine Martin Combined Studies 1989
Miss Alison Lynne Smith Combined Studies 1989
Miss Clare Louise Foottit Bachelor of Education 1989
Mr Mark Richard Phillips Geography 1989
Mr Wai Yip Tse Architecture 1989
Dr Andrew George Stephen Biochemistry 1989
Mr Edward Azeem Mushtaq Law 1989
Miss Heather Claire Matthews Bachelor of Arts 1989
Mrs Margaret Gail Newton Bell Pharmacology 1989
Mr Nigel Godfrey Young Engineering Science and Industrial Management 1989
Mr Tariq Ahmed Biochemistry 1989
Mr Russell Andrew Matthew Thorne Bachelor of Arts 1989
Mr Din Din Lilo Electronic Engineering 1989
Dr Antonio Stephen Pena-Nunez 1989
Mr John Robert Mathias Combined Studies 1989
Mr Craig James Smith Modern History & Politics 1989
Dr Ann Marie Warren McConnochie Tropical Medicine Entomology 1989
Mr David Edward Smith Combined Studies 1989
Mrs Janet Elizabeth Higgins Shirling Thesis 1989
Mrs Wanda Margaret Ntombi Mthembu Makhathini Tropical & Infectious Diseases 1989
Miss Susan Foster Bachelor of Education 1989
Miss Jane Katherine Allen English Lit./German 1989
Mr Darran James Michael Jennings Veterinary Science 1989
Mr Richard Leslie Kramer Law 1989
Mr Mark Haydn Evans Bachelor of Arts 1989
Mr Martin Glyn Jones Electronic Engineering 1989
Mr Peter Richard Livesey Microbiology 1989
Miss Rachel McCormick English Language & Literature 1989
Mr Grenville Bevan Bachelor of Education 1989
Miss Gillian McCully Bachelor of Education 1989
Mrs Josephine Mary Evelyn Gibson Lidbetter Biochemistry 1989
Mr Nicholas Simon Rigden Computer Science 1989
Mr Mohamed Bourhan Zubairu Sociology 1989
Miss Wendy Marie Funcks Bachelor of Arts 1989
Mr Peter James Slater Physics 1989
Miss Sandra Philippa Stephenson Law 1989
Mr Michael Anthony Stoddart Sociology 1989
Miss Jacquelyn Ann Hurd Bachelor of Education 1989
Mr Craig Brian Johnson Veterinary Science 1989
Mr Bruce Derrick Redman Computer Science 1989
Dr Subramanian Kathiroli Civil Engineering 1989
Dr Amanda Frances MacColl Medicine 1989
Miss Sarah Jane Chadwick Combined Honours 1989
Mrs Barbara Blunt Meredith Education 1989
Mr Merwyn Kay Torikian Bachelor of Arts 1989
Mr Roger Quentin Tart Engineering Science and Industrial Management 1989
Mrs Shailaja Satish Computer Science 1989
Mr Timothy Francis McCabe Combined Studies 1989
Miss Jane Ann Garner (HE) Biol.Studs. & Environ.Studs. 1989
Miss Susan Ann Bouchier Molecular Biology 1989
Miss Fong Fong Pauline Bachelor of Education 1989
Miss Ruth Helen Swarbrick Marine Biology 1989
Mr Martin James Groom Political Theory and Institutions 1989
Miss Alison Lesley Fairbrass Bachelor of Arts 1989
Mr Martin Luis Maeso Environmental Biology 1989
Mr Dominic Christopher McGurk Combined Honours 1989
Mr Gordon David Brough Applied Mathematics 1989
Mr Maurice Andrew Fyles Hispanic Studies 1989
Mr Taghi Miri Electrical Engineering 1989
Miss Paula McChrystal Combined Studies 1989
Mr Philip Whittingham History, Modern 1989
Miss Carolynne Marie Ford Combined Honours 1989
Miss Catherine Mary Garratt Combined Studies 1989
Mr Roger Giles Norris Geography 1989
Mr Cameron William Davis Geophysics (Geology) 1989
Miss Clare Anne Campbell Law 1989
Mr Jonathan Peter Hall Political Theory and Institutions 1989
Mr Kevin Robert Williams Education 1989
Dr Petja Richard Bamler Diploma 1989
Dr Michael George Kirkwood Mechanical Engineering 1989
Miss Martine Thelwell English Language & Literature 1989
Mr Henry Stuart McIver Bachelor of Arts 1989
Dr Patricia Ann Burke Tropical Medicine Entomology 1989
Mr Allan Andrew Prayle Civil Engineering 1989
Mr Martin John Andrew Smith English Language & Literature 1989
Miss Phillipa Jane Gay 1989
Mr George Knott Architecture 1989
Dr Andrew Paul Westhead Marine Biology 1989
Mr Julian Strawford Combined Studies 1989
Ms Alison Elizabeth Davies Bachelor of Education 1989
Miss Jane Elizabeth Corlett Physics & Mathematics 1989
Mrs Pauline Mulliner Barnes French and Linguistics 1989
Mr Brian Phillip Jones Bachelor of Education 1989
Miss Ho Kwan Ching Cathy Bachelor of Education 1989
Mr Kevin Dominic Conefrey Biochemistry 1989
Mr Nicholas Marray Law 1989
Mr Stephen Philpott Political Theory and Institutions 1989
Mr Stephen Maurice Wilson Bachelor of Education 1989
Miss Alison Deborah Field Bachelor of Arts 1989
Miss Sally Naomi Eichner Combined Honours 1989
Mrs Helen Audrey Meredith Bachelor of Arts 1989
Miss Christine Hutton English Language & Literature 1989
Dr Tana Green Physiology 1989
Miss Debra Caroline Turner Bachelor of Arts 1989
Mr Raja Mohan Vaithianathar Ordinary Degree 1989
Dr Caesar Accaye Tropical Medicine 1989
Miss Mi Ling Wong Bachelor of Education 1989
Dr Donald Westwood Chemistry 1989
Miss Kathleen Annette Suchit Bachelor of Arts 1989
Mr William Asbury Latin American Studies 1989
Mr David Mackintosh Gibson Bachelor of Education 1989
Mrs Mary Margaret Gerrard Combined Studies 1989
Mr Jonathan Mark Ashton Physical Geography and Geology 1989
Mr Simon Pile Law 1989
Dr Richard James Cole Mathematical Physics 1989
