Place a message

If you are able to provide any additional information about anyone listed here, please click on the envelope icon beside their name and complete the online form.

Title First Name Middle Name Surname Former Name Subject Year Action
Mr Timothy Roland Linter Zoology 1981
Mrs Fiona Helen Cox Dawson Veterinary Science 1981
Mr Christopher Mark Saunders Veterinary Science 1981
Dr Peter Anthony Bamber Medicine 1981
Mr John Christopher Barton Veterinary Science 1981
Mr Andrew Martin Biggs Veterinary Science 1981
Mr Michael Frederick Cave Veterinary Science 1981
Mr William Mark Lainchbury Veterinary Science 1981
Dr Joubert Gratia Irene Gama Medicine 1981
Dr Shaun Roy Jackson Medicine 1981
Lt Cdr M R Thorogood Medicine 1981
Mr Jonathan Aubrey Gill Commerce 1981
Mr James Nigel Harris Economics & Economic History 1981
Miss Rosalind Anna Stone Latin/Linguistics 1981
Mrs Beverley White Mason Veterinary Science 1981
Mr Johnny Duncan Alston Veterinary Science 1981
Miss Teresa Gatesman Veterinary Science 1981
Mr Edgar John Robinson Veterinary Science 1981
Dr Julia Phillips Medicine 1981
Dr Nigel David Guest Medicine 1981
Dr Peter Atkinson Medicine 1981
Mrs Karen Hallam Geography 1981
Dr Louise Margaret Jones Medicine 1981
Dr Patricia Jane Nickson Tropical Medicine 1981
Dr Eamonn Patrick Kelly 1981
Dr Nadine Carroll Medicine 1981
Dr Mayursingh Chauhan Medicine 1981
Mr Jamal Y Darkhan 1981
Mr Michael Charles Alderson Building Engineering 1981
Dr James Gerrard 1981
Miss Alison Ball 1981
Miss Karen Jane Banks Dental Surgery 1981
Dr Paul Howard Williams Medicine 1981
Dr Ursula Jean Blumenthal Thesis 1981
Dr Norman George Brown 1981
Dr David Evan Davies Research 1981
Dr Andrew Francis Brown Zoology 1981
Mr Philip John Bullen Architecture 1981
Mr John Burns 1981
Dr Nina Mary Butler-Newton Newton 1981
Mr Anthony G Causey 1981
Miss Mary F Cervi 1981
Mr Philip R Copeland Economics 1981
Mrs Gillian Curry Jones Bachelor of Education 1981
Dr John David Burrows Physics 1981
Mr Sheridan 1981
Mr Willis 1981
Dr Cheng Pai 1981
Ms Mary F McAndrew 1981
Mrs Mary B Smith 1981
Mr Keith David Parris Bachelor of Education 1981
Mr David Anthony Hough Mathematical Sciences 1981
Mrs Elaine C Peacock 1981
Mr Mark Whiteley (HE)B.A.(Educ.Studies) 1981
Miss Carol McKendrick 1981
Mrs Maureen Saunders Moran/Holding General Degree 1981
Miss Gillian J Grice 1981
Mr Hornby 1981
Miss Susan O'Neill 1981
Mr Simon D Sinclair 1981
Mrs Elizabeth A Llewellyn 1981
Ms Gwendolin Agatha Tross 1981
Mrs Edna Patricia Snowball Bachelor of Education 1981
Mrs Penelope Catherine Edith Jones Cocker Social Studies 1981
Mr Gareth J Littler 1981
Mrs Christine Wilson 1981
Mr Steven Harold Walmsley 1981
Mr Richard J Teale 1981
Mrs Catherine H Neave 1981
Mr Gosling 1981
Dr Nigel Richardson 1981
Miss Honora Gail James Environmental Biology 1981
Dr Duncan Hamish Plummer 1981
Dr Nigel Guy Hunt Medicine 1981
Mr Linter 1981
Mrs Galvin 1981
Mr Gary J Woodhead 1981
Mr Paul Alphonsus Martin Mathematics 1981
Miss Sutcliffe 1981
Mr Mark Sharples 1981
Miss Seddon 1981
Mr Thatcher 1981
Dr Anne McNamara Research 1981
Dr Robert N Shillito 1981
Dr Maureen F Mylne 1981
Mr Peter Anthony Sinnett 1981
Dr Linda Jane McDowall 1981
Mr Meng Hee Ho 1981
Mr Peter Manning Tetlow Social Studies 1981
Dr Stephen Malcolm Francis Chemistry 1981
Dr Rachel Ann Hall Pharmacology 1981
Dr Sarah Catherine Hodges Medicine 1981
Mr Stephen Turner 1981
Ms Alison Patricia Lowe 1981
Dr Peter Fox 1981
Mr John Graham Griffiths 1981
Mr Peter Rainford 1981
Mr Andrew David Osbourne Mathematics 1981
Mrs Beverley Jane Waller Thomas Geography 1981
Mrs Cynthia Elmina Simmons-Benjamin Tropical Medicine 1981
Mr Neil Lewis McDonald Economic History 1981
Mrs Pound 1981
Dr David Alan Shields Medicine 1981
Miss Heather Burgess Economic History 1981
Mr R A Sear Bachelor of Arts 1981
Miss Ruth M Manson Bachelor of Science 1981
Mr Chris Durbin 1981
Mr Conrad N Hobbs Bachelor of Arts 1981
Ms Lyn Yvonne Winters Monk Social Studies 1981
Ms Ruby Kaul Community Health 1981
Mr Peter Bachelard Chemistry with Materials Science 1981
Mr Michael Henry Martin Civil Engineering 1981
Mr Ian Brown 1981
Mrs Helen Nicholson Cracknell Bachelor of Education 1981
Mr Charles Derek Nelson Chemistry 1981
Mr William Job Antrobus Dental Surgery 1981
Ms Gillian Rose Bimson Dental Surgery 1981
Ms Heather Martha Burnside Dental Surgery 1981
Ms Avril Mary Hind Dental Surgery 1981
Ms Wanda Maria Jedynakiewicz Dental Surgery 1981
Ms Anaar Haji Kassam Dental Surgery 1981
Ms Elizabeth Ann Leaver Dental Surgery 1981
Mr Richard Stephen Moore Dental Surgery 1981
Mr Nicholas Paul Damien Newton Dental Surgery 1981
Ian Mark Smith Chemistry 1981
Nicholas Mark Ash Economic History 1981
Dr Philip Charles Barber Engineering 1981
Mr Abdennacer Achaichia 1981
Mr Olaoye Jacob Adegoke Veterinary Science 1981
Ganiyu Biodun Atoyebi Veterinary Science 1981
George Adegboyega Banjo 1981
Mr Ralph William Callow 1981
Anne Mary Coyle Ordinary Degree 1981
Ms Sharon Cosgrove Geology 1981
Mr Steven Frank Chopak Geology 1981
Ms Karen Yvonne Ashleigh Mathematics 1981
Philip John Mounir Buckley Oceanography 1981
Ms Jacqueline Anne Birch Physics 1981
Mr Timothy Vernon Cawthorne Physics 1981
Ms Janet Ames Physics 1981
Mr Stephen David Cassidy Physics with Electronics 1981
Joseph Caldwell Physics with Industrial Management 1981
Mr Jeremy Martin Cope Physics with Industrial Management 1981
Peter George Barrett Economics & Economic History 1981
Mr Stephen Cannon Economics & Economic History 1981
Mr Alan Chilton Economics & Economic History 1981
Mr Michael John Broady Economics & Economic History 1981
Ms Patricia Ayers Economic History 1981
Mr Peter Timothy Barry Economic History 1981
Ms Heather Margaret Burgess Economic History 1981
Jane Frances Bishop Economic History 1981
Yvonne Bebb Sociology 1981
Martin Laurence Carey Sociology 1981
Miss Joy Susan Court Sociology 1981
Julie Ann Cookson Social Studies 1981
Paul David Bench Social Studies 1981
Ms Sally Elaine Challands Social Studies 1981
Ms Mary Elizabeth Clarke 1981
Mr Philip Robert Copeland Commerce 1981
Ms Catherine Louise Allen 1981
Mr Salil Kumar Chaudhari 1981
Mr Paul William Bowley 1981
Mr Jonathan Mark Coles Latin 1981
Ms Karen Maria Austin French 1981
Mr Nicholas Brooks German 1981
Ms Susan Clark German 1981
Mr Angus Neville Bolton German with Dutch 1981
Mr Paul Joseph Bottomley Ancient & Medieval History & Archaeology 1981
Ms Kathryn Ann Louise Chantry Medieval and Modern History 1981
David Peter Callender Medieval and Modern History 1981
Mr Mark Kaneen Cobbett Medieval and Modern History 1981