Mrs Natalie Jayne Jones Rickless Law 1989
Miss Amanda Jane Gaskell History, Modern 1989
Miss Deborah Jane Merry Bachelor of Education 1989
Mr Stephen Hope Civil Engineering 1989
Miss Fiona Gwynneth MacKinnon Microbiology 1989
Mr Gerard Glenton Combined Honours 1989
Mrs Joyce McEvoy Bachelor of Education 1989
Ms Jeanette Helen Bessman Diploma 1989
Miss Yee Wan Evelina Wong Bachelor of Education 1989
Mr Simon Giles White Biochemistry 1989
Ms Jane Marie Luck Sociology 1989
Miss Tara Mary Sugrue Combined Honours 1989
Ms Monica Anne Swanson English 1989
Mr Joseph Patrick Giblin Bachelor of Arts 1989
Mr Matthew Lewis Hart Mathematics 1989
Miss Elizabeth Patricia Kay Bachelor of Education 1989
Miss Elizabeth Barbara Lynch Veterinary Science 1989
Mr Robert Paul Wellings Biochemistry 1989
Dr Manfred Friedrich Imman. Begoihn Diploma 1989
Mr Mark William Burbridge Physics 1989
Miss Fiona Mary Miley Bachelor of Arts 1989
Mrs Frances Caroline Eley Bradley Marine Biology 1989
Dr Michael William Bourne Diploma 1989
Mr Adrian Kenneth Evans Architecture 1989
Miss Carol Rosemary Glaister German/Linguistics 1989
Mr Philip John MacKie Mathematics 1989
Mr Nicholas Paul Standish Combined Honours 1989
Mr Mark John Gibson (CC)BAComb.H/English Lit.& History 1989
Mrs Jacqueline Lesley Rawcliffe Heap Law 1989
Miss Elspeth Kaye Bachelor of Education 1989
Miss Deirdre Anne Kinsella Marine Biology 1989
Mr David Lawson History, Modern 1989
Mrs Hazell Dawn Miller Bachelor of Arts 1989
Mr Andrew Richard Chapman Archaeology 1989
Dr Catherine Anne Rodgers Medicine 1989
Mr Neil Clive Graham English Language & Literature 1989
Dr Christoher Magson Pure Mathematics 1989
Miss Suzanne Claire Roberts Combined Honours 1989
Mr Neil Harvey Harvey Education 1989
Mr Nigel John Willby Applied Biology 1989
Mr Andrew Peter Smith Master of Arts 1989
Miss Mary Louise Barradell Law 1989
Mr Duncan Stewart Fraser Bachelor of Arts 1989
Miss Hayley Donna Clacy History, Modern 1989
Miss Andrea Connolly Combined Honours 1989
Miss Rebecca Miller Bachelor of Arts 1989
Mrs Carolyn Elizabeth Wood McAlpine Combined Honours 1989
Dr Abigail Louise Webster Medicine 1989
Mr Andrew Ross Williams Economics 1989
Miss Elaine Ann Vollans Bachelor of Education 1989
Mr John Martin Mugford Building Services Engineering 1989
Mr Peter James Downes Combined Honours 1989
Miss Angela Gordon Adams Bachelor of Education 1989
Mrs Joanna Bloomfield Williams Medical Cell Biology 1989
Mrs Joanne Marie Bennet Gillett Bachelor of Education 1989
Miss Catherine Jane Howman Geography 1989
Miss Helen Wynn-Jones Law 1989
Miss Katherine Kehoe Bachelor of Education 1989
Miss Katharine Louise Disken Law 1989
Mr William Arthur Clark Accounting 1989
Miss Jessica Gamain Bachelor of Arts 1989
Mr Matthew Linton Gregory Architecture 1989
Mr Alan Wyn Millichip Bachelor of Arts 1989
Mr Harun Ahmed Vali Electronic Engineering 1989
Dr Steven James Michael Berwick Medicine 1989
Mr Henry Nnamdi Amaechi Political Theory and Institutions 1989
Dr Yvonne Joy Griffiths Ballagh English 1989
Miss Michelle Maria Wainwright Bachelor of Arts 1989
Mr James Richard Makin Physiology 1989
Mr Stephen McKenna Combined Studies 1989
Miss Philippa Jane Allen Combined Honours 1989
Mr Bahram Tavakoli Combined Studies 1989
Mr Richard Joseph Walker English Language & Literature 1989
Miss Gillian Maria Keenan Law 1989
Mr Benjamin Doyle Accounting 1989
Mr Andrew James Hawarden Geophysics (Geology) 1989
Mr John Alexander Walker Bachelor of Arts 1989
Mr Tak Leung Thomas Chung Electrical Engineering 1989
Mr Stuart Gerald Amblin Combined Honours 1989
Mr Wing Keung Derek Lo Mechanical Engineering 1989
Miss Melanie Bell Certificate 1989
Miss Alison Jane Gilmore Combined Studies 1989
Miss Emma Jacqueline Lamkin Law 1989
Miss Lesley Gelder Bachelor of Arts 1989
Dr Nigel Anthony McAuley Materials Science 1989
Mr Iain Peter Smith Geophysics (Geology) 1989
Miss Catherine Ann Robson Music 1989
Dr Katherine Maeve McGuffin Medicine 1989
Miss Helen Lloyd Jones Psychology (SES) 1989
Mr Stephen Charles Egersdorff Education 1989
Miss Samantha Jane Kelly English Language & Literature 1989
Mr Paul Martin Mousley Political Theory and Institutions 1989
Miss Victoria Joanne Hall Italian/Latin 1989
Ms Sara Elizabeth McKittrick Combined Studies 1989
Miss Tracy Ann Snelling Philosophy 1989
Dr Edith Bergel Psychiatry 1989
Miss Lorraine Anderson Combined Honours 1989
Miss Kirsty Jane Newsome Political Theory and Institutions 1989
Mrs Eileen Mary Abercromby Paul Thesis 1989
Miss Susan Mary Atherton Community Health 1989
Mr Getawa Yalew Public Administration 1989
Miss Marina Frances Gilroy Combined Studies 1989
Miss Elizabeth Jane Cook Business Studies 1989
Mrs Angela Smith Bachelor of Education 1989
Ms Michelle Gisclair Bachelor of Education 1989
Mr Peter John Ives Business Studies 1989
Miss Catherine Sarah Gillett Geography 1989
Miss Rebecca Louisa Clifford Genetics 1989
Mr Steven David Kind Environmental Biology 1989
Miss Jane Mary Foley Economics 1989
Mr Paul Walton Combined Honours 1989
Mrs Elizabeth Ann Patterson McLachlan Combined Studies 1989
Miss Stephanie Louise Ashton Combined Honours 1989
Mr Howard Michael McKenzie Electronic Engineering 1989
Mr Peter Julian Ruthven-Stuart Political Theory and Institutions 1989
Mrs Lynda Jane Scholes Trussell Bachelor of Education 1989
Mrs Lynn Hughes Halewood Microbial Biotechnology 1989
Miss Joanne Elizabeth Lewthwaite Law 1989
Miss Robyn Helen Adamson Bachelor of Education 1989
Mr Abdullah Al-Majid English Language & Cultural Studies 1989
Dr Ashok Kumar Aggarwal Medicine 1989
Mr Sean Harron Campbell Business Economics 1989
Mr Edward John Gibson Bachelor of Arts 1989
Miss Julie Theresa McGrahan English Language & Literature 1989
Miss Victoria Ann Wadcock Psychology (SES) 1989
Mrs Hazel Mudd Bachelor of Arts 1989
Mr Martin Alistair Thomas Engineering Science 1989
Mr Neil Andrew Stafford History, Modern/English Lit. 1989
Dr Rosemary Oliver Medicine 1989
Mrs Rosemary Elizabeth McLaren Hill Bachelor of Education 1989
Mr Christopher Andrew Sydney Clark History, Modern 1989
Dr Bridget Ann Hester Maddin Psychiatry 1989
Mrs Catherine Anne MacLoed Auty Bachelor of Education 1989
Miss Yvonne Carole Turton Combined Studies 1989
Miss Samantha Jayne Evans Geography 1989
Miss Judith Susan Adey Board of College Studies 1989
Mr Marcus Alexander Horsley Biology 1989
Mr Maurice Robert Weah Bessman Combined Honours 1989
Mr Nicholas Law Winn Bachelor of Arts 1989
Mr Gary David McGrath Mechanical Engineering 1989
Mrs Anne Veronica Wright Holth English Language & Literature 1989
Dr Nicholas Frederick Moran Medicine 1989
Mr Paul Jonathan Williams Psychology (SES) 1989
Mrs Natasha Louise Hall Brewer Psychology 1989
Mrs Joanne Cumming Palmer English Language & Linguistics 1989
Ms Sara Alexis Hamill Hispanic Studies 1989
Mr Nicholas Paul McLeod Combined Studies 1989
Mr Mark Nicholas Pardoe Philosophy 1989
Ms Ruth Dark Psychiatry 1989
Mr Mark John Bagley Bachelor of Education 1989
Ms Gillian Mary Simpson English 1989
Miss Elizabeth Ann Glancy Bachelor of Education 1989
Miss Sara Jane Agar Bachelor of Education 1989
Miss Janet Elisabeth Reader Veterinary Science 1989
Mr Liam Sean Flaherty Bachelor of Science 1989
Miss Paula Jane Gidman Bachelor of Arts 1989
Miss Emma Jane Marlow English Language & Literature 1989
Mr Dominic Paul Cook Physics With Materials Science 1989
Miss Susanne Petzoldt English Lit./German 1989
Miss Nicola Jane Gibson Sociology 1989
Miss Wendy Nicola Harris Combined Honours 1989
Mr Iain Andrew David Mellis Combined Studies 1989
Mr Simon Edward James Bailey Combined Honours 1989
Dr Gillian Yates Geography 1989
Miss Karen Joan Urwin Bachelor of Education 1989
Mr David Keith Glass Combined Studies 1989
Mr Stephen McMaster Computer Science 1989
Mr Daniel Millington Geography 1989
Miss Samantha Jane Argent Geology 1989
Miss Halaina Gillam Bachelor of Arts 1989
Mr David McTavish Electronic Engineering 1989
Miss Jane Elizabeth Parkinson English Language & Literature 1989
Dr Carmel Mary Morris Medicine 1989
Miss Sally Louise Cooper Chemistry 1989
Dr Lucy Mustoe Thorne Biochemistry 1989
Mrs Helen Pauline Segundo Smith Philosophy 1989
Dr Babatunde Bukunola Medicine 1989
Mr David John Turley Electronic Engineering 1989
Mr Andrew John McBride History, Ancient/Archaeology 1989
Mr Dyfed Meredydd Evans Economic History 1989
Mr Timothy Blair Venables Combined Studies 1989
Ms Kwan Kwan Yuen Public Administration 1989
Mrs Susan Mary Saufau-Goodwin Gollaglee Bachelor of Education 1989
Mr Glyn Myring Law 1989
Miss Helen Mary Archdeacon Education 1989
Dr Desmond Paul Lindsay Atherton Medicine 1989
Miss Helen Catherine Gopsill Bachelor of Education 1989
Dr Josef Firmenich Tropical Medicine 1989
Mr Salahuddin Md Yusoff Electronic Engineering 1989
Mrs Wendy Jacqueline Hall Morrison Education 1989
Miss Jane Vivienne Ann Nicholson Bachelor of Education 1989
Mr John Paul Brierley Electronics (4 yrs) 1989
Miss Rebecca Jane Kay Psychology 1989
Mr Simon James Weston Combined Honours 1989
Ms Rosemary Antrobus Combined Honours 1989
Miss Siu Chi Wan Mechanical Engineering 1989
Miss Hazel Ann Marsh Latin American Studies 1989
Ms Hilary Jane Cullen Health Visitors Certificate 1989
Miss Kate Joanne Goodwin Combined Studies 1989
Mr James Roderick Puzey Law 1989
Dr Ahmed Abelulwaly Abdullah Azazy English Language & Cultural Studies 1989
Mr Martin Dacre Lockwood Business Economics 1989
Miss Paula Jayne Grant Bachelor of Arts 1989
Miss Trudy McLindon Genetics 1989
Dr Caroline Mulligan Medicine 1989
Mr James Matthew Duffy Psychology (SES) 1989
Mr Martyn John Glover Modern History & Politics 1989
Miss Lourde Anne Murphy Combined Honours 1989
Mr Richard Stephen Wheeler Bachelor of Arts 1989
Miss Brenna Louise Milroy Bachelor of Education 1989
Miss Ann Angela McCalliog History, Modern 1989
Miss Denise Marie Bearman Bachelor of Education 1989
Mr Chi Hang Law Mechanical Engineering 1989
Ms Sarah Diana Patterson Latin American Studies 1989