Ms Georgina Elizabeth Cockayne Medieval and Modern History 1981
Ms Alison Ann Ball Modern History 1981
Ms Isobel Patricia Suzanne Blears Modern History 1981
Ms Christine Alison Cooper Modern History 1981
Peter Julian Cook Philosophy 1981
Ms Bernadette Mary Boyle English Literature and French 1981
Elaine Mary Connell French and Italian 1981
Ms Katrina Choyce Modern History & English Literature 1981
Ms Kathryn Constance Burns Modern History & Politics 1981
Mr Anthony Callaghan Modern History & Politics 1981
Mr Philip John Cunningham Modern History & Politics 1981
Mr Paul Corry Brickwood Combined Honours 1981
Ms Anne Bernadette Carney Combined Honours 1981
mary Flavia Cervi Combined Honours 1981
Ms Caroline Louise Ashton Combined Honours 1981
Ms Joyce Buckingham Combined Honours 1981
Valerie-Anne Clarke Combined Honours 1981
Ms Judith Dorothy Brown Hispanic Studies 1981
Mr Alan Bentham 1981
Ms Nicola Ann Cooper 1981
Mr Owen Tsamunoiyowuna Adikibi 1981
Aamir Mohammad Beg 1981
Robert Mark Cairns 1981
Foon Tai Chow Architecture 1981
David William Stanley Cusans Architecture 1981
Chia Pow Chew Architecture 1981
Ms Anne Bergqvist Political Theory and Institutions 1981
Mr Richard Gordon Crook Political Theory and Institutions 1981
Mr Mark James Colby Political Theory and Institutions 1981
Mr Robert Christopher Chandler Architecture 1981
Mr Geoffrey Arthur Maximillian Butler Architecture 1981
John Brannan Architecture 1981
Ms Dorothy Jean Alston 1981
Mr John Robert Cain 1981
Mr Andrew Roger Allen 1981
Ms Margaret Anne Beeston 1981
Ms Alison Carter 1981
Ms Rose Agnes Core 1981
Mr Derek Ageros 1981
Ms Susan Elizabeth Calveley Education 1981
Mr Michael John Clifford 1981
Mr John Philip Clucas 1981
Ms Helen Marie Corder 1981
Mr Ernest Robert Cowell 1981
Anita Maria Cunningham 1981
Janet Mercer Bowen 1981
Graham Atkinson 1981
Ms Patricia Anne Berry 1981
Ms Helen Flora Clucas 1981
Ms Susan Bagshaw 1981
Penelope Jane Crosse 1981
Steven Hunter Ash Bachelor of Education 1981
Ms Barbara Avison Bachelor of Education 1981
Ms Susan Ann Baker Bachelor of Education 1981
Ms Angela Elizabeth Barnes Bachelor of Education 1981
Anne Denise Bird Bachelor of Education 1981
Ms Mary Elizabeth Braithwaite Bachelor of Education 1981
Ms Susan Nina Broome Bachelor of Education 1981
Jacqueline Ann Brown Bachelor of Education 1981
Ms Sara Louise Brown Bachelor of Education 1981
Anthony Paul Burns Bachelor of Education 1981
Janet Louise Card Bachelor of Education 1981
Mr Paul Casson Bachelor of Education 1981
Ms Sheila Catherall Bachelor of Education 1981
Ms Carol Garret Cheung Bachelor of Education 1981
Mr Anthony Clamp Bachelor of Education 1981
Mr Ewan McNeill Clark Bachelor of Education 1981
Mr Michael Clinton Bachelor of Education 1981
Ms Susan Jayne Cooper Bachelor of Education 1981
Musa Abd El-Aziz Suliman Alyan 1981
Mr Paul Rogerson Choate 1981
Mr Alan Charles Bacon Building Engineering 1981
John Akrigg Civil Engineering 1981
Mr Michael Charlton Civil Engineering 1981
Mr Simon John Blundell Civil Engineering 1981
Mr David John Boyd Civil Engineering 1981
Hilary Daeson 1981
Roy Daintith Economics & Economic History 1981
Mr Stuart Jonathan Dale Chemistry with Materials Science 1981
Ms Christine Daly Bachelor of Education 1981
Mr Michael Edward Dane Civil Engineering 1981
Ms Anne Rosemanry Darby 1981
Jose' Manuel Martins Soares David Science General Student 1981
Ms Deborah Jane Davidson Board of College Studies 1981
Pamela Anne Davies Board of College Studies 1981
Janis Davies Ancient & Medieval History & Archaeology 1981
Ms Jacqueline Ann Davies French 1981
David Howell Davies Economics & Economic History 1981
Ms Ann Christine Davis Bachelor of Education 1981
Mr Christopher James Davis Engineering Science and Industrial Management 1981
Mr Michael Davitt Physics 1981
Ms Hilary Barbara De Lyon 1981
Ms Lesley Carol Dealler French 1981
Angus Stewart Dees Pharmacology 1981
Mr Rodney Howard Degnan Social Studies 1981
Ms Maria Demetriou Bachelor of Education 1981
Mary Denis Classical and Medieval Latin 1981
Cynthia Derell 1981
Ms Amanda Beverley Desforges Law 1981
Rajendra Ganpatrao Deshmukh Orthopaedic Surgery 1981
Dr John Michael Antony Desmond Medicine 1981
Richard Thomas Devaney Sociology 1981
Mr Michael John Dexter Electronic Engineering 1981
Mr John Redfern Dibble Bachelor of Education 1981
Ms Gillian Mary Dickinson Bachelor of Education 1981
Mr Christopher John Dickinson Biochemistry 1981
William Derek Dickinson Chemistry with Materials Science 1981
Mr John Raymond Ditchburn Geography 1981
Gregory Dixon Biochemistry 1981
Mr John Charles Doherty Geography 1981
Ms Ida Giovanna Dolci French 1981
Sheriden Jane Dominy Psychology 1981
Ms Susan Janice Bernard Donohue Music 1981
Mr Michael Patrick Donovan Architecture 1981
Ms Christina Margaret Donovan Political Theory and Institutions 1981
Jenny Linda Donovan Geography 1981
Mr James Noel Doran Law 1981
Mr Clive Elliot Dorsman Computational & Statistical Science 1981
Mr John Anthony Kevin Dowling Civil Engineering 1981
Francis Downes Physics with Industrial Management 1981
Mr Sean Desmond Andrew Downey Modern History & Politics 1981
Ms Mary Clare Downing Geography 1981
Mr Ian David Downing Ordinary Degree 1981
Mr Daryl Doyle Microbiology 1981
Dr Louise Amanada Duckworth Medicine 1981
Ms Alison Claire Dunbar Modern History & Politics 1981
Mr Ian Duncan Dunbar Board of College Studies 1981
Ms Stephanie Dunleavy Social Studies 1981
Catherine Mary Dunne Medicine 1981
Mr Christopher Stuart Durbin Geography 1981
David John Andrew Dutch Board of College Studies 1981
Ms Ann Melissa Duthie Law 1981
Alan Dutton Combined Honours 1981
Nicola Marie Dwyer 1981
Mr Anthony Dwyer Education 1981
Kenneth Dyson 1981
Ms Julie Ann Eccles Hispanic Studies 1981
John Philip Edge Smith Zoology 1981
Harvey John Edgington Bachelor of Education 1981
Thomas Balfour Edler 1981
David Roy Edmundson Civil Engineering 1981
Brenda Christine Edwards Economics & Economic History 1981
Ms Carolyn McGrath Edwards Modern History & English Literature 1981
Ms Lucenda Dunn Edwards Bachelor of Education 1981
Ms Jinny Rachel Edwards Zoology 1981
Mr John William Edwards 1981
Paul Norman Edwards Hispanic Studies 1981
Ms Kim Alexandra Egerton Law 1981
Martin Ekins 1981
Mr Muhammad Ali Muhammad El-Hajji Public Administration 1981
Hilary Claire Elliot Classical and Medieval Latin 1981
Margaret Christine Ellor 1981
Kamal Ahmed El-Mardi Public Administration 1981
Augustus Aimu Efe Eribo Social Studies 1981
Ms Pamela Kathleen Erritt 1981
Mr Richard John Eshelby Ordinary Degree 1981
Mr Graham Mark Ettinger Commerce 1981
David Alan Evans 1981
Mr Kenneth Evans 1981