Miss Beverley Smith Law 1989
Mr Justin Kelly Wenham Geography 1989
Miss Katie Aspinwall Board of College Studies 1989
Mr Mark James Scott Veterinary Science 1989
Mr Andrew James Campbell Geography 1989
Mr Alun John Moon Metallurgy and Materials Science 1989
Miss Nicola Julie Abba Psychology (Science) 1989
Miss Justine Clare Noad Bachelor of Education 1989
Mr Simon Bernard Weston Architecture 1989
Miss Carol Ann Beastall Combined Honours 1989
Mr Saad Said Attalla Alsalehi Statistical and Computational Mathematics 1989
Mrs Alison Jayne Carr Southward Architecture 1989
Miss Rachel Clare Wallis Bachelor of Education 1989
Mrs Gillian Mary Eaves Callon Health Visitors Certificate 1989
Mr Robert David Mawdsley Diploma 1989
Miss Alison Lorien Taylor Law 1989
Mrs Rosemary Malcolm Bachelor of Education 1989
Mr Nicholas Timothy Austin Bachelor of Education 1989
Mr George Washington Sinanan Veterinary Science 1989
Dr Andrew Edward Graham Chemistry & Pharmacology 1989
Miss Shirley John Bachelor of Education 1989
Mrs Gillian Rosemary Chaffe Greaves Bachelor of Arts 1989
Mr Harsh Rajendraprasad Patel Civil Engineering 1989
Miss Nicola Louise Clark English Language & Literature 1989
Mr Peter Martyn Holder Education 1989
Miss Stephanie Louise O'Hare Bachelor of Education 1989
Mr Christopher Richards Physics with Computer Science 1989
Miss Kathleen Meely Pharmacology 1989
Miss Rhona Marie Montague Bachelor of Education 1989
Mrs Laura Ellen Able Sociology 1989
Dr Alison Claire Morris Tropical Medicine 1989
Miss Rosemary De la Pascua Hispanic Studies 1989
Ms Mary Thompson 1989
Mr Christopher Walker Attwell Geography 1989
Miss Beverly Helen Woodcock Law 1989
Mr Jonathan Horace Ayres Bachelor of Education 1989
Miss Laura Jane Smart Veterinary Science 1989
Mr Brendan Marley Bachelor of Education 1989
Mr Graeme Edward Green Combined Honours 1989
Mr James Yaw Koranteng Amoah Pharmacology 1989
Mr Andrew Paul Williams Geography 1989
Mr Michael Derek Cefn Hooper Bachelor of Education 1989
Mrs Hilary Ruth Osborne Bachelor of Education 1989
Dr Margaret Rose Cusack Biochemistry 1989
Miss Katherine Whitelegg Archaeology 1989
Miss Tina Tong Architecture 1989
Miss Fiona Helen Hindley French & German 1989
Miss Michelle Mary Mercer Bachelor of Science 1989
Mr Antony Mooney Bachelor of Arts 1989
Dr Helen Margaret Ribbans Obstetrics & Gynaecology 1989
Mr Alan Bell (HE)BAComb./English & History 1989
Miss Marie Stannard Chemistry 1989
Mr Andrew Christopher Simpso Keirby Philosophy 1989
Ms Gillian Helen Wake Diploma 1989
Mr John Joseph Gregory Combined Studies 1989
Mr Martin Dominic O'Shea Economics 1989
Mr Richard William Smith Veterinary Science 1989
Ms Linda Winrow Biochemistry 1989
Dr Paul Michael Blake Medicine 1989
Mr Stuart John Bathan Economics 1989
Miss Carol Anne Gunning (X)BAComb.H/History & Relig.Studs. 1989
Mr Colin Moss Physical Geography and Geology 1989
Miss Charon Christina Wood English Language & Literature 1989
Miss Lisa Jane Owen Bachelor of Arts 1989
Dr Jette Inger Burford Olsen Pure Mathematics 1989
Mr Neil Joseph Blanchard History, Modern 1989
Mr Kowk Hung Cheng Architecture 1989
Miss Victoria Catherine Wigg Bachelor of Arts 1989
Miss Vivienne Margaret Stevenson Chemistry 1989
Mr Nicholas Simon Roscoe 1989
Miss Naomi Julia Griffies Bachelor of Education 1989
Miss Marianne Sarah Ball Bachelor of Education 1989
Mr Ian Geoffrey Bennett Physics With Materials Science 1989
Miss Susan Clough Business Economics 1989
Mr John Andrew Platt Engineering Science and Industrial Management 1989
Dr Kathryn Elizabeth Over Medicine 1989
Miss Paula Gledhill Political Theory and Institutions 1989
Mr Peter Glynn Owens Bachelor of Education 1989
Dr Paul Fallon Physics 1989
Mrs Maria Dowling Leonard Certificate 1989
Mr Stuart Neil Mozley Physics 1989
Miss Jacqueline Ann Holt Geography 1989
Mr Michael Colin Campbell Geography 1989
Mr Jonathan Riley Economics 1989
Mrs Ruth Louise Davies Harrison Education 1989
Dr Nicholas Mark Bonham Chemistry with Pharmacology 1989
Mr Peter James Warburton Law 1989
Mr David Iain Kenworthy Marine Biology 1989
Ms Susie Carla Roots German 1989
Mr Andrew John Tollitt Economics 1989
Miss Fiona Michele Guthrie Combined Honours 1989
Miss Sarah Elizabeth Johns Pharmacology 1989
Miss Suzanne Humphreys Classics 1989
Dr David Andrew Perry Medicine 1989
Mrs Jeanette Ruth Ovenden Grisold Archive Administration 1989
Dr Alun Huw Davies Earth Sciences 1989
Mr Brian Peter Grierson Engineering Science 1989
Mrs Beryl Baillie Jones Sociology 1989
Miss Susan Geraldine Williams Bachelor of Arts 1989
Mr Neil Anthony Jones Engineering Science and Industrial Management 1989
Mr Christopher Shaun Greenslade Social Work 1989
Miss Julie Ann Berry Combined Honours 1989
Mr Simon David Sutcliffe Veterinary Science 1989
Dr Kathryn Jane Wykes Buckle Medicine 1989
Mr John Marsden Geography 1989
Mr Melvyn Hagan (CC)BA.Gen.H/Health & Community Studs. 1989
Dr Mark Gerald Rivers Electronic Engineering 1989
Mrs Geraldine Anne Chapman Spellman History, Modern 1989
Miss Joanne Elizabeth Barrett Bachelor of Arts 1989
Miss Adrienne Newton History, Modern 1989
Dr Peter John Alderson Anaesthesia 1989
Miss Sally Ann Willoughby Bachelor of Education 1989
Mr Eamonn Michael Murray Geophysics (Geology) 1989
Miss Jacqueline Anne Moran Combined Studies 1989
Mrs Glenys Brandwood Andrews Nursing 1989
Miss Kay Alison Rawlings Combined Honours 1989
Miss Rachael Elizabeth Whitford Combined Studies 1989
Mr Pablo Arpon English Language & Cultural Studies 1989
Mrs Elaine Holden Hall Bachelor of Education 1989
Mr Mark John Roberts Mechanical Engineering 1989
Miss Geraldine Frances Blunt English Language & Linguistics 1989
Mr Nicholas Simon Sellwood Geography 1989
Mr John Michael Peers Bachelor of Arts 1989
Miss Wendy Elizabeth Dawson Medical Cell Biology and Biochemistry 1989
Mr Mark Robert Smithson Mechanical Eng./Management 1989
Mrs Gail Margaret Halsall Farrington Certificate in Care of Elderley People 1989
Dr Luis Alfonso Consejo-Y-radillo Civic Design 1989
Miss Tracey Margaret Morris Combined Studies 1989
Miss Suzanne Armitt Nursing 1989
Mrs Jane Catherine Bowyer Bond Combined Honours 1989
Mr Peter Stuart Beaumont Physiology 1989
Mr Andrew David Flinn Archive Administration 1989
Miss Caroline Margaret Booth Certificate 1989
Mr Aidan Gerard Potter Geophysics (Geology) 1989
Mr Jonathan Steven Beale Bachelor of Education 1989
Miss Andrea Hope Jackson Pharmacology 1989
Miss Colette Louise Malone Bachelor of Education 1989
Mrs Judith Mary Hayes Maguire Sociology 1989
Mrs Jayne Todd Woodrow History, Modern/English Lit. 1989
Mrs Ditta Hildegard Katharina Neumann-Rose Geology 1989
Mr Matthew Alexander Cropper Psychology (SES) 1989
Mr Mark Wilfred Lawson Philosophy 1989
Mrs Janet Arnold Nursing 1989
Mr James Harry Waddington Sociology 1989
Mr Gordon Frankham Mechanical Engineering 1989
Miss Eleanor Christine Laura Atty Archive Administration 1989
Miss Ruth Louise Hilditch Combined Honours 1989
Mr Steven John Wakeman Geography 1989
Miss Sally Lisa Ann Sheridan Bachelor of Arts 1989
Miss Jane Alice Hampton Bachelor of Arts 1989
Miss Lisa Jeanette Fraley Psychology (Science) 1989
Mr Julian Peter Richardson Economic History 1989
Miss Diane Mary Peters Bachelor of Arts 1989
Mr Peter Robert Silcock Physics 1989
Mr Yuen Chung Alfred Chiu Architecture 1989
Miss Anne Marie Kenny French 1989
Mr Steven Gordon Woolley Bachelor of Arts 1989
Mr Howard George Nuttall Industrial Studies 1989
Miss Margaret Elizabeth Ducie Accounting 1989
Miss Ann Williams Combined Studies 1989
Mr Dale Henry Jennins Veterinary Science 1989
Miss Julia Mary Bennett Bachelor of Arts 1989
Mr Neil Richard Walsh Veterinary Science 1989
Mr Stephen Arthur Ingram Computer Science 1989
Mr Michael Gavin Hegarty Architecture 1989
Mr David Andrew Sargeant Engineering Science and Industrial Management 1989
Mr Patrick Joseph Computer Science 1989
Mrs Julia Ann Morris Knight Combined Honours 1989
Dr Harjinder Singh Sandhu Medicine 1989
Mr Adrian Paul Osmond Combined Honours 1989
Mr Andrew Patrick Phelan Bachelor of Arts 1989
Mr Ian Wilson Pharmacology 1989
Ms Eileen Finlow English Language & Literature 1989
Miss Gillian Rachel Parkinson Certificate in Care of Elderley People 1989
Miss Johan Jamieson Ladds Classics 1989
Dr Joanne Wright Bachelor of Arts 1989
Mr Andrew Michael Deakin Accounting 1989
Miss Claire Teresa Moxham Combined Studies 1989
Mr John Michael Mahon Physics 1989
Miss Clare Noonan Accounting 1989
Mr Ashiq Husein Hassanali Combined Studies 1989
Miss Adele Ann Attwood Law 1989
Miss Miu Ching Ann Liu Computer Science 1989
Dr Sharon Ann Crabbe Medicine 1989
Miss Sarah Dale Hardy Bachelor of Education 1989
Mr Phillip William Crosby Psychology (Science) 1989
Miss Joanne Hemmings English Language & Literature 1989
Mrs Deirdre Ann Brown Halsall Combined Honours 1989
Mr Philip John Phillips Bachelor of Arts 1989
Mr Matthew David Lowdon Civil Engineering 1989
Mr Gerard Francis Barry History, Modern/English Lit. 1989
Dr Richard Emsley Sarginson Anaesthesia 1989
Mr John Stephen Clarke Architecture 1989
Miss Wendy Jane Wrigley Bachelor of Education 1989
Mr Anthony Christopher R. Elston Accounting 1989
Miss Shirley Anne Muldoon Bachelor of Education 1989
Mrs Gillian Buckle Turner Mathematics/Statistics 1989
Mr Vincent Pierce Maher Civic Design 1989
Ms Wendy Elizabeth Boyd (HE)BAComb./Environ.Studs.& History 1989
Miss Angela Mary Wood Combined Studies 1989
Miss Martha Kate Peters Archive Administration 1989
Miss Sarah Patricia Healiss Combined Studies 1989
Mr Jason Paul Aiden Kenny Physics with Computer Science 1989
Miss Catherine Alexandra Ainsworth Law 1989
Miss Clare Elizabeth Chatburn Pure Mathematics(SES) 1989
Mr Alan Roy McLoughlin Bachelor of Education 1989
Mr Steven Betts Bachelor of Education 1989
Mr Christopher John Gilling Marine Biology 1989
Miss Natalie Emma Roberts Combined Honours 1989
Mr Brendan Joseph Headley Bachelor of Arts 1989
Miss Tracey Harrington Bachelor of Arts 1989