Mr David John Evans Sociology 1981
Ms Margaret ruth Evans 1981
Margaret Evans Economic History 1981
Mr Barry Hur Evans 1981
Mr Graham George Evans Russian 1981
Roberta Evans Medieval and Modern History 1981
Mr Jonathan Simon Evans Geography 1981
Kevin John Everett 1981
Charlotte Helen Richards Faerrier 1981
Maria Teresa Falandysz Board of College Studies 1981
Mr Sidney Hiu Nam Fan Electrical Engineering 1981
Gillian Carol Farrell Board of College Studies 1981
Mr Keth Farrer Maths & Comp Sci 1981
Mr Dominic Martin Faulkner Philosophy 1981
John Edward Fay Electronics 1981
Ms Elizabeth Alison Felton Physical Geography and Geology 1981
Mr Graham Anthony Fennell 1981
Ms Barrie Patricia Fernandez Architecture 1981
Caroline Diana Maria Ferrari Italian 1981
Dr Carol Susan Fewster English Language & Literature 1981
Mr Alan Fidler Classical & Medieval Archeology 1981
Ms Deborah Jane Field Computational & Statistical Science 1981
Ms Patricia Mary Frances Fincham Engineering Science and Industrial Management 1981
Mr Alan Gordon Fineron Law 1981
Mr James Francis Finnegan Zoology 1981
Beverley Ann Firth Board of College Studies 1981
Mr Steven Gerard Fish Biochemistry 1981
Mr Graham Peter Fisher Geography 1981
Ms Josephine Mary-Therese Bernadette Fitzpatrick Philosophy 1981
Anthony francis Fitzsimmons Hispanic Studies 1981
Ms Patricia Ann Fleming English Language & Literature 1981
Mr Geoffrey Vincent Flemming Law 1981
Pauline Fletcher Bachelor of Education 1981
Mr Rupert Mark Huntly Flindt Zoology 1981
Miss Ellen Tersea Flynn Board of College Studies 1981
Mr Anthony Forde Modern History & Politics 1981
David John Fosher Mechanical Engineering 1981
Ms Helen Louise Foster Physics with Industrial Management 1981
Horace Foster Social Studies 1981
Alison Margaret Foster Mathematics 1981
Mr Colin Guy Foster Genetics 1981
Alan Foster German 1981
Mr Peter Michael Fowler Bachelor of Education 1981
Mrs Christine Linda Marshall Fox Board of College Studies 1981
David Franks Physics 1981
Fiona Pauline Fraser Board of College Studies 1981
Mr Alistair Donald John Fraser Philosophy 1981
Mr Mark Stephan Freeman Physics with Industrial Management 1981
Mr John Andrew Frodsham Mechanical Engineering 1981
Mr Wai Keung Fung Civil Engineering 1981
Mr Andrew Robert Whiteway Fursdon Architecture 1981
Ahmed Elzaki Abdel Gadir Public Administration 1981
Ms Elizabeth Ndapaya Gadzama Veterinary Science 1981
Mr Michael Peter Gallagley Social Studies 1981
Jonathan Christopher Warwick Gambold Combined Honours 1981
Evelyn Okon Garba 1981
Ms Amanda Celia Gardner Music 1981
Ms Antoinette Catherine Patricia Gargent Education 1981
Mr Christopher Gargon 1981
Ms Susan Elsie Garner Bachelor of Education 1981
Ms Teresa Jane Gatesman Veterinary Science 1981
Mr Steven Philip Gears Electronic Engineering 1981
Ms Carolyn Cynara Geary Physics with Industrial Management 1981
Ms Mary Bernadette Gent Ordinary Degree 1981
Mr Michael Francis George Psychology 1981
Marie-Francoise Germaine Board of College Studies 1981
Mr Mark Simono Gerrard Zoology 1981
Mr Joseph Gibbons Bachelor of Education 1981
Mr Alan Scott Gibson Chemistry 1981
Mr John Francis Joseph Giddins Law 1981
Dr John Roger Gill 1981
Jane Gillies Bachelor of Education 1981
Mr Michael John Gilliland Electronic Engineering 1981
John Arthur Gillin Zoology 1981
Ms Gail Gilmore 1981
Robert John Glenning Dental Surgery 1981
Ms Clare Frances Goebel 1981
Mavis Doreen Goodhall 1981
Susan Gordon-Lee Board of College Studies 1981
Mr Christopher Gould Economics & Economic History 1981
Michael John Grace Electronic Engineering 1981
Mr Ian Alexander Graham Law 1981
Sheila Graham 1981
Ms Gail Therese Williams Graham Bachelor of Education 1981
Helen Jane Graham 1981
Ms Rosemary Veronica Grant Law 1981
Mr Kevin Philip Greaves Board of College Studies 1981
Michael Arhibald Green Doctor In Philosophy 1981
Mr John Philip Greenhalgh 1981
Andrew John Greensmith Civil Engineering 1981
Margaret Alice Gregson 1981
Brian Gretsy Social Studies 1981
Ms Carol Griffith Social Studies 1981
Mr Bryan Griffiths Mechanical Engineering 1981
Ms Jane Alicia griffiths Law 1981
Ms Angela Louise Griffiths German 1981
Mr Timothy Russell Grimshaw Geology Combined Studies 1981
Mr Paul John Grocott Philosophy 1981
Ms Claudia Anne Guinee Dental Surgery 1981
Mark Anthony Gunn Bachelor of Education 1981
Peter Gwilliam Computational & Statistical Science 1981
Mr Robert William Hadfield Zoology 1981
Mohamed Osman Ali El Hag Public Administration 1981
Mr Philip Hales Law 1981
Mr Ronald Hall 1981
Ms Margaret Anne Hall French 1981
Jane Erica Hall English Language & Literature 1981
Ms Rachel Ann Hall Pharmacology 1981
Dr David John Hall Commerce 1981
Julie Anne Hallett Board of College Studies 1981
John Edward Hallett Engineering Science and Industrial Management 1981
Mr Michael James Halligan Hispanic Studies 1981
Ms Valerie Elizabeth Hampshire Zoology 1981
Carol Anne Hampson Medieval and Modern History 1981
Mr Jonathan Handforth 1981
Anne Patricia Hanley 1981
Mr Richard Michael Harbord Architecture 1981
Wendy Anne Hardcastle Board of College Studies 1981
Lesley Anne Hardy 1981
Diane Elizabeth Hardy Bachelor of Education 1981
Ms Elizabeth Hardy Botany 1981
Ms Susan Jayne Hardy Medieval and Modern History 1981
Ms Anita Bernadette Hardy 1981
Ms Louise Margaret Harker Botany 1981
Mr Malcolm Graham Harris Chemistry 1981
Kevin John Harris Law 1981
Ms Dianne Rose Harris Medical Cell Biology and Biochemistry 1981
Dr Keith Harris Medicine 1981
Mr David John Harris Civil Engineering 1981
Ms Margaret Dixon Harris Bachelor of Education 1981
Ms Rita Kristine Harrison Geography 1981
Ms Jeanette Mary Harrison Social Studies 1981
Mr Alan Derek Harrison Physics with Industrial Management 1981
Ms Ann Carloyn Harrison Board of College Studies 1981
Jennifer Anne Hart Microbiology 1981
Mr Aidan Joseph Robert Hart 1981
Jacueline Anne Harte Board of College Studies 1981
Dr Ian Alexander Harvey Medicine 1981
Dr Leonard William Harvey 1981
Mr John Stephen Haslam Genetics 1981
Leman Hassan Bachelor of Education 1981
Hassan Mohamed Hassan Public Administration 1981
Mr Jeremy Philip Hawkins Zoology 1981
Mr Mark Brent Hawley Civil Engineering 1981
Dr David Edward Haworth Medicine 1981
Mr James Hayes Education 1981
Dr Guy Kingsley Hayhurst Medicine 1981
Mr Graham Spencer Haylor Marine Biology 1981
Mr Nicolas Jeremy Haynes Bachelor of Education 1981
Ms Sheila Adelaide Anne Head Board of College Studies 1981
Mr John Laurence Heap Zoology 1981
Mr Stephen Paul Heap Marine Biology 1981
Johanna Mary Heatley Medieval and Modern History 1981
Ms Geraldine Therese Hegarty Law 1981
Ms Elizabeth Sarah Helliwell Biochemistry 1981
Mr Paul Helm English Language & Literature 1981
Ms Lesley Georgina Henshaw Sociology 1981
Mr Stephen William Herd Dental Surgery 1981
Ms Caroline Mary Herrieven Veterinary Science 1981
Mr Francis Romaine Brandreth Hervey Bachelor of Education 1981
Mr Neil Alvin Hewerton Botany 1981
Dr William Graham Heyes Physics 1981
Sally Ann Hickey Psychology 1981
Dr Stephen Peter Higgins Medicine 1981
Kevin Anthony Hilbert Mechanical Engineering 1981
Ms Sarah Louise Hill Ancient & Medieval History & Archaeology 1981
Stephen Jonathan Hill Bachelor of Education 1981
Dr Jonathon Charles Hill Medicine 1981
Dr Elizabeth Ann Hill Medicine 1981
Mr Stephan George Hillock Psychology 1981
Mr Michael John Himbury Mechanical Engineering 1981
Dr Jonathon Hoffman Medicine 1981
Mr John Anthony Hogan 1981
Ms Anne Mary Hogan 1981
Ms Pamela Jane Holcroft 1981
Graham Peter Holier 1981
Ms Hilary Ann Holland Medieval and Modern History 1981
Mr Timothy David Hollingdale Civil Engineering 1981
Ms Julie Kathryn Holmes Board of College Studies 1981
Ms Denise Rosemary Hopper Bachelor of Education 1981
Mr Christopher Charles Hornby Combined Honours 1981
Jane Horsley Law 1981
Ms Fiona Jane Hotchkiss Bachelor of Education 1981
Mr Oluseyi Hotonu Pharmacology 1981
Ms Cecilia Houghton Board of College Studies 1981
Mr Noel Patrick Hourican Civil Engineering 1981
Philip Housbey Bachelor of Education 1981
Ms Elizabeth mary Howard 1981
William Thomas James Howard Engineering 1981
Debra Anne Howkins Board of College Studies 1981
Lucinda Mary Lavinia Hubbard 1981
Mr Malcolm Hudson 1981
Mr Mark Peter Hudson Social Studies 1981
Mr Andrew Robert Hudson Board of College Studies 1981
Barry Hughes Zoology 1981
Mr David Charles Hughes Geology 1981
Ms June Sybil Hughes Ordinary Degree 1981
Ms Catherine Mary Hughes 1981
Mr Glyn Andrew Humphries Mechanical Engineering 1981
Dr Richard Neil Humphries Doctor In Philosophy 1981
Mr Gerald Shaun Hunt Bachelor of Education 1981
Dawn Kathleen Hunt English Language & Literature 1981
Andrew Hunt Geography 1981
Ms Maureen Winifred Hunt 1981
Mr Karim Hussain Dental Surgery 1981
Mr Mark Rees Hutt Social Studies 1981
Ms Stella Louise Hyde Combined Honours 1981
Helen Catherine Igoe Board of College Studies 1981
Mr Neil Russell Inglis Political Theory and Institutions 1981
Ms Colette Frances Inglis Education 1981
Dr Christopher Louis Ives 1981
Mr Siraj Izhar Architecture 1981
Mohamed Ghouse Ahmed Izmeth 1981
Mr Hani Saadeh Saleh Jaber Building Engineering 1981
Anne Elizabeth Jack Biochemistry 1981
William John Jackson Mechanical Engineering 1981
Paul Jackson Law 1981
Ms Carol Elaine James Medieval and Modern History 1981
David James Medicine 1981
Mr David Alan Jameson Law 1981
Mr Ian Jameson Bachelor of Education 1981
Mr David Alex Jeffs Mechanical Engineering 1981
Ms Ruth Sian Jenkins Social Studies 1981
William Francis Jenkinson 1981
Ms Margaret Sarah Jinks 1981
Alexandra Mary Herbert John Psychology 1981
Marion Birch John 1981
Mr Steven Paul Johnson Dental Surgery 1981
Mr Charles Derek Johnson 1981
Mr Mark Damian Johnson Board of College Studies 1981
Mr Richard Michael Johnson Political Theory and Institutions 1981
Ms Colette Johnston Hispanic Studies 1981
Mr Christopher Bret Jolley Geology & Geophysics 1981
Bryn Jones 1981
Ms Diana Margaret Jones Bachelor of Education 1981
Marian Helena Jones Board of College Studies 1981
Allan Winton Jones Dental Surgery 1981
Mr Christopher John Jones 1981
Mr Daniel Elfred Jones Archaeology 1981
Mr Andrew Colin Jones Political Theory and Institutions 1981
Mr Jaiesh Jumar Joshi Economics & Economic History 1981
Mr Kevin Charles Judge Pure Mathematics 1981
Mr Paul Christopher Justin Environmental Biology 1981
Abul Kalam Philosophy 1981
Mr Michael Jonathan Kauffman Medical Cell Biology and Biochemistry 1981
Mr Antony Alexander Kay Geography 1981
Mr Simon Ronald Kearsley Botany 1981
Mr Marc Allan Keenan Electronic Engineering 1981
Margaret Louise Cecilia Keener 1981
Brian Dennis Alan Keener Board of College Studies 1981
Dr Christine Elizabeth Kelk Medicine 1981
Paula Marie Kelly Board of College Studies 1981
Ms Elisabeth Mary Kemp Ancient & Medieval History & Archaeology 1981
Mr Christopher Francis Kendon Chemistry 1981
Mr Gary John Keogh Mathematical Statistics 1981
Ms Brenda Kerr English Language & Literature 1981
Mr Chiew Gim Khoo Building Engineering 1981
Ms Rosemary Kibbey Sociology 1981
Mr John Joseph Killeen Computational & Statistical Science 1981
Ms Christine Mary Killoran English Language & Literature 1981
William Leslie Kilroe Electronic Engineering 1981
Ms Hilary Annemarie Kindelan Law 1981
Linda Anne King Medical Cell Biology and Biochemistry 1981
Mr Adam King Marine Biology 1981
Mr Paul John Kinsella 1981
Mr David Neil Kirby Architecture 1981
Ms Anne Patricia Knight 1981
Ms Margaret Ruth Knox 1981
Mr Ian Denis Lake Medical Cell Biology and Biochemistry 1981
Budugar Lakshminarayana 1981
Mr Kwoon-Sun Anthony Lam 1981
Mr Kam Fai Lam 1981
Desmond Lamb 1981
Mr Robert Francis Lamble Marine Biology 1981
Mr Charles Hamilton Lamplugh 1981
Mr Kam-Man Lau 1981
Michael John Laver 1981
Ademoh Lawal 1981
Ms Penelope Jane Lawrence Medieval and Modern History 1981
Mr Nicholas Lawrence Dental Surgery 1981
Mr Geoffrey Ian Lawson 1981
David Lawton Philosophy 1981
Mr Michael Lee Modern History 1981
Mr Mark Robinson Lee Social Studies 1981
Ms Shirley Anne Lee 1981
Mr Steven Lee Physics with Industrial Management 1981
Mr Simon David Leese Mechanical Engineering 1981
Ms Irene Leonard Sociology 1981
Marie Louise Leonard Bachelor of Arts 1981
Mr John Joseph Leonard Classical and Medieval Latin 1981
Gillian Anne Teresa Leppert Medieval and Modern History 1981
Christopher John Leshy Zoology 1981
Michael James Mary Letden 1981
Jane Lethem Psychology 1981
Mr Stephen Allan Levy Chemistry 1981
Michael Edward Lewis Chemistry with Materials Science 1981
Dr Huw Gwynedd Lewis-Jones Medicine 1981
Mr Jeffrey Stuart Lightfoot Economic History 1981
Mr Chun Piaw Lim Architecture 1981
Mr Ship Loong Lim Electronic Engineering 1981
Mr Timothy Roland Linter Zoology 1981
Mr Arthur Linyonyi Veterinary Science 1981
Ms Amanda Jane Liptrott Combined Honours 1981
Mr Brendan Lithgow Building Engineering 1981
Alan Littlehales Board of College Studies 1981
Mr Thomas David Shon Littlewood Mechanical Engineering 1981
Richard Ernest Lloyd Medicine 1981
Howard How Wai Lo Bachelor of Education 1981
Dr Marjorie Lockwood Medicine 1981
Jeremy Augustus Frederick Lockwood Medicine 1981
Mr Matthew John Logan Pharmacology 1981
Dr Nee Lam Loh 1981
Abdul Razak Hussaini Lokman Mechanical Engineering 1981