Mr Anthony Joseph Twist Architecture 1989
Miss Clair Laurie French 1989
Miss Helen Wynne Bachelor of Education 1989
Mr Jitu Barua Engineering Science and Industrial Management 1989
Miss Deborah Marie Mulvaney Combined Studies 1989
Mr Lawrence Graham Whitehouse Physics 1989
Mr Stephen James Wright Business Studies 1989
Miss Sophie Ann Wood Combined Studies 1989
Mr Nasrullah Khan Political Theory and Institutions 1989
Miss Lydia Ruby Henning Bachelor of Education 1989
Mr Paul William Bradshaw Geography 1989
Miss Sally Anne Alderson Law 1989
Miss Nutana Bhabani Bachelor of Education 1989
Dr Catherine Mary Darcy Medicine 1989
Miss Susan Caroline Harrow Bachelor of Education 1989
Mrs Lisa Jayne Bell Platts Bachelor of Arts 1989
Mr Thomas Michael Lacy Education 1989
Mr Martin David Simpson Civil Engineering 1989
Mr John Peter O'Neill Ordinary Degree 1989
Mr Giuseppe Mantio Building Management And Technology 1989
Miss Helen Mary Brady Bachelor of Education 1989
Miss Preeti Shah Management Economics and Accounting 1989
Mr Hussein Hussein Tue'ma English Language 1989
Mr Ian Paul Humphries Geography 1989
Mr Derek Barwise Law 1989
Miss Jill Bingham Bachelor of Education 1989
Dr Kathryn Ruth Davies Medicine 1989
Miss Alison Claire Heads Bachelor of Arts 1989
Mr Ho Kwong Tang Civil Engineering 1989
Miss Pamela Joy Malkhandi Medical Cell Biology 1989
Ms Jacqueline Lesley Bates Archaeology 1989
Mrs Sarah Francis Thornton Robins Civic Design 1989
Mr James Poulton Bachelor of Arts 1989
Dr Anne Marie Donovan Genetics 1989
Mr Robert George Francis Stat.and Comp.Maths 1989
Dr Hishamuddin Omar Environmental Biology 1989
Mrs Patricia Ann Murphy Hanley Combined Studies 1989
Dr Andrew John Knape Latin American Studies 1989
Ms Susan Breen Jackson Certificate 1989
Miss Vicky Lorette Bramley Combined Honours 1989
Mrs Nicola Kay Fisher Steed Physics 1989
Mr Peter James Hiller Geology 1989
Mrs Louise Ann Moses Beaumont Law 1989
Mrs Pearl Edwards Williams Sociology 1989
Miss Angela Boast Bachelor of Arts 1989
Dr Andrew James Carlin Marine Biology 1989
Miss Marian Frances Carmel Switonski French & Hispanic Studies 1989
Dr Paul John Davies Medicine 1989
Ms Pamela MacCabe Sociology 1989
Miss Lucia Francis Brooksby Dentistry 1989
Mrs Boudewina Maria Mulvihill-Meijer Meijer Civic Design 1989
Miss Barbara Priestman Bachelor of Education 1989
Mr John Frank Cochrane Sociology 1989
Miss Elizabeth Ann Brooks Bachelor of Education 1989
Dr Colette Hunt Physics 1989
Mr William Bradley Ackah Combined Honours 1989
Mrs Anne Elizabeth Barr Bachelor of Education 1989
Mr Thabo Limforth Ashby Mpama Public Administration 1989
Mr Andrew Robin Bean Marine Biology 1989
Miss Roma Kathryn Birtles Law 1989
Ms Maria Isabel Campoy Sanchez English 1989
Mrs Linda Mary Richings Clements Sociology 1989
Mrs Angela Jane Waplington Hearn Bachelor of Education 1989
Mr Shaojia Liu Marine Transport 1989
Mr Glyn Hywel Jones Education 1989
Mr Richard William Fountain Economic History 1989
Mr Dominic Morgan Browning (HE)BAComb./French & History 1989
Miss Amanda Jayne Vials Pharmacology 1989
Mr Martin Goble Electrical Engineering 1989
Mrs Helen Marian Brooks Venables Certificate 1989
Mr Stephen Taylor Brett Bachelor of Arts 1989
Mr Roger Paul Hellens Molecular Biology 1989
Miss Mary Weir Classical Studies 1989
Dr Katherine Mary Donaghy Medicine 1989
Mr Knox Duncan Alexander Walton Sociology 1989
Miss Karen Helm Bachelor of Arts 1989
Miss Helen Catherine Prosser Bachelor of Arts 1989
Mrs Ann Marie Williams McDonald Mechanical Eng./Management 1989
Mr Mark Jonathan Edwards Architecture 1989
Miss Siobhan Marie Burke Combined Honours 1989
Mr Ian Arthur Horsley Engineering 1989
Miss Louise Barry Certificate 1989
Mr Girma Asfaw Thesis 1989
Mr Andrew Vickers Bowyer Certificate 1989
Mr Stephen Michael Wright Chemistry 1989
Mr Mark Harold Brewer Bachelor of Arts 1989
Dr Andrew David Brabban Microbial Biotechnology 1989
Dr Ian Michael Donnellan Medicine 1989
Mr Richard Morgan Wager Building Services Engineering 1989
Miss Lorna Fiona Wright Mathematics 1989
Mrs Susan Janet Senior Burley Combined Honours 1989
Dr Jean Margaret Sutton Medicine 1989
Mr Colin Stuart McIntosh Education 1989
Mr Rafiq Diab Civil Engineering 1989
Mr Robert Edington Fox Economics 1989
Mr Michael Thomas Nevin Combined Studies 1989
Miss Tracy Anne Byrne History and Sociology 1989
Mr Robert James Morris Accounting 1989
Mr Fortunate Bakirirehi Kwesiga Public Administration 1989
Mr Andrew Martin Craig Geography 1989
Miss Julie Helen Braithwaite Law 1989
Miss Susan Roberta Healy Pure Mathematics(SES) 1989
Mrs Jane Copland Brierley Certificate 1989
Dr Rachel Mary Constance-Hughes Archaeology 1989
Mr Timothy Paul Radford Bachelor of Arts 1989
Mr Ali Reza Barfaraz Pharmacology 1989
Mrs Maris Antonacopoulos Education 1989
Mr Walter George Browett Diploma 1989
Dr Eugenia Petrova Stat.and Comp.Maths 1989
Miss Alison Frances Bridget Norey Bachelor of Education 1989
Miss Jeanette Marie Cairns Combined Studies 1989