Ms Wendy Amanda Lowarch 1981
Mr Anthony Cheuk Hoi Lowe Physics with Industrial Management 1981
Mr Philip Evan Lowry Veterinary Science 1981
Mr Brent Lowson Mechanical Engineering 1981
David Lyness Civil Engineering 1981
Hinkwong Alexander Ma Electronic Engineering 1981
Mr Ian Gordon Macdonald Latin 1981
Ms Elizabeth Ruth MacEwan Biochemistry 1981
Nicholas Alexander Mack Zoology 1981
Ms Alison Mackinnon Combined Honours 1981
Andrew John MacLachlan Mechanical Engineering 1981
Ms Julie Denise Maddision Zoology 1981
Mr Michael Anthony Maher Geography 1981
Angela Elizabeth Maher Bachelor of Education 1981
Mr Mahgoub Mohamed Kheir Mahgoub 1981
Ms Sekai Emmie Mahlunge 1981
Dr Christine Helen Mahon Medicine 1981
Lesley Anne Maiden Modern History 1981
Dr Patricia Anne Malham Medicine 1981
John David Mammen Geography 1981
Ms Clare Anne Mary Manifold Master of Philosophy 1981
Ms Julie Marchant Board of College Studies 1981
Mr Gabor Marek Architecture 1981
Shunmugam Marimuthu Orthopaedic Surgery 1981
Mr Philip Howard Marshall Physical Educ./Movement Science 1981
Ms Deborah Faith Martin Sociology 1981
Nuala Veronica Mason Board of College Studies 1981
Ms Ruth Alison Matherick Board of College Studies 1981
Mr Reuben Barnabas Mathias Computer Science 1981
Mr Barry Maude 1981
Ms Susan Mary Mawdsley Law 1981
Lynn Mary Maxwell Computational & Statistical Science 1981
Ms Catherine Mary Mcadam Board of College Studies 1981
Mr Gerard Joseph McCarthy Physics with Electronics 1981
Mr Peter Bernard McCarthy English Language & Literature 1981
Mr Jonathan James McCausland 1981
Mr Ronald McConnell Electronic Engineering 1981
Ms Jacqueline McCorriston Bachelor of Education 1981
Mr Philip Michael McCrae Computational & Statistical Science 1981
Ms Deborah Jane McCrossen Psychology 1981
Judith Anne McCulloch Psychology 1981
Ms Barbara Clare McDermott Chemistry 1981
Alison Mary Mcdonald Modern History & English Literature 1981
Jonathan Gerard McDonnell 1981
Mr Paul Leslie McDonough Mechanical Engineering 1981
Mr Stephen Alfred McDowall Chemistry 1981
Anne Dolores McElroy Board of College Studies 1981
Mr Julian John McEvoy Combined Honours 1981
Mr Thomas Joseph McGannon Political Theory and Institutions 1981
Ms Lesley Carol McGillivray English Language & Literature 1981
Carole Anne McGlinchey Medieval and Modern History 1981
Ms Angela Marie McGuinness Board of College Studies 1981
Mrs Annette Marie McKenzie Social Studies 1981
Mr James Patrick McKeon Law 1981
Ms Susan Elizabeth McKniff Board of College Studies 1981
Mr Michael Vincent McKnight Chemistry 1981
Mr Robert Gerard McLaughlin Bachelor of Education 1981
Jeanette Geraldine McLoughlin Law 1981
Mr Paul Thomas McMillan Economics & Economic History 1981
Peter McNamara Economic History 1981
Jonquil Alicia McVey Bachelor of Education 1981
Ms Jennifer Meade History 1981
Gulay Mehmet Sociology 1981
Kim Elizabeth Mellor Law 1981
Dr Nilam Merwaha Medicine 1981
Mr Peter Nigel Metcalfe Pharmacology 1981
Mr Stephen Edward Meyer Architecture 1981
Mr Philip Laurence Middlehurst Political Theory and Institutions 1981
Mr Jeremy Middleton Mechanical Engineering 1981
Mr Christopher Charles Orrin Miles Geology Combined Studies 1981
Mr Robert Edward Miller Electronic Engineering 1981
Linda Millington Psychology 1981
Ms Sally Ann Millington Bachelor of Education 1981
Ms Linda Jane Mitchell Psychology 1981
Robert MMcKeever Bachelor of Education 1981
Hamad Suliman Mohamed Public Administration 1981
Suzanne Jane Molloy Physics With Materials Science 1981
Ms Joan Margaret Monaghan 1981
Elizabeth Patricia Mooney Board of College Studies 1981
Ms Geraldine Marian Mooney Board of College Studies 1981
Kevin Charles Moore Medieval and Modern History 1981
Ms Lesley Ewart Moore Sociology 1981
Ms Catherine Moores French 1981
Moira Ann Potier De La Morandiere Psychology 1981
Anthony Russell Morden 1981
Simon Morgan Law 1981
Ms Lorna Irene Moroney Board of College Studies 1981
Ms Cora Ellen Morris Education 1981
Ms Joan Elizabeth Morris Bachelor of Education 1981
Mr Brian Edmund Morris Sociology 1981
Mr Donald Finlay Morrison Law 1981
Dr Angela Alice Mary Morrissey Philosophy 1981
Kathryn Elaine Moss Combined Honours 1981
Mr Alan Thomas Mottram Law 1981
Gilbert Alexander Muir Medicine 1981
Ms Margaret Ruth Mulliner Philosophy 1981
Mr Michael Mulvey Electrical Engineering 1981
Andrew Stuart Murcott 1981
Catherine Mary Murden 1981
Dr Andrew Fraser Hamish Murray Medicine 1981
Stephen David Murry Psychology 1981
Mr Christopher John Muscatelli Bachelor of Arts 1981
Ms Ayanna Aye Myat-Saw Social Studies 1981
Chembil Kakkittamparakkal Narayannan Kutty Paniker Orthopaedic Surgery 1981
Helen Rosamund Nelson Berry Psychology 1981
Mr Francis David Norman Newbery Architecture 1981
Kenneth Roland George Newell Electronic Engineering 1981
Michael Munyao Ngunzi Science General Student 1981
Dr Frank Edward Nichol Doctor of Medicine 1981
Freda Nicholson 1981
Lindsay Nixon 1981
Christopher Wickham Noakes Chemistry 1981
Ms Joanne Noblett Bachelor of Education 1981
Ms Geraldine Anne Nolan Bachelor of Education 1981
Mr Paul Norris 1981
Ms Jane Nottage Sociology 1981
Mr Paul Novotny Geography 1981
Mr Jacek Tadeusz Maria Nowak Bachelor of Education 1981
Ms Patricia Ann Nugent Social Studies 1981
Ms Judith Alexandra Nunn Bachelor of Education 1981
Mohammed Ali El amin El Nur Public Administration 1981
Patricia Nuttall Board of College Studies 1981
Margaret Anne O'Brien Board of College Studies 1981
Miss Claire O'Brien Marine Biology 1981
Mary Margaret O'Connell Botany 1981
Ms Charmian Heather Odle French 1981
Ms Claire Mary O'Donnell Microbiology 1981
Mr Gary James Ogden Bachelor of Education 1981
Judith O'Hara Hispanic Studies 1981
Vincent ikechukwu Okafor 1981
Ms Anne Marie Oliver Mathematics 1981
Mr Michael Christopher Olpin Engineering Science and Industrial Management 1981
Susan O'Neil 1981
Ms Susan O'Neil Combined Studies 1981
Mr Felix Ikechukwu Onyenemula Business Administration 1981
David Terence Orme Physics with Industrial Management 1981
Mr Stuart Austin Orvis Zoology 1981
Ms Gail Lillian Osbourne Microbiology 1981
Mr Gerard Thomas O'Shaughnessy Board of College Studies 1981
Ms Bernadette Manjella O'Shea Bachelor of Education 1981
Mr Thomas Christopher O'Toole Physics 1981
Ms Elizabeth Ottewell Bachelor of Education 1981
Mr Garry Stephen Owens Political Theory and Institutions 1981
Mr Mark John Owens Italian 1981
Mr John Edward Owens 1981
Janet Elizabeth Page Medicine 1981
Kulwant Singh Pandher Medicine 1981
Ms Jane Isobel Panton Economics & Economic History 1981
Ms Sarah Elizabeth Park Sociology 1981