Mr Philippe Giorgetti Bachelor of Arts 1989
Mr Charles Londe Simuchimba Public Administration 1989
Mr Matthew Fraser Moore Marine Biology 1989
Mr Nicholas Charles Bonnaud Management Economics and Accounting 1989
Miss Catherine Royce Psychology (SES) 1989
Miss Sally Rebekah J Hewitt Bachelor of Arts 1989
Mr William David Walker Building Services Engineering 1989
Miss Sara Radley Bachelor of Education 1989
Miss Louise Claire Fawcett Physics 1989
Mr Neil Francis Townley Medical Cell Biology 1989
Mr Daniel Andrew Noonan Classics 1989
Dr Martin John Auger Medicine 1989
Miss Catherine Sarah McGinley French & German 1989
Mrs Millicent Anne Bull Diploma 1989
Mr Trevor Alan Golding Geography 1989
Mr Philip James Norman Combined Studies 1989
Mr Mark Campbell Combined Honours 1989
Miss Pauline Bigley Bachelor of Education 1989
Miss Dorothy Elaine Alderson Nursing 1989
Miss Angele Camilleri Law 1989
Dr Stephen Mark Earnshaw Medicine 1989
Mr Richard Hickman Bachelor of Arts 1989
Mr John Douglas Hoyland English Language & Literature 1989
Miss Helen Teresa McKenna Combined Studies 1989
Mr Ian Mark Shaw Architecture 1989
Mr Christopher James Bakkenist Biochemistry 1989
Mrs Brenda Margaret Blackledge 1989
Mr Nigel Bruce Balfour Sociology 1989
Mr Michael Brazier Bachelor of Science 1989
Mrs Wendy Jane Massey Hill Bachelor of Arts 1989
Miss Catherine Patricia Flower Combined Honours 1989
Dr Sarnjeet Singh Dhesi Physics 1989
Miss Sara Jane Heron Combined Studies 1989
Mr Daniel Raynor Philosophy 1989
Mr Patrick Andrew Edward Barrie Political Theory and Institutions 1989
Dr Peter Edmund Mills English 1989
Miss Mei Sang Chan Bachelor of Education 1989
Dr Othman Bin A. Karim A.Karim Civil Engineering 1989
Miss Violetta Gisella Teresa Anselmi Fernandez Thesis 1989
Mr Sean Anthony Joseph Carolan Combined Studies 1989
Miss Susan Anne Upton Political Theory and Institutions 1989
Mrs Judith Katharine Boyce Certificate 1989
Mrs Pauline Victoria Jelliman Atherton Nursing 1989
Ms Sarah Elizabeth Dobbs Charlton Law 1989
Miss Pamela Jane Brooks Bachelor of Education 1989
Mr Juan Molina Simon English Language 1989
Miss Diane Claire Turner Psychology (Science) 1989
Dr Richard James Adam England Medicine 1989
Miss Karen Lesley Hodgkins Bachelor of Education 1989
Dr Elaine Margaret Fisher Research 1989
Mr Thomas Nigel Fairclough 1989
Dr Wendy Jane Potts Genetics & Microbiology 1989
Mr George Jubilee Kavwenje Civil Engineering 1989
Miss Helen Mary O'Riordan Combined Studies 1989
Mr Jeffrey Jason Carter Combined Studies 1989
Mr Richard Andrew Williams Combined Honours 1989
Mr Sean Enver Hussain Environmental Biology 1989
Mr Dipankar Choudhury Law 1989
Miss Valerie Ann Brown Bachelor of Education 1989
Mrs Lisa Agnes Mary Whitlock Gribbin Business Studies 1989
Dr David Geoffrey Vince Medicine 1989
Mr John Ord Education 1989
Miss Lisa Richards Bachelor of Arts 1989
Mr Thomas Ernest Ruppel Combined Studies 1989
Dr Roger William Poultney Physics 1989
Miss Nicola M. O'Shaughnessy Combined Studies 1989
Mr David Bond French 1989
Ms Kathleen Brosnan Diploma 1989
Mr Simon Roy Cartwright Combined Studies 1989
Mr Ronald Peter Mortenson Electronic Engineering 1989
Miss Helen McNulty Economic History 1989
Miss Marie Clare Bradley Certificate 1989
Mrs Sandra Marie Brown Bryce Certificate 1989
Dr Kadir Aydin English Language & Cultural Studies 1989
Miss Jacqueline Elizabeth Stansfield ' Ordinary Degree 1989
Mrs Sarah O'Neill Education 1989
Miss Joanne Bullock Certificate 1989
Miss Caroline Dean Geography 1989
Mr Seyed Reza Lajevardi Mechanical Engineering 1989
Miss Rebecca Maria Conry Reynolds English Language & Literature 1989
Dr John Patrick Wadley Medicine 1989
Mr John Paul Richardson Bachelor of Science 1989
Dr Andrew Richard Greenwood Electronic Engineering 1989
Miss Jane Mundy French 1989
Mr Yuk Fai David Chan Bachelor of Education 1989
Mrs Christine Ann Owens Moores (HE) Computer Studs.& Geography 1989
Mr Peter Francis Dowling Diploma 1989
Mr Rafiq Mussa Electrical Engineering 1989
Mrs Sheila Ann Hughes Burns Certificate 1989
Miss Franca Asciutto Civic Design 1989
Mrs Michelle June Moss Cadd Bachelor of Arts 1989
Miss Ann Helen Wragg Italian/Linguistics 1989
Miss Diane Hopper Bachelor of Arts 1989
Dr Maria Therese Winstanley Medicine 1989
Dr Olutumininu Olufolabomi Kafaru Electrical Engineering & Electronics 1989
Mr Brian Norman Etheridge Physics 1989
Mr Michael Arthur Pateman Education 1989
Mr David Riley Bachelor of Arts 1989
Dr David Francis Physics 1989
Mr Stewart Brocklebank Mechanical Engineering 1989
Miss Lorna Dee Johnson Modern History & Politics 1989
Mr Jonathan Christopher Smith Latin American Studies 1989
Mrs Alice Margaret McTavish French & German 1989
Mr Timothy Charles Ingham Combined Honours 1989
Miss Julie Anne Parker Combined Studies 1989
Miss Ruth Helen Chesterman Combined Studies 1989
Mr Adrian Charles Der Mathematics 1989
Mr Scott Watton Ord Economic History 1989
Mr Philip Nicholas Brook Certificate 1989
Mr Robert James Patrick Kelly Marine Biology 1989
Miss Jacqueline Rose Alexandra Yardley Hispanic Studies 1989
Mr Stephen John Coupe Political Theory and Institutions 1989
Miss Joanna Houghton Bachelor of Education 1989
Dr Suzanne Mary Schwarz Heath Doctor In Philosophy 1989
Miss Julia Mary Scott English Language & Literature 1989
Mr Philip Metcalf Bachelor of Arts 1989
Mrs Elizabeth Ann Fearnley 1989
Mrs Julie Keouski Flanagan Psychology (SES) 1989
Mr Christopher McConnell Geography (Combined) 1989
Mr John Andrew Anderson Dental Surgery 1989
Mr Peter David Baldwin Dental Surgery 1989
Mr Michael Robert Patrick Butler Dental Surgery 1989
Mr Howard Clive Earp Dental Surgery 1989
Miss Jane Elizabeth Elston Dental Surgery 1989
Miss Andrea Jean Fletcher Dental Surgery 1989
Mr Mark Lawrence Gibson Dental Surgery 1989
Miss Rubina Mirwat Khan Dental Surgery 1989
Mr Kevin Alfred Leeming Dental Surgery 1989
Mr Huw Mazey Dental Surgery 1989
Mr Charles Martin McCoubrey Dental Surgery 1989
Mrs Gillian Whittingham Rowlandson Dental Surgery 1989
Mr Peter Mark Waywell Dental Surgery 1989
Mr Thomas Andreas Lochmann Dental Surgery 1989
Miss Linda May Wills Education 1989
Mrs Lynne Curtis Mercer Education 1989
Dr Junko Ota 1989
Dr Yoshiko Nakada 1989
Dr Mayumi Omuro 1989
Dr Hiroyuki Sawahata 1989
Dr Takashi Shinozaki 1989
Dr Mihuko Oda 1989
Dr Saturi Suzuki 1989
Dr Runa Nagamine 1989
Dr Keiko Sano 1989
Dr Yoshimuri Mizukami Research 1989
Dr Shinji Kobayashi 1989
Dr Yukie Haga 1989
Dr Miyuki Iizuka Research 1989
Dr Kaoru Hatabe 1989
Dr Kazuko Hashimoto 1989
Dr Mihoko Kogure 1989
Dr Akiko Watanabe 1989
Dr Kyoko Kaneko 1989
Dr Tamaki Kurosawa 1989
Dr Keiko Kobayashi 1989
Dr Fujie Terasaki 1989
Dr Yuki Honma 1989
Dr Khaled Mohamed 1989
Dr Pere Teixidor 1989
Dr Eloy Rubio Aranda Rubio 1989
Dr Henrih Holm 1989
Dr Dong Hun Kim 1989
Dr Jong Yun Paik 1989
Dr Sanghyung Cho Bachelor of Education 1989
Dr Jeong Hwan Lim Research 1989
Dr Dae Gon Wie 1989
Dr Jin Hwan Yi 1989
Dr Dan Soon Oh 1989
Dr Hye Jin Park 1989
Dr So Ra Yun 1989
Dr Ju Eun Cho Bachelor of Education 1989
Dr Ho Dong Yeo 1989
Dr Geon Ha Kim Research 1989
Dr Mee Seon Ha Research 1989
Dr Yun Kyung O 1989
Dr Yun Jung Park 1989
Dr Min Joung Park 1989
Dr Soon Kim 1989
Dr Bo Heang Cho Bachelor of Education 1989
Dr Yong Han Lee Research 1989
Dr Young Uk Han 1989
Dr Hae Sun Paik 1989
Dr Soon Hoi Park 1989
Dr Euna Park 1989
Dr Dea Cheol Shin 1989
Dr Hyung Joon Yin 1989
Dr Yun Kyoung Chung 1989
Dr Soo Jin Sung 1989
Dr Hye Joo Chang 1989
Dr Moon Hyeong Kim 1989
Dr Mi Kyung Lee Research 1989
Dr Soo Jung Na 1989
Dr Jung Woong Kim 1989
Dr Keun Uk Kim 1989
Dr Hyun Ho Kim 1989
Dr Chul Soo Park 1989
Dr Hyung Lae Park Bachelor of Education 1989
Dr Abdussalam Milad Rabae 1989
Dr Aretana Tanentoa 1989
Mrs Alison Phillips Greenow Geography 1989
Dr Yangkeun Park 1989
Dr Tameru Haile Selassie 1989
Dr Ahmed Hassan Ofleh 1989
Dr Ryusaku Hatakeyama 1989
Mr Richard Edward Pennington Law 1989
Dr Valerie Ann Wills Materials Science 1989
Mr Larbi Bellagraa Building Engineering 1989
Mr Eugene McQuillan Electrical Engineering 1989
Mr Matthew John Pink Mechanical Eng./Management 1989
Mr Robert Neil MacKenzie Electrical Engineering 1989
Dr Supriy Vinay Kavi Medicine 1989
Dr Kim Wilbraham Medicine 1989
Dr Mahmood Khan Medicine 1989
Ms Elvira Kirchhoff Psychiatry 1989
Mrs Margaret Mary Theresa Whittingham Carthy 1989
Dr Gorge Raul Richardez-Esquinca 1989
Mr Ian Alexander Harvey Orthopaedics.MSurg. 1989
Mr Yew Chung Peter Lee Medicine 1989
Mr Shanmuga Sundara Marthandan Maheswaran Orthopaedic & Accident Surgery 1989
Mr Vinod Singhal Orthopaedics.MSurg. 1989
Mrs Louise Cormier 1989
Dr Mahamed Ali Farah Tropical & Infectious Diseases 1989
Mr Luis Felipe Irias Tropical & Infectious Diseases 1989
Dr Josephine Banda Moyo Tropical & Infectious Diseases 1989
Mrs Thokozile Sibongile Mtshali Sibisi Tropical & Infectious Diseases 1989
Dr Okoth Oketcho Tropical & Infectious Diseases 1989
Dr Alessio Panza Tropical Child Health 1989
Miss Meena Sharma Tropical & Infectious Diseases 1989
Ms Susan Joyce Wighton Tropical & Infectious Diseases 1989
Mr Stephen Charles Montgomery Orthopaedic & Accident Surgery 1989
Dr Mark Richard Berry Dentistry 1989
Miss Melanie Jane Power 1989
Dr Yayoi Takei Tropical Medicine & Hygiene 1989
Dr Mohammad Zaffar Diploma 1989
Dr Syed Mohammad Sohail Orthopaedics.MSurg. 1989
Dr Nicholas Phillip Tomkinson Chemistry 1989
Dr Graham Michael O'Hanlon Biochemistry 1989
Mr Wayne Thornton Biochemistry 1989
Dr Joseph Samuel Vyle Chemistry 1989
Dr Susan Victoria Pennington Applied Mathematics 1989
Dr Susan Karen Spence Research 1989
Dr Marcus William Rutherford Chemistry 1989
Ms Julie Marie Mountford Diploma 1989
Ms Helen Teresa Phillips Lyons Diploma 1989
Mrs Dikeledi Lovinest Moema Mogodi Administrative Studies 1989
Ms Veronica Joan Wright 1989
Dr Robert George Johnstone Medicine 1989
Dr Simon Victor Mahon Medicine 1989
Dr Ganapathyraman V Mani Orthopaedic Surgery 1989
Mr Ananda Mohan Nanu