Mr Anthony Richard Parker Botany 1981
Ms Carmel Maria Parker Combined Honours 1981
James Jonathan Parkes Economics & Economic History 1981
Ms Elaine Parkinson Hispanic Studies 1981
Mr Adrian Bryan Parsons Geophysics (Physics) 1981
Mr William John Parsons French 1981
Suresh Patel Architecture 1981
Mr John Leonard Patrick Architecture 1981
Mr Robert John Andrew Patterson Business Administration 1981
Jane April Paynter Bachelor of Education 1981
Elaine Clare Peacock Computer Science 1981
Mr Ralph Peacock Social Studies 1981
Mr Trevor William Pearman Electronic Engineering 1981
Ms Janet Elizabeth Pearson Geology Combined Studies 1981
Dr Nicholas James Peat Medicine 1981
Ms Linda Joan Perry Philosophy 1981
Nicholas John Peterson 1981
Mr Mark Vincent Pettit Civil Engineering 1981
Ms Margaret Patricia Pickering 1981
Dr Margaret Claire Pickin Medicine 1981
Mary Catherine Picton 1981
Ms Clare Pidgeon Combined Honours 1981
Mr Kevin Michael Richard Pilkington Board of College Studies 1981
Mr David Kim Piper Board of College Studies 1981
Philip John Pitts Geology Combined Studies 1981
Ms Heather Lucia Pluck Environmental Biology 1981
Ms Christine Mary Pomfret French & German 1981
Mr Peter James Poolton Bachelor of Education 1981
Mr Man-Ki Michael Poon 1981
Mr Stephen Clive Popplewell Geography 1981
Mr Mark Alexander Porter Law 1981
Ms Julie Mary Porter Zoology 1981
Ms Anne Elizabeth Porter Physics & Mathematics 1981
George Alexander Potter 1981
Mr Stephen Roy Poulter Geography 1981
Dr Susan Lesley Povall POvall Mathematical Statistics 1981
Natalino Ignazio Practico Political Theory and Institutions 1981
Carol Jane Preston English Lit./Latin 1981
Ms Janice Price Bachelor of Education 1981
Mr Stuart Price 1981
Charles Ashley Price Geology 1981
Elizabeth Diane Price Maddocks Bachelor of Education 1981
Mr Ian Christopher Priestley Physics with Industrial Management 1981
Mr Jude Meryl Pring 1981
Dr Julian Christopher Procter Medicine 1981
Ms Elisabeth Sara Prosser Ancient & Medieval History & Archaeology 1981
Dr John Alan Prudhom 1981
Mr Colin Leslie Pryor Mechanical Engineering 1981
Mr Graham Philip Purcell Bachelor of Education 1981
Mr Martin Charles Purslow Geology 1981
Ms Victoria Jane Brandon Purves Geography 1981
Mr Paul Geoffrey Queripel Political Theory and Institutions 1981
Mr Anthony John Quinn Physics with Industrial Management 1981
Mr John Francis Quinn Political Theory and Institutions 1981
Evelyn Rebecca Quirks Bachelor of Education 1981
Ms Felicity Mary Rae Bachelor of Education 1981
Ms Maria Judith Bernadeyye Raggett English Language & Literature 1981
Mr Graham James Rainey Mechanical Engineering 1981
Mr Ian Raper Oceanography 1981
Ms Victoria Anne Ratchford 1981
Mr Kandiah Raveendram Orthopaedic Surgery 1981
Ms Margaret Gillian Ravenscroft 1981
Ms Helen Elizabeth Rawlings 1981
Ms Helen Jayne Raybould Board of College Studies 1981
Mr Robin Martin Reay Civic Design 1981
Mr David Gordon Reddin Law 1981
Ms Deborah Ann Reed Political Theory and Institutions 1981
Nesta Rees Zoology 1981
Mr William Alfreed Reeves Italian 1981
Ms Susan Jane Reid Modern History 1981
David Reid Marine Biology 1981
Ms Susan Anne Marie Rhodes Dental Surgery 1981
Roselind Marceline Rhyner Hispanic Studies 1981
Ms Veronica Germaine Rice Zoology 1981
Ms Margaret Rice 1981
Judith Richardson Board of College Studies 1981
Ms Ruth Ann Richardson 1981
Ms Isabel Anne Richardson History 1981
Mr Neil Martin Richardson Chemistry 1981
Ms Piper Lorraine Richmond 1981
Jane Elizabeth Richmond 1981
Dr Ian James Ridell 1981
Peter Nicholas Rigby Electronic Engineering 1981
Mr Michael Douglas Riley Mathematics 1981
Mr Derek William Robbins Mathematics 1981
Mr Neil Andrew Roberts Engineering Science and Industrial Management 1981
Stuart Robertson Bachelor of Education 1981
Jill Susan Robinison French & German 1981
Ms Carol Anne Robinson Civil Engineering 1981
Ms Lynne Alison Robinson Board of College Studies 1981
Mr Andrew Mark Robinson Board of College Studies 1981
Elaine Patricia Rogers Medicine 1981
Simon Jeremy Roney Law 1981
Valerie Ann Rose 1981
Dr Hernan Rosenkranz-Schikler Philosophy 1981
Ms Shayne Michelle Rostron 1981
Susan Janet Rough Board of College Studies 1981
Mr Duncan Mark Rowlands Zoology 1981
Mr Christopher Graham Rush Comp.& Stat.Sci./Pure Maths. 1981
Thomas Dickson Russell Electrical Engineering 1981
Ms Mandy Jane Rutter Board of College Studies 1981
Ms Sarah Caroline Ryan Combined Honours 1981
Ms Gillian Shirley Rycroft Veterinary Science 1981
Mr Paul Andrew Ryder Environmental Biology 1981
Vickie Elizabeth Rylah Biochemistry 1981
Ashraf Alexandre Sadek 1981
Geraldine Anne Saffelle Bachelor of Education 1981
Mr Balbir Singh Sahota Electronic Engineering 1981
Ms Lynne Sainsbury Chemistry 1981
Wendy Margaret Salley Geography 1981
Mr Vasil Saluk Bachelor of Education 1981
Mr Charles Anthony Sanderson 1981
Ms Karen Elizabeth Sands Bachelor of Education 1981
Judith Mary Sansbury 1981
Madeleine Raymonde Santerre Board of College Studies 1981
Mr Paul James Savage Geography 1981
Ruth Elizabeth Savern Dental Surgery 1981
Ms Frieda Schellenberg 1981
Mr Anthony Stephen Schorah Political Theory and Institutions 1981
Ms Susan Amanda Schupak Social Studies 1981
Allison Jane Scott 1981
Karen Lesley Scott Architecture 1981
Mr Peter Donald Seddon Electronic Engineering 1981
Mr Mark Kim-Hock See 1981
Ms Catherinie Helen Seed Pure Mathematics 1981
Ms Julie Anne Selby Bachelor of Education 1981
Mr Kiaran Sexton Modern History 1981
Stephen Matthew Shan Bachelor of Education 1981
Niall Shanks 1981
Marian Bernadette Sharkey 1981
Mr Alan Keith Sharland Civil Engineering 1981
Ms Josephine Ann Sharp Zoology 1981
Mr Anthony Dylan Sharrock Bachelor of Education 1981
Mr Lindsay David Shaw Mech Eng with Management 1981
Mr Michael William James Shawcross German 1981
Brendan Sheehy Modern History & Politics 1981
Ms Sandra Dianne Sheldon Board of College Studies 1981
Mr Peter John Sheldrick Electronic Engineering 1981
Ms Jill Shenton Classical and Medieval Latin 1981
Mr Jonathan Richard Shepherd Combined Honours 1981
Mr Michael John Sheridan Latin 1981
Mundkur Sudhaker Shetty Orthopaedic Surgery 1981
Mr Peter Duncan Shipley Civil Engineering 1981
Weng Hive Cong Shoe Architecture 1981
Wayne Alexander Short 1981
Dr Abu Bakarr Sidique Sillah Philosophy 1981
Mr John Silvester Genetics 1981
Mr Douglas Leonard Simmonds Mathematical Physics 1981
Ms Valerie Jayne Simmons Bachelor of Education 1981
Mark Robert Victor Simpson Economics & Economic History 1981
Lesley Jane Simspon Law 1981
Ms Irene Margaret Hulme Sinclair Social Studies 1981
Mr Peter Joseph Skinner Law 1981
Ms Kathryn Anne Slater Education 1981
Ms Dawn Slater Mathematics 1981
Ms Rosemarie Smith 1981
Mr Michael Brian Smith Civil Engineering 1981
Christine Anne Smith Combined Studies 1981
Ms Karen Lesley Smith Geography 1981
Gerard John Smith 1981
Mr Robert Andrew Smith Bachelor of Education 1981
Mr Graham Paul Smith Biochemistry 1981
Dr Eileen Smith Philosophy 1981
Ms Kathleen Margaret Smith Geography 1981
Sean Peter Smythe 1981
Ann Spark Bachelor of Education 1981
Mr Michael Arthur Speak 1981
Julie Ann Speakman 1981
Mr David Michael Spellman Economics & Economic History 1981
Ms Christine Spencer Sociology 1981
Mr Stephen John Spencer Veterinary Science 1981
Mr John Christopher Spencer Political Theory and Institutions 1981
Ms Jane Louise Springett Board of College Studies 1981
Deidre Jane Staley Medieval and Modern History 1981
Ms Carol Stananought Dental Surgery 1981
Mr Michael Stapley Electrical Engineering 1981
Mr Graham John Staunton Mathematical Statistics 1981
Mr Raymond Frederick Steen 1981
John-Erik Stokes Bachelor of Education 1981
Richard Walter Stokes Philosophy 1981
Mr Christopher Gerald William Stone Architecture 1981
Verity-Anne Stone Combined Honours 1981
Ms Catherine Strain Bachelor of Education 1981
Ms Jamine Barbara Stutchbury Geography 1981
Ms Clare Marie Styles Geography & Botany 1981
Mr Gordon Bernard Sudworth Oceanography 1981
Mr David Stephen Sully Civil Engineering 1981
Christopher John Summer 1981
Mr David William Summers Civil Engineering 1981
Mark Surman Chemistry 1981
Mr Steven Robert Sutcliffe Civil Engineering 1981
Ms Carol Ann Swale English Language & Literature 1981
Mr John Patrick Swales 1981
Ms Christine Sweeney 1981
Ms Alexandra Mary Swift Board of College Studies 1981
Ms Peta Sara Denstone Swift Metallurgy and Materials Science 1981
Martin Peter Swift Dental Surgery 1981
Ms Catherine Mary Swinburne French 1981
Mr Awad Taha Mohamed Taha Public Administration 1981
Hamadtalla Ahmed El Tahir Public Administration 1981
Ray Talor 1981
Mr Vernon Teong Seng Tan Business Administration 1981
John Edward Tann Mechanical Engineering 1981
Ibrahim Abdel Halim El Tayib Public Administration 1981
David Kenneth Taylor Geology 1981
Ms Jenninfer Taylor Psychology 1981
Victoria Mary Taylor Music 1981
Mr Sheila Mary Taylor 1981
Dr Diane Michele Taylor Medicine 1981
Mr Robert Ian Taylor Pharmacology 1981
Mr Paul James Brunt Thatcher Science General Student 1981
Mr Richard John Thomas Physics with Industrial Management 1981
Dr Peter Cadwalladr Thomas Medicine 1981
Ms Katherine Helen Thomas Pharmacology 1981
Ms Richard Aloysius John Joseph Thomas Medieval and Modern History 1981
Mr Gordon David Thompson Chemistry 1981
Mr William Henry Thompson Psychology 1981
Alexandra Joanna Thompson Medicine 1981
Ms Karen Gail Thompson Physics 1981
Mr Paul Thompson Physics 1981
Ms Elizabeth Patricia Thornton Sociology 1981
Ms Norah Margaret Thwaite Zoology 1981
Mr Martin Tickle Dental Surgery 1981
Stephen George Tiley Electrical Engineering 1981
David Ralph Tilston 1981
Edward John Tinline 1981
David Keng Tiong Physics with Industrial Management 1981
Ms Pamela Ann Toft Education 1981
Mr Paul Anthony Tolan Zoology 1981
Mr John Race Jeremy Tomlinson Business Administration 1981
Ms Melanie Jane Tomlinson Bachelor of Education 1981
Stephen Tootlell 1981
Ms Hilary Jane Towers Veterinary Science 1981
Mr John Traverse Psychology 1981
Ms Susan Elizabeth Trayes Board of College Studies 1981
Ms Elizabeth Jane Trolley Mathematical Statistics 1981
Mr Edmund Lai Woon Tsang Physics with Industrial Management 1981
Mr Spyridon Tsarouchis Electrical Engineering 1981
Mr Ka Shuen Tseung Law 1981
Mr Peter Norman Tucker Geography 1981
Melissa Michele Tully French 1981
Ms Kathryn Lesley Turner Physics 1981
Ms Katherine Anne Tuxford Dental Surgery 1981
Esteban Anotio Morales van Kwartel 1981
Dr David Vaughn 1981
Mr Marcos Antonio Monks Vetromila 1981
Mr Paul David Vincent Economic History 1981
Ms Ann Margaret Wachala Bachelor of Education 1981
Margaret Bernadette Anne Wadsworth 1981
Ms Sarah Anne Wainwright Geography 1981
Mr Guy Christian Walker Economics & Economic History 1981
Ms Denise Walker Board of College Studies 1981
James Brace Walker English Language & Literature 1981
Peter Donovan Walker English Language & Literature 1981
Mr Ian Robert Walker Social Studies 1981
Karen Eyre Wallace Pharmacology 1981
Mr Stephen Crathorne Waltho Ancient & Medieval History & Archaeology 1981
Mr Richard Edmund Warburg Psychology 1981
Mr Robert Graham Warbuton Dental Surgery 1981
Mr Adrian Stuart Ward Geography 1981
Mr David Thomas Ward Architecture 1981
Mr Geoffrey Alan Ward Environmental Biology 1981
Mr Barry John Ward Mathematics 1981
Ms Rita Ward Board of College Studies 1981
Ms Ann Christrine Wassell French 1981
Mr Jeremy Paul Watson 1981
Rosemary Joan Watte Music 1981
Ms Pamela Mary Weald 1981
Mr Brent Dale Webster Psychology 1981
Ms Barbara Ann Webster Board of College Studies 1981
Simon Peter Weiss Philosophy 1981
Ms Alison Jane West Dental Surgery 1981
Rosemary Jane Wheeler Board of College Studies 1981
Ms Pauline Mary Whelan Board of College Studies 1981
Caroline Mary Whelley 1981
Paul Ian Whitaker Board of College Studies 1981
Dr Soura Isabella Jan Whitcroft Medicine 1981
Felicity White Philosophy 1981
Ms Catherine Mary White Business Administration 1981
Mr Michael Whitehouse Modern History & English Literature 1981
Mr Robert John Whitehouse Bachelor of Education 1981
Peter Whitlam 1981
Timothy John Whittaker Medicine 1981
Ms Alison Rose Whyte Combined Honours 1981
Michael John Wigmore Architecture 1981
Ms Susan Mary Wilbraham 1981
Mr Neil Derek Wilcock Veterinary Science 1981
Ms Linda Jane Wild Bachelor of Education 1981
Ms Jane Elizabeth Wildman 1981
Mr Philip Lynden Wilkes Marine Biology 1981
Ms Jennifer Margaret Wilks Psychology 1981
John Kelby Williams 1981
William Glyn Williams 1981
Nigel Edward Williams Electronic Engineering 1981
Lynn Williams Board of College Studies 1981
Dr Medwyn Williams Medicine 1981
Mr John Peter Williams Electrical Engineering 1981
Gareth Wynn Williamson Zoology 1981
Mr Michael James Williamson Law 1981
Mr Jeffrey George Willis Economics & Economic History 1981
Ms Maureen Frances Wilson Geography 1981
Mr Alan Paul Wilson Law 1981
Mr Steven Gary Wilson Music 1981
Ms Catherine Fiona Wilson Environmental Biology 1981
Mr Stephen Woodrow Wilson 1981
Dr Clare Margaret Wilson Philosophy 1981
Koh Ming Wilson Ho Computational & Statistical Science 1981
Ms Rosalind Lorraine Wolfson Law 1981
Gilian Mary Wolstenholme 1981
Ms Yolanda Yin Ying Wong Physics with Industrial Management 1981
Mr Ming Kwong Woo Civil Engineering 1981
Mr Nigel John Wood Electrical Engineering 1981
Mr Alistair Steven Wood Philosophy 1981
Ms Teresa Wood 1981
Linda Wood Modern History 1981
Ms Sarah Diane Woodall Board of College Studies 1981
Mark Stephen Woodsworth Physics with Industrial Management 1981
Ms Victoria Mary Ellen Wooldridge Bachelor of Education 1981
Ms Sylvia Worrall Board of College Studies 1981
Ms Carol Ann Worrall English Language & Literature 1981
Margaret Ruth Worsey Zoology 1981
David Worthington Philosophy 1981
Mr Stephen John Wright Dental Surgery 1981
Andrew Voon On Wu 1981
Man Kwong Wu 1981
Ms Nicola Jayne Yarwood Biochemistry 1981
Mr Michael Anthony Yates Bachelor of Education 1981
David George Young 1981
Ms Jacqueline Young Psychology 1981
Ms Anne Young English Language & Literature 1981
Ronald James Young 1981
Mr Leung Kui Yuen Computational & Statistical Science 1981
Jamel Mohd. Yusof Electrical Engineering 1981
Mr Mohd Sabri Bin Zain Electrical Engineering 1981
Moawia Ibrahim Zaroug Public Administration 1981
Mr Fedzilah Ahmad-Din Chemistry 1981
Mr Colin Geoffrey Angles Physics with Electronics 1981
Maria Isabel Lobo De Alarcao E.Silva Education Studies 1981
Ching Wah Ea Civil Engineering 1981
Michael Francis Haywood Geography 1981
Philip John Hullen Architecture 1981
Pamela Winifred Jones Zoology 1981
Assem Mahmoud Hamdy Abdel Meguid Hamdy Orthopaedic Surgery 1981
Mr Anthony Geoffrey Price Architecture 1981
Mr Abdel Rahim Abdel Rahman Ahmed El Beeli Public Administration 1981
Mr Babiker Alhussain Shaa Aldin Public Administration 1981
Mansor Ahmad Electrical Engineering 1981
Mr John Burrows 1981
Mr Nigel Roy Ayres Kirkham Geography 1981
Miss Mary Artwright Psychology 1981
Dr Ali Yousef Abdullah Doctor In Philosophy 1981
Dr Ian Rowland Beddis Medicine 1981
Dr Mark Ernest Ardon Medicine 1981
Dr Peter Atkinson Medicine 1981
Dr Jonathan Christopher Barnes Medicine 1981
Dr Suzan Margaret Bradley Medicine 1981
Dr Christopher Ian Watson Brown Medicine 1981
Kee Vui Chia Medicine 1981
Dr Patricia Stephanie Costigan Medicine 1981
Mr Andrew Joseph Brophy Law 1981
Ms Julie Elizabeth Chambers Law 1981
Mr David Clark Aird Law 1981
Ms Therese Rose Blaisdale Law 1981
Mr Ian Mark Burch Law 1981
Mr Paul Corrie Law 1981
Mr Robert Alloh Law 1981
Ms Deirdre Joan Connolly Law 1981
Ms Angela Denyse Clarke Law 1981
Mr David Mervyn Britton Oriental Studies 1981
Dr David Martin Cooper Philosophy 1981
Gabriel Olukayode Ariyibi Science General Student 1981
Ms Rachel Collingbourne Psychology 1981
Ms Margaret Ann Cormack Psychology 1981
Mrs Lynn Christine Mason Aldridge Board of College Studies 1981
James William Anderton Board of College Studies 1981
Ms Catherine Anne Bailey Board of College Studies 1981
Ms Caroline Joyce Bailey Board of College Studies 1981
Anne Baker Board of College Studies 1981
Pauline Brittles Board of College Studies 1981
Anthony George Brooks Board of College Studies 1981
Anna Liese Brown Board of College Studies 1981
Ms Christine Buck Board of College Studies 1981
Mr Iain McArthur Burnside Board of College Studies 1981
Ms Verena Christine Capp Board of College Studies 1981
Ms Julie Anne Cook Board of College Studies 1981
Ms Helen Ruth Corfield Board of College Studies 1981
Ms Caroline Ruth Cracknell Board of College Studies 1981
Ms Julia Crampton Board of College Studies 1981
Mr Ian Brown Electronic Engineering 1981
Mr Nicholas John Butler Engineering Science and Industrial Management 1981
Mr Andrew Bloyce Metallurgy and Materials Science 1981
Mr Kevin Burrows Civil Engineering 1981
Mr Andrew Cousins Electrical Engineering 1981
Dr Jorge Eduardo Correa Philosophy 1981
John Derek Duval Bishop 1981
Philip Keith Bourne 1981
Derek Clarke 1981
Mr Arumugam Siri Bavan 1981
Ms Wania Macheiros Barbosa Alves 1981
Mr Alan John Butterworth 1981
Ms Patricia Elaine Butler Biochemistry 1981
Mr Eddy Soon Kheng Chua Biochemistry 1981
Ms Beverley Anne Bailey Biochemistry 1981
Dr Matthew Jospeh Barber Biochemistry 1981
Mr Stephen James Carter Biochemistry 1981
Mook Leng Chin Biochemistry 1981
Ms Alison Jane Buckley Environmental Biology 1981
Mr Matthew James Chapman Environmental Biology 1981
Mrs Julia Kungu Barton Geography 1981
Mr Keith Ainsworth Geography 1981
Ms Susan Gilliam Butler Marine Biology 1981
Ms Fiona Mary Bradshaw Microbiology 1981
Mr Ian Cathrell Brown Pharmacology 1981
Peter Michael Coyle Pharmacology 1981
Ms Julie Nicola Chorlton Physical Geography and Geology 1981
Andrew Malcolm Brown Physiology 1981
Ms Catherine Jane Blair Psychology 1981
Ms Julie Loraine Barbet Zoology 1981
Mr David Robert Black Zoology 1981
Rachel Mary Calam 1981
Ms Pauline Burke Geography 1981
Mr Nigel Adrian Clarke Geography 1981
Louise Kathleen Cooper Geography 1981
Paul Alexander Cowland Geography 1981
Mr Paul George Boylan Psychology 1981
Ms Janine Elizabeth Brankin Psychology 1981
Karen McLeod Clarke Psychology 1981
Joan Collins 1981
Mr Gareth Louis Carlisle 1981
Dr John Christopher Willson Medicine 1981
Barjas Hamad Al-Odeh Community Health 1981
Mr Mamtaz Begum 1981
Mr Manukonda Nathaniel Casablanca 1981
Ms Clelia Marcia Cordova 1981
Elsayed Eltigani Abdel-Magid 1981
Mr Abdi Khalif Dalmar Community Health 1981
Dr Raafat Heussain Ali El-Hennawy 1981
Mr Akef Jamil Ibrahim Alodeh Esmeirat Electronic Engineering 1981
Najia Mohammad Essayed 1981
Mr Belay Gessesse Community Health 1981
Dr Krasoos Ghafoori-Tabrizi Doctor In Philosophy 1981
Mr Almad Afif Ghannoum Physics with Industrial Management 1981
Mr Hamid Haghighat Building Engineering 1981
Ms Clodette Yacoub Yousif Hanna Engineering 1981
Mohammed Hamyd Harasany Architecture 1981
Mr Nang Michael Hwang Law 1981
Mr Siti Hajar Ibrahim 1981
Mr Kamaruzaman Ibrahim Mechanical Engineering 1981
Dr John Karkazis 1981
Mr Nicolas Kehayas 1981
Dr Cristina Kuiken Medicine 1981
Mr Yuk Ling Kwan Comp.& Stat.Sci./Pure Maths. 1981
Mr Chiu Man benny Lam Law 1981
Mr Shui Chi Lau 1981
Dr Jeremy Martin Lyle 1981
Dr Stylianos Markatis 1981
Dr Anthony Oroboheru Ogbimi 1981
Mr Ghassan Mohamad-Kheir Said Omet Business Administration 1981
Mr David Brian Peever Architecture 1981
Mr John Andrew Francis Pinto Mathematical Physics 1981
Mr Ahmed Mohamed Shabooti Community Health 1981
Dr Ahmed Mohamad Shembesh 1981
Dr Hrefna Sigurjonsdottir 1981
Mr Sami Yousef Sindaha 1981
Mr Konstantinos Sotirakos Engineering 1981
Mr Ming Wah Patrick Sung Biochemistry 1981
Mr Choon Moi Tan Architecture 1981
Mr Andi Utama 1981
Dr Demosthenes Vlachavas Philosophy 1981
Ms Shirley Ying Fook Wee 1981
Mr Umakant Ray Yadav 1981
Mr Lap Ping Chung Biochemistry 1981
Mr Michael Anthony Calderbank Zoology 1981